Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

HTW Berlin Vorpraktikum

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
batu6ok

HTW Berlin Vorpraktikum

Mesaj gönderen batu6ok » Pzt Eki 15, 2012 9:48 pm

Arkadaslar wing. bolumune basvurmak istiyorum.Ancak kayit sartlarinda okula baslamadan once tam 16 haftalik vorpraktikum istiyor.sadece 8 haftasi ertelenebiliyorumus.Mail attim ve yurtdisindan basvuran ogrenciler icin de gecerli oldugunu soylediler.Son basvuru 15 ocak o tarihe kadar bu isi bisekilde halletmem lazim.Forumu arastirdim ama herhangi bir bilgi bulamadim bu konuda.staj mi bulmak durumundayim simdi?universiteyi ikna etme imkanim varmidir 16 haftayi da erteleme konusunda? deneyimi olan yardimci olsun lutfen.tesekkurler.

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

HTW Berlin Vorpraktikum

Mesaj gönderen Physiker » Sal Eki 16, 2012 12:56 am

kural kesin olarak yaziyorsa sitelerinde maalesef yapacak birsey yok, 15 ocak a kadar en azindan 8 haftalik ki, buyuk ihtimal yetisir bir staj belgesi gondermeniz gerekiyor. Siz bu arada on kabul icin mi basvuru yapacaksiniz?

batu6ok

HTW Berlin Vorpraktikum

Mesaj gönderen batu6ok » Sal Eki 16, 2012 2:13 am

hayir ben direk uniye baslamak icin basvurucam.staji nasil yerlerde yapmaliyim birkac ornek sirket yazarsaniz cok faydali olur.Bir de tanidik bir sirket var ekonomi ile ilgileniyor illa teknik alandami yapmam lazim staji wing. icin?

pardon

HTW Berlin Vorpraktikum

Mesaj gönderen pardon » Sal Eki 16, 2012 2:32 pm

Bolumun sitesinde nasil yapman gerektigi yazar.

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

HTW Berlin Vorpraktikum

Mesaj gönderen Physiker » Sal Eki 16, 2012 7:45 pm

Kesinlikle istiyorlar Vorpraktikumu. Turkiye den de olur bolumle alakali bir staj belgesi. Bunun disinda asagidaki bolum hocasina mail atip, Turkiye de bolumle ilgili staj bulmanin zorlugundan bahsedip Vorpraktikum icin yardim isteyebilirsiniz:

Vorpraktikumsbeauftragte/r
Manfred Schwarz
+49 30 5019-2670 +49 30 5019-482670
Manfred.Schwarz@HTW-Berlin.de

batu6ok

HTW Berlin Vorpraktikum

Mesaj gönderen batu6ok » Sal Eki 16, 2012 8:40 pm

Kendisine dun mail atmistim.biraz once gelen cevap soyle:

zur Information schicke ich Ihnen im Anhang mal unsere Vorpraktikumsrichtlinie. Von den 16 Wochen mussen mindestens acht bis zum Studienantritt (also nicht schon mit der Bewerbung) nachgewiesen werden. Der Rest kann bis zum Beginn des 3. Semesters nachgeholt werden. Wenn man zum Bewerbungszeitpunkt die 8 Wochen noch nicht gemacht oder abgeschlossen hat, sollte man mit der Bewerbung einen Praktikumsvertrag einreichen oder eine formlose Erklaerung, dass man bis zum Studienantritt die 8 Wochen abgeleistet und auch nachgewiesen haben wird. Ansonsten faellt man aus dem Auswahlverfahren raus.
Bei der Suche nach einem Praktikumsunternehmen konnen Sie auch solche Sachen wie Handwerksbetriebe, Autowerkstaetten, Bauunternehmen und Ähnliches einbeziehen.
Mit freundlichen Grußen
Manfred Schwarz

hangi alanlarda yapabilecegimi gerektigini boylece ogrenmis oldum.burada formlose erkaerung ne anlama geliyor tam olarak anlamadim.Basit bir staj yazisi olabilirmi bir sirket tarafindan yazilan?

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

HTW Berlin Vorpraktikum

Mesaj gönderen Physiker » Çrş Eki 17, 2012 12:41 pm

Isim Soyisim
Adres
Tel

Sehir, den Tarih

Erklaerung

Hiermit bestaetige ich Ihnen, dass ich bis zum Studienantritt das Vorpraktikum ableisten und nachweisen werde.

Mit freundlichen Grußen

Isim Soyisim

Tarih, Imza

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

HTW Berlin Vorpraktikum

Mesaj gönderen Physiker » Çrş Eki 17, 2012 12:42 pm

Sehir ve tarih sag tarafda olacak, Erklaerung da tam ortada.

GK

HTW Berlin Vorpraktikum

Mesaj gönderen GK » Çrş Eki 17, 2012 8:31 pm

bi ufakta oneride ben bulunayim,
varsa tanidigin turkiyede o alanda staj yapmis gibi gosterebilir seni.
daha once yapilmis dogrulugu kanit edilmis bir olay: )

Kullanıcı avatarı
welly275

HTW Berlin Vorpraktikum

Mesaj gönderen welly275 » Prş Eki 18, 2012 12:22 am

staj yapti belgesinde kac saat nerede hangi alanlarda staj yagtigina dair aciklama da gerekebilir. ben basvuru zamani arastirirken bi okul boyle bi aciklama yapmis hatta ornek bi staj formu vardi ve hangi alanlarda gorev aldiginin belirtilmesi gerekiyo. eksik olmasin sonra basin agrimasin

GK

HTW Berlin Vorpraktikum

Mesaj gönderen GK » Prş Eki 18, 2012 1:22 am

o kagidi cikartabiliyorsan saatinide tarihini de yazdirirsin zaten bunlar ufak seyler :)
okulun istedikleri alanda bi tanidik bulursan hemen okula mail al bole bole su tarihte yapmistim gecerli olurmu de kabul ederlerse zaten hemen cikartirirsin,

Kullanıcı avatarı
welly275

HTW Berlin Vorpraktikum

Mesaj gönderen welly275 » Prş Eki 18, 2012 1:35 am

sorun cikmamasi icin ufak bi dipnot dustum :) aynen yeri ayarladiktan sonra en kolay kismi orasi oluyo zaten :)

batu6ok

HTW Berlin Vorpraktikum

Mesaj gönderen batu6ok » Pzr Eki 21, 2012 5:47 pm

cevaplar icin tesekkurler dikkate alicam dediklerinizi.kucuk capli bir insaat sirketi buldum.alicam oradan staj belgesini.bir de yeri degil ama yeni konu acmak istemedim.uni assist\'e istenilen her belgeyi 1 kere yollamamiz yetiyor degilmi?yani 3 uniye basvurucaksak 3 tane fotokopisi gerekiyor mu ayni belgenin?

GK

HTW Berlin Vorpraktikum

Mesaj gönderen GK » Pzr Eki 21, 2012 8:50 pm

aynen bir kere yollaman yetiyor