Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Okuluna devam eden ogrenciye red

Nordrhein-Westfalen eyaletinde yasam, egitim, universiteler...
bolka

Mesaj gönderen bolka » Cmt Kas 24, 2012 10:22 pm

Merhabalar

Ben 2010 yilinda klevede universiteye basvurdum fakat 3 kere red yedigim icin universitenin ilk senesini kacirdim ikinci senede okulun kampusu degisti ve ailem para destegini kesti ikinci senemde ondan gitti .

suan ise oturumumu uzatmaya calisiyorum fakat surekli oyalama surekli baska seyler istiyolar
ogrenmek istedigim oturumumu uzatmama red verebilirlermi cunku okula hala kayitliyim ve okulun international office durumumdan haberi var fakat tek korkum vizemi kesmeleri.

simdiden cok tesekkurler yardim eden herkeze

duzeltme :bu sene yabancilar ofiste yeni bi uygulama cikarmislar okula kagit gonderiyolar kredilerimizle ilgili malasefki benim 0 su zamana kadar.

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Pzr Kas 25, 2012 12:22 am

Tam durumu anlamadim ama su anda universiteye devam ediyorsaniz ve bu 2 yil icerisinde hic ders veremediyseniz en son bir 6 ay fixionsbescheinigung verirler herhangi bir kipirdanma olmazsa da oturum uzatmayabilirler.

bolka

Mesaj gönderen bolka » Pzr Kas 25, 2012 12:54 am

merhaba cevap icin tesekkurler

evet iki sene icinde hic kredi alamadim fakat okulun ilk senesini kacirdim turkiyede vizeden ret edildigim icin ikinci senemdede mali problemler yuzunden calismak zorunda kaldim ondan ikinci donemedende kredi alamadim.

yani kagit ustunde 5ci semesterdeyim fakat hic kredi almadim bu doneme kadar

bu sene basinda birince semestirden ders almaya baslicaktim fakat okul staj yapmam zorunda oldugunu ve staj yapmadan 5ci doneme gecemicegimi soledi bunun uzeride student ticketimi almak icin dekandan ozel yazi aldim durumumla alakali sonrasinda

vizeye basvurdum gerekli belgeleri verdim ustune bana bi kagit verdiler okula goturmem gerektigini solediler kredilerim ve aldigim derslerle ilgili bende goturdum okula dekan doldurdu ustune benim durumu aciklayan bi mektup yazdi fakat hala daha benden baska baska seyler istiyolar yaklasik 1 ay oldu hala alamadim gecen hafta staj yapcagim sirketten kagit istemislerdi onuda verdim fakat en son olarak okuldan birine mail atmislar ne yazmislar nasi bisi istiyolar hic bi fikrim yok .

korkum vizemi kesmeleri eger 6 aylik veya 1 senelik uzatma alabilirsem sonrasinda kredilerimi gosterebilirim fakat suan icin red verme ihtimalleri varmi?sonucta yasal olarak okuma hakkim var ?

Kullanıcı avatarı
welly275

Mesaj gönderen welly275 » Pzr Kas 25, 2012 4:20 am

[quote]bolka tarafindan yazilan metin:

merhaba cevap icin tesekkurler

evet iki sene icinde hic kredi alamadim fakat okulun ilk senesini kacirdim turkiyede vizeden ret edildigim icin ikinci senemdede mali problemler yuzunden calismak zorunda kaldim ondan ikinci donemedende kredi alamadim.

yani kagit ustunde 5ci semesterdeyim fakat hic kredi almadim bu doneme kadar

bu sene basinda birince semestirden ders almaya baslicaktim fakat okul staj yapmam zorunda oldugunu ve staj yapmadan 5ci doneme gecemicegimi soledi bunun uzeride student ticketimi almak icin dekandan ozel yazi aldim durumumla alakali sonrasinda

vizeye basvurdum gerekli belgeleri verdim ustune bana bi kagit verdiler okula goturmem gerektigini solediler kredilerim ve aldigim derslerle ilgili bende goturdum okula dekan doldurdu ustune benim durumu aciklayan bi mektup yazdi fakat hala daha benden baska baska seyler istiyolar yaklasik 1 ay oldu hala alamadim gecen hafta staj yapcagim sirketten kagit istemislerdi onuda verdim fakat en son olarak okuldan birine mail atmislar ne yazmislar nasi bisi istiyolar hic bi fikrim yok .

korkum vizemi kesmeleri eger 6 aylik veya 1 senelik uzatma alabilirsem sonrasinda kredilerimi gosterebilirim fakat suan icin red verme ihtimalleri varmi?sonucta yasal olarak okuma hakkim var ?[/quote]

yabancilar subesinin kanaat kullanma yetkisi var. yani seni inandirici ve mantikli bulurlarsa uzatirlar. yabancilar subesinin okul durumunu kontrol etme yetkisine de sahip.

kredi alamaman aleyhine bir durum ama 1 seneyi vizeden ret yedigin icin kacirdigini soylemen 2 semesteri kurtarir. bence once memurdan sorun olup olmadigini ogrenmen. sorun varsa sebebi ne onu ogren, ona uygun sekilde sebepleri siralarsin.