Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Yesil Pasaport-Fiktionsbesheinigung-Staj

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
gokalpg

Mesaj gönderen gokalpg » Pzt Kas 26, 2012 11:24 pm

Merhaba Arkadaslar,

Araniza yeni katildim, umarim daimi arkadaslar edinirim.

Benim bir sorunum var sizlerle paylasmak istedigim. Ben Eylul ayinda universite stajimi yapmak icin Wolfsburga geldim. Yesil pasaportum oldugu ve vize icin bekleme surem olmadigindan direk Almanya\'ya geldim burada Auslanderbehordede uzatmak amaciyla gittigimde, senin vizen yok sana oturma izni veremeyiz dendi. Ben de durumu acikladim yesil pasaportun 90 gunden asagi izin istemedigini, zorunlu staj yapmakta olan uni ogrencisi oldugumu belirttim. ama calisan nuh dedi peygamber demedi en sonunda elime 1 aylik bir Fiktionsbesheinigung verip basindan savdi.

Ancak sorun su ki benim stajimin bitmesine FBnin bitim suresinden itibaren 6 hafta daha var, ama Auslanderbehordede calisan kisi FByi uzatmamakta kararli, benim icin burda kalmana hicbir sorun yok ama TRye git vize al oyle gel diyor. TRye vize almaya gider ve vize icin beklersem zaten 3 gun olan izin hakkim coktan doluyor ve 4haftayi bulur denilen vize alis suresi 6 haftalik kalis sureme neredeyse denk geliyor, yani tamamen sacma sapan bir durum ortaya cikiyor.

elimde ZAVdan Erlaubnisim, saglik sigortam, staj kontratim(hepsi marta kadar), donus yapacagim zaman ise 6subat.

bu konuda ne yapabilirim. sizce baska bir sehirdeki Auslanderbehordeye mi gideyim? ne yapayim? lutfen akliniza gelen herseyi paylasin, yardim,dusunce ve gorusleriniz icin cok tesekkur ederim

bjk_oguz

Mesaj gönderen bjk_oguz » Sal Kas 27, 2012 2:18 am

Merhaba sitemize hosgeldin \'\'gokalpg\'\'.Durumun biraz riskli gozukuyor.Keske en basta vizeye basvursaydin.Yine de 1 aylik FB alman guzel olmus.Maalesef bazi inatci memurlar cok zorluk cikartabiliyor burda.Ama maalesef onlarin dedikleri oluyor sonucta.Sana tavsiyem durumunu sana yakin sehirlerdeki diger yabancilar subesinde denemen.Malum sehirden sehire kurallar degisebiliyor.Ancak onlarda ikamet belgesi vs. evraklar isteyebilir oradan vize alabilmen icin.Buda ayri bir sikinti tabi.Bol sans.Eminin yardimci olabilecek birileri cikar.Benim aklima gelen simdilik bu kadar.

ideen12

Mesaj gönderen ideen12 » Sal Kas 27, 2012 8:01 pm

simdi senin durumun 3 ayi yesil pasaportla doldurdun sana arti 1 aylik Fiktionsbesheinigung verdiler dogru anlamismiyim.
eger +1 aylik verdi ise extra alma ihtimalinin 1 yolu var. sadece masraf etmen lazim fakat senin 3 ayin dan kalan zaman icin Fb verdi ise sansin cok az

gokalpg

Mesaj gönderen gokalpg » Çrş Kas 28, 2012 7:44 am

tesekkurler arkadaslar, benim durum geldigim ogrenci organizasyonunun yanlis bilgilendirmesi yuzunden oldu dediler yesil pasaportla gidiosun ordan yabancilar polisi uzatiyo diye. meger oyle degilmis basima gelmedik is kalmadi.

Ideen12 tesekkurler tekrar cevabin icin, o diger yolu nedir? cunku benim 90 gunum dolduktan sonra 1 ay ekstra FB verdiler, onu bi 6 hafta daha nasil uzatabilirim acaba?

tekrar tum cevap veren arkadaslara tesekkurrler

gokalpg

Mesaj gönderen gokalpg » Prş Kas 29, 2012 4:58 am

Ideen12 acil cevabina ihtiyacim var:)

ismaildemircan

Re: Yesil Pasaport-Fiktionsbesheinigung-Staj

Mesaj gönderen ismaildemircan » Çrş Haz 22, 2022 6:01 pm

merhaba ben zorunlu stajımı yapmak için Almanya'ya gitmeyi düşünüyorum. Karşı taraftan staj yapabileceğime dair belge aldım. Yeşil pasaportum olduğu için direk olarak gidebiliyorum. Ama sigorta kısmında ne yapmam gerekiyor. Stajyer vizesi çıkarmam gerekiyor mu? Bunların cevabını bulamadım. Yardımcı olabilir misiniz.

defne2002

Mesaj gönderen defne2002 » Sal Tem 12, 2022 1:38 pm

ismaildemircan yazdı: Çrş Haz 22, 2022 6:01 pm merhaba ben zorunlu stajımı yapmak için Almanya'ya gitmeyi düşünüyorum. Karşı taraftan staj yapabileceğime dair belge aldım. Yeşil pasaportum olduğu için direk olarak gidebiliyorum. Ama sigorta kısmında ne yapmam gerekiyor. Stajyer vizesi çıkarmam gerekiyor mu? Bunların cevabını bulamadım. Yardımcı olabilir misiniz.
Benim kızım da yeşil pasaportlu staj kabulu aldı 1 aylık. Biz doğal olarak vize almadık. Şimdi hastane oturma ve çalışma izni istiyor. Ne yapabiliriz acil yardım.

kardiyolojihekimi

Mesaj gönderen kardiyolojihekimi » Çrş Oca 18, 2023 2:04 pm

Merhaba, şu an ben de aynı durumdayım. Bu süreci nasıl yönettiniz, tecrübelerinizden faydalanmak isterim.

Delirenköy

Mesaj gönderen Delirenköy » Sal Haz 06, 2023 5:02 am

Öncelikle merhaba bende şuan aynı durumdayım yeşil pasaportum var 90 günlük zorunlu stajım var kendi çabamla iş yeri buldum 90 günü yeşil pasaport ile tamamlayabilirmiyim birde bu almanya devletine staj bildirimimi nasıl yapıyoruz

purgatory

Mesaj gönderen purgatory » Pzt Kas 13, 2023 9:18 am

defne2002 yazdı: Sal Tem 12, 2022 1:38 pm Benim kızım da yeşil pasaportlu staj kabulu aldı 1 aylık. Biz doğal olarak vize almadık. Şimdi hastane oturma ve çalışma izni istiyor. Ne yapabiliriz acil yardım.
Merhaba şu an aynı durumdayım ve çalışma iznini nerden nasıl alabileceğimi bilmiyorum konsoloslukla iletişime geçtim vize almam gerektiğini söylediler ama geçen yaz bir arkadaşım vize almadan yeşil pasaportuyla stajını yapmıştı. Bu konuda yardımcı olabilir misiniz;? Siz çalışma iznini nasıl aldınız?

hels

Mesaj gönderen hels » Prş Oca 11, 2024 8:23 pm

Delirenköy yazdı: Sal Haz 06, 2023 5:02 am Öncelikle merhaba bende şuan aynı durumdayım yeşil pasaportum var 90 günlük zorunlu stajım var kendi çabamla iş yeri buldum 90 günü yeşil pasaport ile tamamlayabilirmiyim birde bu almanya devletine staj bildirimimi nasıl yapıyoruz
Merhaba staj yerini nasıl buldunuz