Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Aachen Uni\'yi kazanan ?

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
Ayse Nur

Aachen Uni\'yi kazanan ?

Mesaj gönderen Ayse Nur » Sal Ara 11, 2012 12:09 am

Merhaba Arkadaslar..
Aranizda Aachen universitesini kazanmis kimse yok mu ?
varsa gerekli adimlari nasil bir yol izledigini anlatsin lutfen rica ediyorum :(

ideen12

Aachen Uni\'yi kazanan ?

Mesaj gönderen ideen12 » Sal Ara 11, 2012 12:15 am

kazanma diye birsey yok basvurursun genelde kabul ederler dil belgelerin falan tam ise nerseyse hepsinide online dil bilgin yeterli ise yapabilirsin.
fakat dil almanyada ogrenmek gibi bir niyetin varsa sartli kabul vize falan fistan hikayesi var. baya uzun surec ugrasmak istersen benim gordugum bu forumdaa butun gerekli belgeler yayinlanmis hazirlar basvurur kendin yaparsin yapamazsam adamlar danismanlikta veriyor o sekilde halledersin fakat turkiyede hic bir universite gecmisin yok ise aachen sona dusun derim. fh tavisye ederim.
eger sosyal bolum dusunuyorsan sosyal bolumlerde burda yasayan turkler cok oldugundan hocalar yardimci olmaz cok cok calismasan bitirmen cok zor. muhendislik falan ise universiteye gore sansin var.

matrix19

Aachen Uni\'yi kazanan ?

Mesaj gönderen matrix19 » Cum Ara 14, 2012 3:16 am

bende master icin aachen \'i dusunuyorum ve bu konuda yeniyim. su basvurudaki sartli kabul olayini bi turlu kavrayamadim. B2 Almanca istiyorlarya, B2 seviyesi bizim universiteye baslayacagimiz seviye degilmi? Mesela sifir almancam var,simdi sartli kabul alabilirmiyim 1.5 yilda B2 seviyesine gelip kayit yaptirabilirmiyim?