Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Kimya Muhendisligi Tamamlama- Aachen Universitesi

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
mehmetaachen

Mesaj gönderen mehmetaachen » Cmt Kas 10, 2012 5:52 pm

Siyeteye bugun kaydoldum,gercekten cok faydali,kuranlarin ve emegi gecenlerin ellerine saglik,cok tesekkurler.

(Bundan once bir baslik acmistim ama siteyi ve makaleleri detayli inceleyince daha detayli mesaj yazma ihtiyaci duydum)

Mantikli ve acil cozum ariyorum,yardimlarinizi bekliyorum.Durumum soyle.

Turkiyede Kimya Muhendisligini okudum,1.siniftan itibaren ayni zamanda kimya ile alakali fabrikada 4 sene calistim(okulu bitirmeme ragmen iyi pozisyona yukseldim(resmi belgeli)),dolayisi ile okulumu 2 sene uzattim,okulumu bitirmem icin 2 somester im daha var.8 ay once evlilik yoluyla almanya aachen sehrine yerlestim,6 aydirda kimya ile alakali bir fabrikada calisiyorum.(esim ve cocugum alman vatandasi,benim oturumum ve calisma iznim var)

Almancam A2 seviyesinde belgeli.

Sorularim sunlar.

1-Suanda lisansimi burda tamamlama imkahanim varmi?
2-Hangi universiteye veya FH ya basvursam cabuk kabul alirim?Aldigim derslerimi saydirabilirmiyim.?(AAchene yakin olmasini istiyorum)
3-Sifirdan istedigim baska bolumde okumak istersem(ornek makina muh veya isletme) turkiyede OSS ye girme ve bu bolumu kazanma zorunlulugum varmi?
4-Turkiyede calistigim fabrika ve pozisyonum resmi belgeli,almanca tercumesi var..Ve almanyada calistigim firmada buyuk hatri sayilir bir firma,universiteye basvurum sirasinda CV imde belirtsem faydasi olurmu?

Mantikli tavsiyelerinize ihtiyacim var.

ideen12

Mesaj gönderen ideen12 » Pzr Kas 11, 2012 6:00 pm

A2 dsh hazirlanmaya basla dsh sinvina girebilmek icin enaz b2 olmasi lazim fakat olmadanda girebildigin universiteler var
1-var
2aldgin dersleri saydirirsin ust semester oldugu icin buyuk ihtimalle ikisindende kabul alirsin fh bir ara zulassungfrei ama suan bakman lazim
3-evet turkiyede kazanman lazim . tuekiyede sinava girip ozel uniler sinavi gecen herkesi aliyor kazandi belgesi alip baska bolum okuyabilirsin
4-lisans okuyacagin icin cok gerekli degil praktikum olarak saydirirsin
basarilar

mehmetaachen

Mesaj gönderen mehmetaachen » Pzr Kas 11, 2012 7:16 pm

Tesekkur ederim.dsh yi aldiktan sonrami universiteye basvurmam lazim,yoksa simdiden basvurup sartli kabul alip ayni zamanda dsh yi mi vermek lazim?Cunku sartli kabul alamazsam almanyada oldugum icin turkiyedeki universitemi dondurmak zorunda kalacagim.

ideen12

Mesaj gönderen ideen12 » Pzr Kas 11, 2012 8:47 pm

sartli kabule ihtiyaciniz yok universiteye gidip direk basvurup yazilabilirsiniz. fakat sartlardan biri dsh bu surecte dsh gecmeye bakin 8 aydir almanyada iseniz testdaf ta sizin icin uygun olabilir eger gunluk konusmada falan iyi iseniz cunku grammatik testdaf cok onemli degil.
turkiyedeki universitenin burda hic onemi yok dondurmakla ugrasmayin. birakin gitsin lise diplomasininda orjinalini almis olursunuz