Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Dil kursu?

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
faust

Dil kursu?

Mesaj gönderen faust » Prş Kas 29, 2012 7:39 pm

Arkadaslar ben master sartli kabulu icin kaiserslautern ve braunschweig unilerine basvurmayi planliyorum fakat soyle bi durum var.
kaiserslauternde dil kursuna basladigin zaman (a1, a2 kurlari vs) universite ogrencisi olmuyormussun yani ogrenci kartin olmuyor sadece dsh kursuna basladigin zaman veriyorlarmis , braunschweig unide ise tum bu kurslar dahilinde uni ogrencisi olarak gozukuyormussun. Ben konum ve bolumum geregi( makine muhendisiyim) kaiserslautern uni dusunuyordum fakat bu ogrenci durumu kafami cok karistirdi.

Simdi uni ogrencisi olup olmamanin ciddi bir farki varmidir? barinma, ulasim vs. ulasimda ekstra ucret odendigini biliyorum fakat barinma gibi universtie bunyesindeki imkanlardan yararlanabilme durmumum nedir simdiden cevaplayan arkadaslara tesekkur ederim.

Kullanıcı avatarı
eren_f2007

Dil kursu?

Mesaj gönderen eren_f2007 » Prş Kas 29, 2012 7:43 pm

Cok fikrim yok ama ulasimda zararin olur gibi.Ama dil kursuna braunschweig de gidip , dili hallettikten sonra kaiserslautern e basvura bilirsin.