Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Almanyada Yuksek Lisans-Doktora,,,

Gunluk yasam, masraflar, yurtlar, yemekler... Hepsi burada...
oezsoy

Mesaj gönderen oezsoy » Cmt Eki 27, 2012 2:12 pm

Daha once Amerikayi dusundugum icin Amerikanin kosullarini sartlarini icin uzun bir arastirma yaptiydim ve Amerikada tanidigim aile yakini bir iki profosorlede Turkiyeye gelince gorusup bilgi aldiydim, biri Masterini bitirmis Doktora icin gidip Amerikada kalmis suan prof ve Bilgisayar Bilimi alaninda Bolum baskani,digeride Master icin gitmis ve suan Docent olarak Amerikada bir universitede. Yanilmiyosam kendiside Muhendislik teknik alandaydi,,,Yani digecegim Amerikaya master veya doktora icin gidip orda kalma imkanin olduklarini soylediler,,,

Nedense bilmiyorum Almanyayi amerikaya gore Master icin kendime uygun buluyorum daha sicak geliyo bana.ALMANYA ya gelince yani arastirmada yaptim internetten pek bu konuda bilgilere ulasamadim, kafamda ileriye yonelik soru isaretleri var Almanya icin,,,

a) Daha oncede degindiydim Siyaset Bilimi Ve Uluslararasi Iliskiler okuyorum ve Duisburg Esseni arastirdim orda Uluslararasi Iliskiler ve Kalkinnma bolumu var orayi dusunuyorum fakat bu bolumu bitirdikten sonra Doktora imkani nasil yani Proflarin yaklasimi nasil olur yabanci ogrenciye kabul vs konusunda???

b)Master yaparken Maas alma durumu oluyormu,Proflarin yanin vs calisma gibi durumlar var mi?
(Mesela Amerikada Master yaparken calisma iznin(yabanci Ogrenciler icin verilen calisma izni suresince)master duzeyinde Asistanliklar varmis ve belli maas aliyormuslar ogrenciler bu gibi durumlar Essende ve ya diger alman unilerinde mevcutmu?

c)Benim icin en onemlisi gittigim ulkede kalmak isterim bunun icin Doktora yaparken veya sonrasi universitelerde bu ortam mevcut mu yabancilar icin oturum verme gibi durumlar varmi akademik kariyere yonelenlere ???

d)Doktora yapan ogrencilerin Maaslari ne kadardir mesela sozel Bolum; Uluslararasi iliskiler icin???

e)Master yapacagim alaninda ki bolumun(Uluslararasi ilsikler ve Kalkinma) Universitelerde ki durumu imkani nasil desem populerlik durumu var mi master sonrasi akademik alana yonelenler icin imkani nasil bolumdur universitelerde?

Ayrica master sonra is hayatina atilma durumu dusunuldugu taktirde heralde bir teknik alani kadar imkani olmaz diye dusunuyrum ama is bulma durumu nasildir bu bolumun bir yabanci icin Almanyada?

Bunlarin hepsini inanin amerika icin teker teker arastirdim canli sahitlerle konustum, Bu konuda deneyimi olan veya bu konu icin canli sahitlerle karsilasmis arkadaslar yazarsa sevinirim;)

ideen12

Mesaj gönderen ideen12 » Pzr Eki 28, 2012 9:57 pm

yazdilarinin hepsini okumadim eger imkanin varsa amerikaya git derim imkanlar her sekilde almanyadan daha iyi egitim daha kolay asistan olunca zaten okul parasi falan yok. almanyada asistanlik durumlari kolay degil olsan bile aldigin para amerika gibi degil.senin alanin hakkinda amerika hakkinda bilgim az

dili burada ogrenmeyi dusunuyorsunuz baya zaman kaybiniz olacak ogreneme durumuda var ve ana dil gibi olmuyor. sosyal bolumlerde germanistik haric almanya bence cok cazip degil sosyal bolumlerde okuyanlar o sorunu yanitlar burda heralde

tek artisi almanyanin amerikaya karsi turkiyeye yakin olmasi ve turk sayisinin fazla olmasi

benim size tavsiyem eger imkaniniz mevcut ve dil seviyeniz iyi ise amerika derim cok falza imkanlar var fakat ben macera ariyorum kor topal okuyacagim orlarda bir hayat kuracagim diyor isen almanya. almanya hala biraz sosyal devlet

egitimi baslama suresinde yapacaginiz masraf amerika ve almanya icin esitir almanyada okul ucuz diye dusunup hareket etmemenizi tavsiye ederim

erich07

Mesaj gönderen erich07 » Pzr Eki 28, 2012 10:37 pm

Almanya Amerikanin yanindan gecicek duzeyde degil maalesef master ve doktora konularinda.

doruk02

Mesaj gönderen doruk02 » Pzt Eki 29, 2012 5:45 pm

[quote]oezsoy tarafindan yazilan metin:

Daha once Amerikayi dusundugum icin Amerikanin kosullarini sartlarini icin uzun bir arastirma yaptiydim ve Amerikada tanidigim aile yakini bir iki profosorlede Turkiyeye gelince gorusup bilgi aldiydim, biri Masterini bitirmis Doktora icin gidip Amerikada kalmis suan prof ve Bilgisayar Bilimi alaninda Bolum baskani,digeride Master icin gitmis ve suan Docent olarak Amerikada bir universitede. Yanilmiyosam kendiside Muhendislik teknik alandaydi,,,Yani digecegim Amerikaya master veya doktora icin gidip orda kalma imkanin olduklarini soylediler,,,

