Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Bloke Hesap Nasil Acilir? - YENI-

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Pzr Kas 11, 2012 9:52 pm

Yaklasik 1 aydir bloke hesap acma islemleri nerdeyse tamamen degismis bulunmakta.

Eskiden oldugu gibi artik Deutsche Bank a mail atip form istemenize gerek kalmadi.

Bloke hesap(Sperrkonto) actirmak icin formlar artik online olarak hizmetinizde:
https://www.deutsche-bank.de/pbc/downl ... _jahre.pdf

Not: Form .pdf cikisli oldugu icin bilgisayarinizda Adobe Reader yuklu olmasi gerekiyor:

(http://get.adobe.com/de/reader/)

Formun ornek doldurulmus hali sitemizde yer almakta:

http://www.deutschstudent.de/forum/view ... rowstart=0

Formun sadece sekli ve formati degisti, sorular ayni yine.

Bu formlar disinda artik asagidaki ek form(Zusatzblatt) de doldurulmak zorunda:

https://www.deutsche-bank.de/pbc/downlo ... denten.pdf

Tek yapmaniz form uzerinde, Vorname yerine adinizi, Nachname yerine de Soyadinizi yazip asagidaki Ort kismina bulundugunuz sehri, Datum a, onaylattirmaya goturdugunuz tarihi ve Unterschrift kismina da imza atiyorsunuz. En ustde yer alan bolumleri bos birakiyorsunuz.

Formlari doldurduktan sonra pasaportunuzla birlikte Almanya konsolosluguna veya oturdugunuz sehirde konsolosluk yoksa en yakin mesafedeki Elciliklere gidip formlari onaylattiriyorsunuz.

En cok sorulan sorulardan birisi: Bloke hesap actirmak icin universite kabulune veya dil kursu kaydina gerek varmi?

- Kesinlikle yok.

Diger bir soru da, onay icin konsolosluktan randevu almam gerekiyormu?

- Sansli iseniz ve o gun bir yogunluk yoksa onay islemi icin direk iceri aliyorlar. Fakat isinizi saglama almak icin mutlaka randevu almaya calisin konsolosluktan.

Formlari onaylattirdiktan sonra bloke hesap islemlerinin yapildigi yeni merkeze(eskiden Hamburg du artik Leibzig) yolluyorsunuz.

Deutsche Bank Privat- und Geschaeftskunden AG
Frankfurter Straße 1
04024 Leipzig
Germany

Yolladiktan sonra normalde 5-10 is gunu icerisinde size maille hesabin acildigina dair mail geliyor.

Belirtilen hesabiniza ( su anda belirlenen yeni aylik tutar 670*12 = 8040 Euro + 50 Euro) gerekli meblayi yatirdiktan sonra yine mail araciligiyla 5-10 is gunu arasinda paranin hesaba gectigine dair teyit mektubu aliyorsunuz ve mailden gelen dosyanin ciktisini vize gorusmesi icin aliyorsunuz.

Bunun disinda ek bilgi olarak: Bir ay once aylik gerekli bloke edilmesi gereken miktar 659 euro dan hesaplaniyordu. Sayet hesabinizi 659 euro dan actirdiysaniz ve konsolosluk sizden yeni miktari istiyorsa(aylik 670 eurodan), ikinci sirada vermis oldugum ek formu(Zusatzblatt) doldurup faxla veya maille yollamaniz yeterli.

Bloke hesap islemleri eylul - ekim ve mart - nisan donemlerinde yogunluktan oturu cok yavas ilerleyebilir. Bu durumu gozeterek de vize islemlerinizi geciktirmemek icin
hesap islemlerine de universite basvurusundan sonra baslayin.. Gerekli meblayi, universite kabulu geldikten sonra yatirin.

Bu arada bloke hesap veya diger islemler tamamlanmadan konsolosluktan randevu almayin.

