Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Merhaba

Foruma hosgeldin. Kendini bize tanitmaya ne dersin?
Atakanbyc

Merhaba

Mesaj gönderen Atakanbyc » Çrş Eki 17, 2012 4:01 pm

Merhaba, Oncelikle bende bu guzel olusumun icinde bulunmaktan mutluluk duyuyorum. Ismin Atakan, istanbulda oturuyorum. Anadolu Teknik lisesi makina bolumunu bitirdim ve ITU gemi makinalari isletme okudum(2 yillik).
Amacim Almanyada makina muhendisligi okumak, suana kadar edindigim bilgilere gore okuyabildigim yonunde. bu yuzden ilk olarak almanca dil kursu arastirdim ve bunu en iyi sekilde yerinde ogrenebilecegime inandim. Almanyada Frankfurta bir kursa kayit yaptirdim ve kalacak yer dahil. 3 aylik viseye basvurdum. Konsolosluk vise talebimi red etti. itiraz ettim ve itirazima daha onceden almanca bilgim olmadigini ve onlara cokda inandirici gelmedigini belirtiler.
Suan bende kadikoyde ozel bir dil kursunda 8 aylik bir kursa basladim(400 saatlik). Amacim bu sure zarfinda yeterli almancaya sahip olup, temmuz 15 kadar bir alman universitesine kaydimi yaptirmak.

Inaniyorumki buradaki arkadaslarimizin destegiyle bu isi kolaylikla yapabilecegim. Simdiden tum yardimlariniz icin tesekkur ederim..
PPPP

pardon

Merhaba

Mesaj gönderen pardon » Çrş Eki 17, 2012 4:26 pm

15 temmuza kadar Turkiye\'de aldigin 400 saatlik kursla kesin kayit yaptirmayi dusunuyorsan o is zor.

Atakanbyc

Merhaba

Mesaj gönderen Atakanbyc » Çrş Eki 17, 2012 4:51 pm

Kesin kayit cok zor hatta imkansiz. sartli kabul ve akabinde testdaf sinavi olacak sanirim. Bu arada asil sikintim \' yillik okudugum icin bu hakkim oldugunu biliyordum. halen tam netlestiremedim.

murat181818

Merhaba

Mesaj gönderen murat181818 » Çrş Eki 17, 2012 7:54 pm

[quote]Atakanbyc tarafindan yazilan metin:

Merhaba, Oncelikle bende bu guzel olusumun icinde bulunmaktan mutluluk duyuyorum. Ismin Atakan, istanbulda oturuyorum. Anadolu Teknik lisesi makina bolumunu bitirdim ve ITU gemi makinalari isletme okudum(2 yillik).
Amacim Almanyada makina muhendisligi okumak, suana kadar edindigim bilgilere gore okuyabildigim yonunde. bu yuzden ilk olarak almanca dil kursu arastirdim ve bunu en iyi sekilde yerinde ogrenebilecegime inandim. Almanyada Frankfurta bir kursa kayit yaptirdim ve kalacak yer dahil. 3 aylik viseye basvurdum. Konsolosluk vise talebimi red etti. itiraz ettim ve itirazima daha onceden almanca bilgim olmadigini ve onlara cokda inandirici gelmedigini belirtiler.
Suan bende kadikoyde ozel bir dil kursunda 8 aylik bir kursa basladim(400 saatlik). Amacim bu sure zarfinda yeterli almancaya sahip olup, temmuz 15 kadar bir alman universitesine kaydimi yaptirmak.

Inaniyorumki buradaki arkadaslarimizin destegiyle bu isi kolaylikla yapabilecegim. Simdiden tum yardimlariniz icin tesekkur ederim..
PPPP[/quote]

Kesit kayit icin burada DSH alman lazim ya da gothe dil kursundan C-1 belgesi ya da sartli kabul alirsin gelirsin buradqa dil kursunu yapip uni kesit kayit yaparsin herkes boyle yapiyor cogunluk
So geht nicht !

Atakanbyc

Merhaba

Mesaj gönderen Atakanbyc » Prş Eki 18, 2012 12:13 pm

Surec suan ilerliyor, dedigin gibi olucak herhalde:)

Atakanbyc

Merhaba

Mesaj gönderen Atakanbyc » Sal Eki 30, 2012 1:20 pm

Arkadaslar; Suan ben aralik ayindaki goethe A1 sertifikasini almak istiyorum. (Muhetemel alirim) buna gore yarim donem kaybetmemek icin A1le sartli kabul alabilecegim okullara basvurmam daha mantikli degilmi? Akabinde hemen almanyada okulun dil kursuna basvurup orada devam etmek daha mantikli gibi geldi. 2013 Temmuz 15e kadar almanyada DSH ye hazirlanamaz miyim?:Z

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Merhaba

Mesaj gönderen Physiker » Sal Eki 30, 2012 5:29 pm

cok zor yetismesi dsh nin 15 temmuz a kadar.

ideen12

Merhaba

Mesaj gönderen ideen12 » Sal Eki 30, 2012 6:33 pm

arkadas 15 temmuza kadar uni son basvuru tarihi icin sartli kabul alirsin dsh gecmek icin 30 eylul kadar zamanin var. yada turkyede testdafi gecer direk burda baslarsin fakat testdaf turkiyede vermek gercekten zor eger sen turkiyede iyi hazirlanirsan enaz b1 bitirmen lazim o da haftada 2 gunluk kurslarla zor olur 5 gunluk kurs falan bulursan cok iyi olur.o esnada sartli kabul falan islemlerini yaparsin buraya gelince 5-6 ay dil kursu yapip gecmeyi denersin gecen cok tanidigim var (fakat turk degil) eyuldeki dsh lar kolay olur genelde

Atakanbyc

Merhaba

Mesaj gönderen Atakanbyc » Çrş Eki 31, 2012 10:33 am

[quote]ideen12 tarafindan yazilan metin:

arkadas 15 temmuza kadar uni son basvuru tarihi icin sartli kabul alirsin dsh gecmek icin 30 eylul kadar zamanin var. yada turkyede testdafi gecer direk burda baslarsin fakat testdaf turkiyede vermek gercekten zor eger sen turkiyede iyi hazirlanirsan enaz b1 bitirmen lazim o da haftada 2 gunluk kurslarla zor olur 5 gunluk kurs falan bulursan cok iyi olur.o esnada sartli kabul falan islemlerini yaparsin buraya gelince 5-6 ay dil kursu yapip gecmeyi denersin gecen cok tanidigim var (fakat turk degil) eyuldeki dsh lar kolay olur genelde[/quote]

Ideem cok tesekkurler, Suan ne kadar iyi olup olmadigi tartisilir (goethe harici) ama seninde belirtigin gibi bana 2 gunluk kurslarin faydali olmayacagini dusundugum icin haftada 4 gun aksam kursuna gidiyorum. 1 ayi askindir devam ediyor. Goethenin aralik ayinda A1 sinavina girmek subattaki A2 ve Nisanda B1 var bunlardan da istedigimi alabilecegimi dusunuyorum. Ama seninde belirtigin gibi A2 alinca sartli kabul alip subatdan sonra kursa gitsem eylul ayina kadar zamnim olucak.(iki aylik vize calismasi surebilir.) universitelerde Nisan ayinda DHS kursu basliyor. yaklasik 4-5 ayim kaliyor :( Eylulde bitirebilecegimi dusunuyorum ama..