Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

NRW\'de Test DaF veya DSH kursu

Dil kurslari, seviyeler, masraflar, sinavlar... Hepsi burada...
haycanozcan

Mesaj gönderen haycanozcan » Sal Kas 06, 2012 12:41 pm

Arkadaslar merhaba ben Siegen\'da yasiyorum fakat burada yakin bir tarihte Test DaF veya DSH kursu bulamadim. Bu sinavlara yonelik yogun bir almanca kursu bulamadigim icin elektronik karti henuz cikartamadim. Essen\'da bir DSH kursu buldu kuzenim ocak\'ta basliyor. Siegen\'a daha yakin aralik veya ocak\'ta baslayan bildiginiz Test DaF veya DSH kursu varsa paylasabilir misiniz? simdiden tesekkurler.

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Sal Kas 06, 2012 12:50 pm

Rheinland var direk gidip su anda kayit olabilirsiniz, kurslari daha gecen persembe basladi.

haycanozcan

Mesaj gönderen haycanozcan » Sal Kas 06, 2012 1:19 pm

Simdi baktim 30 ekim\'de baslamis daha yeni baslayabilirim koln\'de varmis yakin sayilir Siegen\'a tesekkurler.

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Sal Kas 06, 2012 1:41 pm

Onun disinda FH Aachenin kursu Sprachakademie var, bir sonraki kurslari 22 kasimda basliyor, aylik fiyati 350 euro.

Steinke de var Bonn da, bir sonraki kurslari 26 kasimda basliyor ve mart ayinda bitiyor. DSH sinavini kendileri yapiyorlar, dsh sinavi ile bitiyor ve fiyati 900 euro(dsh dahil).

mehmetaachen

Mesaj gönderen mehmetaachen » Prş Kas 15, 2012 3:11 pm

22 kasimda FHaachende baslayacak olan kurs TestDaf mi yoksa dsh yami hazirliyor?ve nekadar kur devam etmeliyiz?

2.sorum TestDaf yada dsh ya kendimiz calisarak gecebilirmiyiz,suanda A2 seviyesindeyim.(makalede belirttiginiz TestDaf kotaplarini duzenlice calisip ezberlesek)

ideen12

Mesaj gönderen ideen12 » Cum Kas 16, 2012 4:13 pm

bence ezber yetenegin iyi ise kendin calisir gecersin sinavlar standar cunku.
dsh grammatik onemli fakat testdaf grammatik hatalari cok puan kaybettirmiyor. interneten ornekleri indir mesala ben sana hanover ornegi vereyim yazdigin text ezberle 75% garanti diger taraflar horen lesen kurs sana cok sey vermez taktikleri ogretir Aachen dsh vorbereitung kursunu horsaalda veriyorlar kontrol olmaz ilk 2 kursa gec git sonra arkarda otur dinle.
fakat a2 cok az en az B2 yap cunku b2 dsh cikacak butun gramatikleri ogrenmis oluyorsun gerisi senin calismana kalmis

mehmetaachen

Mesaj gönderen mehmetaachen » Cum Kas 16, 2012 8:18 pm

Cok tesekkur ederim ideen12.sen hangi universitede hangi bolumu okuyorsun?

mehmetaachen

Mesaj gönderen mehmetaachen » Cmt Kas 17, 2012 3:03 pm

Sitede onerilen training TestDaf kitabini aldim,cok iyi hazirlanmis kitap.bu kitabi ezberlicem artik baska care yok

capari07

Mesaj gönderen capari07 » Cmt Kas 17, 2012 5:00 pm

Merhaba arkadaslar;

arkadaslar su anda koln\'e tasinmak zorundayim.Hazir zorunda kalmisken su Bonn daki unlu kiliseden bozma dil kursuna gideyim diyorum.B2 seviyesinde almancam da var kendimede guveniyorum.2 adet sorum olucak.

1- Adi cok gecmesine ragmen hic bir bilgiye ulasamadigim bonn un linki varmidir.En yakin kurs ne zaman basliyor?

2-Bonn a gidipte rezil olan keske gitmeseydim diyen varmi?(universite belgeyi kabul etmez veya gidip alamaz vs.)

ilginiz icin tesekkur ederim.

haycanozcan

Mesaj gönderen haycanozcan » Cmt Kas 17, 2012 5:50 pm

Bonn\'daki unlu kursu ben de duymustum kurs olarak ona gitmiyorumda bir arkdasimdan DSH\'ya Bonn\'da gir tavsiyesi aldim bilen arkadaslar varsa aydinlatabilirler mi? DSH sinavini nerede yapiyorlar hangi tarihlerde var?

simdiden tesekkurler

ideen12

Mesaj gönderen ideen12 » Cmt Kas 17, 2012 9:13 pm

bondaki o kurs baya pahalidir sinav icin kurs yapman falan gerekebiliyor sinav 250 euro ++ buluyor. onun yerine calisip ogrenmeye bak caresiz kalirsan bonnu dusun derim Philosophisch-Theologische Hochschule SVD St. Augustin okulun adi bu googleden dsh ile arat cikar sayfa

capari07

Mesaj gönderen capari07 » Pzr Kas 18, 2012 7:14 pm

haklisin arkadas ama kurtulmak istiyorum artik su sivav sitresinden olurdu olmaazdi olursa ne olur.Gerekli alt yapiya sahip oldugumu dusunuyorum gerisi uygulama. insan icine ciktikdan sonrada yurur giderim.Biran once basliyim su uniye.

Para olarak ekstradan kastin nedir aciklayabilirmisin ? (900 euro degilmi)

Giden arkadaslardan yorum alabilirmiyim ?