Kullanıcı avatarı
eren_f2007

Mesaj gönderen eren_f2007 » Pzt Kas 12, 2012 12:02 am

Ankara icin kesinlikle randevu gerekiyor.455 52 97 nolu numaradan , saat 15:00 16:00 arasi randevu alabiliyorsunuz.

nofear_016

Mesaj gönderen nofear_016 » Pzt Kas 12, 2012 10:29 am

eger bulundugunuz sehirde fahri konsolosluk varsa randevu almadan cok kisa surede onaylama surecini bitirebilirsiniz aklinizda bulunsun PPPP

mondo

Mesaj gönderen mondo » Prş Kas 15, 2012 5:46 pm

arkadaslar yeni formlarin ingilizcesinin ciktisini aldim.yarin istanbul\'da onaylatacagim. formlarin almanca olmasi gerekli mi acaba?

reco

Mesaj gönderen reco » Prş Kas 15, 2012 6:25 pm

beyler bu isi isbankasi ile sadece 1 saat gibi bir sure icerisinde halledebilirsiniz. gecen 2 hafta once frankfurttaydim ve bu konuyu ordaki isbnk yetkilisi kamil bey ile konustum. Turkiyeye gittiginde bulundugun subedeki bankadan bize passport fotokopisi, kimlik fotokpysi, kabul ya da dil kursu belgesinin photokpisi ile bloke hesap acmak istediginize dair bir dilekce yazin dedi. Tr ye dondugum gibi bu iselri halletim ama bir turlu hatti dusuremedim. ertesi gun sabah saat 10 gibi aradim ve gorustum. burdaki subeyi arattirdim ve burdaki yetkili ile gorustuler. evraklrimi faxlattim ve kisa zaman sonra bize fax attii formlari. ben parami direkt ordan yatirttim. hesap acildiktan 10 dakika sonra abim ordaki bankadan hemen yatirdi. bence Deutsche Bank ile ugrasmaya degmez. 1 saatte benim evrak elime gecti. 8000 euro yatirmis ve her ay 666 eur cekebilir diye konsolosluga verdim. kabiul ettiler... simdi de cikacagini hic dusunmedigim vizemin sonucunu bekliyorum...

sincerely

sway

Mesaj gönderen sway » Prş Kas 15, 2012 10:12 pm

[quote]reco tarafindan yazilan metin:

beyler bu isi isbankasi ile sadece 1 saat gibi bir sure icerisinde halledebilirsiniz. gecen 2 hafta once frankfurttaydim ve bu konuyu ordaki isbnk yetkilisi kamil bey ile konustum. Turkiyeye gittiginde bulundugun subedeki bankadan bize passport fotokopisi, kimlik fotokpysi, kabul ya da dil kursu belgesinin photokpisi ile bloke hesap acmak istediginize dair bir dilekce yazin dedi. Tr ye dondugum gibi bu iselri halletim ama bir turlu hatti dusuremedim. ertesi gun sabah saat 10 gibi aradim ve gorustum. burdaki subeyi arattirdim ve burdaki yetkili ile gorustuler. evraklrimi faxlattim ve kisa zaman sonra bize fax attii formlari. ben parami direkt ordan yatirttim. hesap acildiktan 10 dakika sonra abim ordaki bankadan hemen yatirdi. bence Deutsche Bank ile ugrasmaya degmez. 1 saatte benim evrak elime gecti. 8000 euro yatirmis ve her ay 666 eur cekebilir diye konsolosluga verdim. kabiul ettiler... simdi de cikacagini hic dusunmedigim vizemin sonucunu bekliyorum...

sincerely[/quote]

ne kadar masraf kestiler

reco

Mesaj gönderen reco » Prş Kas 15, 2012 10:29 pm

[quote]bilgisizadam tarafindan yazilan metin:

[quote]reco tarafindan yazilan metin:

sincerely[/quote]

ne kadar masraf kestiler[/quote]

hic de masraf almadilar. hesap acmak icin 10 tl istediler. benim zten isbanktan 2 hesabim var. gerek duymadik. param orda yattigi icin de masraf almadilar. ama burdan yollansa 26 Tl aliolar sanirm. 100 tl olsa ben yine veririim cunku deutsche bank baya ugrastiriyor...

reco

Mesaj gönderen reco » Cum Kas 16, 2012 11:10 am

[quote]venceremos tarafindan yazilan metin:

masrafin ve zaman kaybinin babasini buraya gelince gorursun is bankasinda hesap acarsan.:)[/quote]

sanirm konu hakkinda bisiler biliosun venceremos. bizi de aydinlat bakalim ne tur dezavantajlari var isbankta bloke hesap acmanin? ? ?

