Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Konsolosluktan belge onayi (apostil)

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
zgsrdr

Mesaj gönderen zgsrdr » Prş Eki 11, 2012 3:33 pm

arkadaslar bu apostil denen olayi izmirdekiler nasil yaptirdi ya.bana binbir tane zorluk cikardi kadin.tercumelere apostil yapmayiz.sayfa basi 5 yuro fln diye beni deli etti gittim yuro aldim.bu seferde fotokopisini cektir gel dedi.tabi ozamana kadar saat 12 olmustu.bide gicik gicik ogleden sonra bu gise kapali diyo bana.izmirli arkadaslarim yardim edin....
ee:lan

volkan662

Mesaj gönderen volkan662 » Prş Eki 11, 2012 4:42 pm

Merhaba arkadasim;
Ben istanbul dan yaptirmistim.Tercume ettirdikten sonra evraklarin asliyla birlikte konsolosluga direk apositil yaptirmistim. Izmir de farklilik var midir bilmiyorum ama sen bayagi ters birine denk gelmissin sanirim.Ben ucret bile vermemistim.Gurkan beye sorun isterseniz kabul oluyorsa apostili kaymakamliklarda ucretsiz yapiyor.Yine dedigim gibi bunu Gurkan beye sormadan yaptirmayiniz.Cunku; kabul edilir mi edilmez bu konuda emin degilim alman makamlari tarafindan.Umarim kolayca halledebilirsin.

zgsrdr

Mesaj gönderen zgsrdr » Prş Eki 11, 2012 5:03 pm

Sagol arkadasim. Gurkan beye ilettim sorunumu. Sinirden agliycam 3 defa geri yolladi beni sunu yap bunu yap diye s.rtuk.kadinlar resmi dairelerden alinsin ya :(

huseyin_

Mesaj gönderen huseyin_ » Prş Eki 11, 2012 5:11 pm

arkadaslar ben aile birlesimi icin basvuru yapmistim esim hamile oldugu icin bu yolla beni goturmeye calisiyor bu gun ankaraya gondermisler butun islemler bitmis acaba onay gelir mi banaa

pardon

Mesaj gönderen pardon » Prş Eki 11, 2012 5:20 pm

beatlemanic

Mesaj gönderen beatlemanic » Prş Eki 11, 2012 6:11 pm

Merhaba ezsrdr,

Ben de Izmir Konsoloslugunda apostil islemi yaptirmistim. Sana da dedikleri gibi tercumelere kesinlikle apostil yapmiyorlar. Ben Turkce belgelerin fotokopilerine apostil yaptirmistim. Benden sadece fotokopi parasi almislardi diye hatirliyorum. Sanirim sen ters bir bayana denk gelmissin.

Bosuna sikma canini. Ben kac universiteye basvuracaksam o kadar fotokopi cektirip apostil yaptirmistim ve yanlarina tercume burosunda yaptirdigim tercumeleri eklemistim. Bu sekilde Gurkan Bey\'e gonderdim ve kabul de aldik. Bir sikinti olmadi.

Bu arada Azim Tercume burosunda sana noterde onaylat, boyle olmaz diyebilirler. Hic o yanilgiya dusme. Cok buyuk paralar odersin notere.

izzy

Mesaj gönderen izzy » Prş Eki 11, 2012 6:33 pm

Aslini gormedikleri hicbir belgeye apostil yapmazlar, zaten tercumelerine apostil yaptirmana gerek yok. Belgelerin asli ve fotokopisi ile gitmen gerekiyor ayrica ucretli bir islemde degil bu neden 5 euro demisler anlamadim.

zgsrdr

Mesaj gönderen zgsrdr » Prş Eki 11, 2012 6:54 pm

]Belgelerin asli ile gittim.tercumeleri fotokopisi tamdi.sayfa basi 5euro dedi.ben ucretsiz biliyodum ogrenciyim dedim.bugun git yarin gel tarzi bisey oldu.saatlerce ugrastim.kac defa gonderdi.ben tercumeleri apostil yapcaklar saniyodum.tercumeye apostil yapmiyoruz dedi.gurkan bey gelince yol yordam ogretir bana.tovbe o demeden kipirdamicam artik.burnum fena surttu:(

izzy

Mesaj gönderen izzy » Prş Eki 11, 2012 7:07 pm

Dedigim gibi sadece asillarini gordukleri belgelerin fotokopilerine apostil yapiyorlar, ve ucretsiz olmali. Istanbul\'da yaptirdim bende hicbir ucret odemedim. OSYM belgesinin aslini okul vermediginden onu kaymaklikta apostillettirdim. Oyle karmasik olaylar degil daha nelerle ugrascaksin.

zgsrdr

Mesaj gönderen zgsrdr » Prş Eki 11, 2012 7:13 pm

Dimi. Bunlar bisey degil haklisin.forumda okuduklarima gore degil ama bunda bile zorluk cikariyolar.ayip:(

eses26

Mesaj gönderen eses26 » Prş Eki 11, 2012 11:17 pm

izzzy benim de osym belgesinin asli yok fakat okul fotokopisini cekip asli gibidir muhurledi imzaladi, sonra cevittirdim.. eskisehirdeyim, burdaki kaymakamliga mi gitmem gerek?