Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Selamlar Fizikciler ve Digerleri."Albert Einstein"

Foruma hosgeldin. Kendini bize tanitmaya ne dersin?
umbra

Mesaj gönderen umbra » Pzt Eki 29, 2012 4:56 pm

Arkadaslar Ben buraya yeni kayit oldum...Insallah isime yarar bilgiler verebilecek arkadaslarla rastlasirim zira buna cok ihtiyacim var...Kendimden ve amacimdan kisaca soyle bahsedeyim:
Ben Bora , Tr de Manisa C.B.U Lisans ve Y.lisans yaptim Fizik Bilimi uzerine ve bolumu iyi bir dereceyle bolum birinciligi ile bitirdim...yaklasik 8 aydan beridir Isvicredeyim ve Simdilerde 7 aydir Almanca Kursuna gidiyorum Stufe B1 dayim....Sizlerden yardim bekledigim konu Isvicre de kendi alanimla ilgili yapabilecegim Egitim veya Is olanaklari konusunda yardimci olmaniz.Bununla alakali bilgisi olan arkadaslar varsa bana burdan veya Mail ile ulasirlarsa gercekten cok mutlu olurum...

ideen12

Mesaj gönderen ideen12 » Pzt Eki 29, 2012 5:05 pm

benim fikrim
teorik fizik olarak calismayi dusunuyorsan doktora basvurusu yap kabul alabilirsen burslar falan idare edersin bitince gider turkiyede dr yaparsin.
eger doktora yapmak istersen dsh gecmek zorunlulugun yok. prof konusur anlasirsan ve uygun sartlari sagliyor isen herzaman baslayabilirsin
pratik calismalarin oldu ise ayrintili aciklayin yardimci olmaya calisayim
eu vatandasi olmadiginiz icin calisma izinleri sikintili
frasada oturumu olan bir arkadasima almanyadan is bulmasina ragmen calisma izni vermediler. eu vatandasi olayindan dolayi.

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Sal Eki 30, 2012 12:18 am

Ben de yuksek lisans fizigi bitirdim 5-6 ay oluyor Almanya dayim ama kesin bir karar veremedim bir turlu. Okul varken keske bitsede kurtulsak onumuzu gorsek diyorduk ama boyle daha bir kotuymus..

Doktora yapmak veya calismak, once ikisi arasinda karar vermelisin. Hangisi olursa olsun farketmez mantigiyla hareket edersen sonucta her turlu zararli cikarsin. Is alanlarinda ise enerji sektorunu tavsiye ederim. Ayrica jobmesse ler duzenleniyor, iyi bir bewerbung hazirlayip oralara giderseniz mutlaka bilhassa enerji sektorunde su anda cok rahat is bulabilirsiniz.

umbra

Mesaj gönderen umbra » Çrş Eki 31, 2012 4:48 pm

[quote]ideen12 tarafindan yazilan metin:

benim fikrim
teorik fizik olarak calismayi dusunuyorsan doktora basvurusu yap kabul alabilirsen burslar falan idare edersin bitince gider turkiyede dr yaparsin.
eger doktora yapmak istersen dsh gecmek zorunlulugun yok. prof konusur anlasirsan ve uygun sartlari sagliyor isen herzaman baslayabilirsin
pratik calismalarin oldu ise ayrintili aciklayin yardimci olmaya calisayim
eu vatandasi olmadiginiz icin calisma izinleri sikintili
frasada oturumu olan bir arkadasima almanyadan is bulmasina ragmen calisma izni vermediler. eu vatandasi olayindan dolayi.[/quote]

Slm ideen12, mesajimla ilgilenmissin oncelikle bunun icin tesekkurler ...sana sole soyleyeyim eu calisma izni sorun olur demissin ya benim zaten su an isvicrede olmamdaki en buyuk etken esim...o isvicre vatandasligina sahip burda evlilik yaptik ve B ausweiss var bende sanirim is aradigim zaman bu bir avantaj olur ...calistigim alana gelince ben deneysel calisiyorum hatta yayinlanmis uluslararasi bir kac makalem var..Lumineszense alaninda deneysel calisiyorum (Katihal Fizigi)

umbra

Mesaj gönderen umbra » Çrş Eki 31, 2012 4:50 pm

[quote]Physiker tarafindan yazilan metin:

Ben de yuksek lisans fizigi bitirdim 5-6 ay oluyor Almanya dayim ama kesin bir karar veremedim bir turlu. Okul varken keske bitsede kurtulsak onumuzu gorsek diyorduk ama boyle daha bir kotuymus..

Doktora yapmak veya calismak, once ikisi arasinda karar vermelisin. Hangisi olursa olsun farketmez mantigiyla hareket edersen sonucta her turlu zararli cikarsin. Is alanlarinda ise enerji sektorunu tavsiye ederim. Ayrica jobmesse ler duzenleniyor, iyi bir bewerbung hazirlayip oralara giderseniz mutlaka bilhassa enerji sektorunde su anda cok rahat is bulabilirsiniz.[/quote]

Peki acaba burda kendi alanimla ilgili basvurular yaptigim zaman Diplomam taninirmi?

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Cmt Nis 06, 2013 6:00 pm

tabiki.
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com