Kullanıcı avatarı
eren_f2007

Mesaj gönderen eren_f2007 » Pzt Kas 19, 2012 2:47 pm

Dostum onlari bos birak bence , gerekirse formu onaylatmaya gittiginde gorevliye sorarsin.

nofear_016

Mesaj gönderen nofear_016 » Sal Kas 20, 2012 11:19 am

arkadaslar ben bloke hesabi actim bana verdikleri IBAN numarasina 8150 euro para yatirdim.Vize basvurusuna giderken hangi makbuzu goturucem, bankanin bana vermis oldugu paranin yatirildigina dair dekotu mu? Yoksa deutsche bank benim mailime bloke hesabiniza para yatmistir diye bilgilendirme mailini mi ?
19 kasimda parayi yatirdim, suan elimde sadece akbank\'in dekontu var.

Kullanıcı avatarı
eren_f2007

Mesaj gönderen eren_f2007 » Sal Kas 20, 2012 11:46 am

2 3 gune deutsch banktan bir mail gelir hesabiniza su kadar para yatti diye onu gotureceksin.

murat181818

Mesaj gönderen murat181818 » Sal Kas 20, 2012 2:41 pm

Umarim artik eskisi gibi uzun donem beklenmez blok hesabi onayi..
Viel gluck
So geht nicht !

nofear_016

Mesaj gönderen nofear_016 » Sal Kas 20, 2012 11:33 pm

19,11,2012 tarihinde saat 12,10 Akbanktan Deutsche Banka yapmis oldugum havale 20,11,2012 saat 14,04 de onaylandi.Islem ucreti 35 TL Bilgilerinize ...PPPP

Kullanıcı avatarı
eren_f2007

Mesaj gönderen eren_f2007 » Cum Kas 23, 2012 12:02 pm

Nerden cikardin bunu ?hmmm

Konjuqe

Mesaj gönderen Konjuqe » Prş Ara 13, 2012 6:51 pm

Arkadaslar merhaba .

Bloke hesap actiktan sonra parayi havale ederken nekadar havale masrafi aliyorlar ?

murat181818

Mesaj gönderen murat181818 » Prş Ara 13, 2012 7:57 pm

50 euro deutshbank aliyo have ise bankadan bankaya degisir ama ucuz olan Is bankasiydi sanirim bankalara sormalisin
So geht nicht !

Konjuqe

Mesaj gönderen Konjuqe » Pzr Ara 23, 2012 11:08 pm

[quote]murat181818 tarafindan yazilan metin:

50 euro deutshbank aliyo have ise bankadan bankaya degisir ama ucuz olan Is bankasiydi sanirim bankalara sormalisin[/quote]

Saol kardesim . Peki Formu doldururken almanca karakterleri ilemi doldurmaliyiz ayrica renkli olarakmi cikarmak zorundayiz yoksa siyah beyaz olsa olurmu :)

Kullanıcı avatarı
eren_f2007

Mesaj gönderen eren_f2007 » Pzr Ara 23, 2012 11:15 pm

Almanca karakterlerle doldur tabi.Renkli olmasina gerek yok bence :)

zgsrdr

Mesaj gönderen zgsrdr » Prş Ara 27, 2012 2:19 pm

1- konsolosluk onayina bloke hesap formunu imzalamadan gidin.
2- bloke hesap formunun son 5 sayfasini gorevliye verin,
cunku ilk ikisini size geri veriyor.
3-bloke hesap onay ucreti 20 €(izmir)
ee:lan

Konjuqe

Mesaj gönderen Konjuqe » Pzr Oca 06, 2013 3:33 am

Arkadaslar formlarda 10 ve 12 deki Ort(bulundugun yer) Kisimlarini Konsolosluktami doldurayim ve Ankara Alman konsolosluguna gidecegim icin Ankara\'mi yazacagiz. 1. Kisimdaki yasadigimiz yer onu anladimda 10 12 ve ek formdaki ort olayina Ankarami yazacagim ?

Kilitli