Nedense bilmiyorum Almanyayi amerikaya gore Master icin kendime uygun buluyorum daha sicak geliyo bana.ALMANYA ya gelince yani arastirmada yaptim internetten pek bu konuda bilgilere ulasamadim, kafamda ileriye yonelik soru isaretleri var Almanya icin,,,

a) Daha oncede degindiydim Siyaset Bilimi Ve Uluslararasi Iliskiler okuyorum ve Duisburg Esseni arastirdim orda Uluslararasi Iliskiler ve Kalkinnma bolumu var orayi dusunuyorum fakat bu bolumu bitirdikten sonra Doktora imkani nasil yani Proflarin yaklasimi nasil olur yabanci ogrenciye kabul vs konusunda???

b)Master yaparken Maas alma durumu oluyormu,Proflarin yanin vs calisma gibi durumlar var mi?
(Mesela Amerikada Master yaparken calisma iznin(yabanci Ogrenciler icin verilen calisma izni suresince)master duzeyinde Asistanliklar varmis ve belli maas aliyormuslar ogrenciler bu gibi durumlar Essende ve ya diger alman unilerinde mevcutmu?

c)Benim icin en onemlisi gittigim ulkede kalmak isterim bunun icin Doktora yaparken veya sonrasi universitelerde bu ortam mevcut mu yabancilar icin oturum verme gibi durumlar varmi akademik kariyere yonelenlere ???

d)Doktora yapan ogrencilerin Maaslari ne kadardir mesela sozel Bolum; Uluslararasi iliskiler icin???

e)Master yapacagim alaninda ki bolumun(Uluslararasi ilsikler ve Kalkinma) Universitelerde ki durumu imkani nasil desem populerlik durumu var mi master sonrasi akademik alana yonelenler icin imkani nasil bolumdur universitelerde?

Ayrica master sonra is hayatina atilma durumu dusunuldugu taktirde heralde bir teknik alani kadar imkani olmaz diye dusunuyrum ama is bulma durumu nasildir bu bolumun bir yabanci icin Almanyada?

Bunlarin hepsini inanin amerika icin teker teker arastirdim canli sahitlerle konustum, Bu konuda deneyimi olan veya bu konu icin canli sahitlerle karsilasmis arkadaslar yazarsa sevinirim;)[/quote]

Dedikleriniz dogru olabilir ama ne biliyim insanin icinde bir sey olur ya amerikaya isinamadim,bana almanya daha sicak geliyo,almanyayi taktim kafama,dil konusunda da Ingilizce hazirlik okudum derslerin yarisini ing gordum pek sikintim yok ingilezceden Almancayi ise bu yil kurlari tr de bitiresim var,,,

Okul parasi amerikada yillik en az 10-20 bin $ arasi, almanyada NRW eyaletindeki arastirdigima gore bazi universitelerde okul parasi yokmus bile, bazi ucretler disinda ticket falan icin,,,

Physiker adli uye yonetici olmali heralde,formlarda onun bu konularda verdigi cevaplar i okudum deneyimli olmamli bana bu sorularima yardimci olursa sevinirim:|

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Sal Eki 30, 2012 12:41 am

Doktora imkani var, ingilizce ve almanca ya hakimse ogrenci yuksek lisanstan sonra doktora yapabilir. Maaslar genelde 1000-1500 euro arasi degisiyor.. ( bu arada soruda master yaparken diye yazilmis, sanirim orasi doktora yaparken olacakti).
Doktora icin gelindiginde 10 yila kadar herhangi bir ses cikarmiyorlar, zaten doktora da 3-5 yil arasi suruyor normalde. Almanya da doktora bitirip almanca ve ingilizce cok iyi bir seviyeye getirilirse uluslararasi iliskilerde, hayal bile edemeyecegin noktaya gelirsin. Duisburg Essen de harc parasi alinmiyor.

Biologgg

Mesaj gönderen Biologgg » Sal Ağu 27, 2013 1:54 pm

[quote]Physiker tarafindan yazilan metin:

Doktora imkani var, ingilizce ve almanca ya hakimse ogrenci yuksek lisanstan sonra doktora yapabilir. Maaslar genelde 1000-1500 euro arasi degisiyor.. ( bu arada soruda master yaparken diye yazilmis, sanirim orasi doktora yaparken olacakti).
Doktora icin gelindiginde 10 yila kadar herhangi bir ses cikarmiyorlar, zaten doktora da 3-5 yil arasi suruyor normalde. Almanya da doktora bitirip almanca ve ingilizce cok iyi bir seviyeye getirilirse uluslararasi iliskilerde, hayal bile edemeyecegin noktaya gelirsin. Duisburg Essen de harc parasi alinmiyor.[/quote]

Merhabalar, esim doktora icin Almanya\'ya gelecek. Her doktora yapana maas-burs odeme yapiyor mu universite? Akseptansinda buna engel bir durum okudum yanlis anlamadiysam, hicbirsey karsilanmayacaktir gibi. Biyolojide yapacagi icin haftanin her gunu buyuk ihtimal labda olacak, bu pozitif yonde etkiler mi maas verme durumunu?
Bilgi verebilirseniz sevinirim.