Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Orientierungsveranstaltungs

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
burcu-42

Mesaj gönderen burcu-42 » Sal Eki 09, 2012 10:56 pm

Merhaba arkadaslar,
bilindigi gibi bu hafta universtelerde uyum programlari yapilmakta.
Yazilma islemlerinde sadece 10.10.12 tarihinde uygulanan programa katilmak istermsiniz dediler ,bende tabiki dedim.Onun disinda programlari takip etmedigim icin katilmak zorunda olcagim bi program yok zannettim.(hatami kabul ediyorum:-)Bugun tesaduf universtenin internet sayfasinda gordum,bircok program varmis ve katilmamz gerekiyomus.Katilmamak bir sorun olurmu acaba, herseyden habersiz kalacakmisim gibi geliyo :-)).
Herkese basarili bir egitim yili diliyorum:-)

memo21

Mesaj gönderen memo21 » Sal Eki 09, 2012 11:59 pm

Hic birsey olmaz. Ben 4 gun katildim da ne oldu. Oyun filan oynadik. ;) Ha bir de sehiri gezdik. Pek yabancisi sayilmam. ;)
Hangi uniydi senin?

GK

Mesaj gönderen GK » Çrş Eki 10, 2012 12:21 am

katilmak zorunlu diyorlar ama zorunlu falan degil aslinda,
bende gittim hic birsey yapmadik tanisma okulu gezme sehiri gezme falan yani artilari var aslinda, eger almanyada ilk defa kayit olduysan bir uniye sinavlara kayit sistemlerini ders programlarini iyi ogrenebilmen icin guzel bi firsat bana kalirsa.
yuksek semester da okuyan tanidigin varsa bu konularda oda yardimci olur illa katilma zorunlulugun yok yani dedigim gibi.

burcu-42

Mesaj gönderen burcu-42 » Çrş Eki 10, 2012 9:40 pm

Duisburg Essen Uniiverstesi, lehramt bolumundeyim Memo ,sen hangi universitedesin?
Gurhan dedgin gibi zorunlu degilsin ama katilmazsanda bazi puf noktalari kaciriyosun.Yarin kahvaltiya davet ettiler hernekadar kahvaltiliklari bizden isteelerde:-)) valla gitmek istemiyorum biraz isin eglence tarafiymis gibi geliyo.Neyse asil stres haftaya basliyo desenize.Hadi bakalim kolay gelsin simdiden hepimize:-)

GK

Mesaj gönderen GK » Çrş Eki 10, 2012 10:34 pm

bu ikinci universitem almanyada ilkine tam katilmamistim tanidiklar sagolsun herseyi ogretmisti bu seferkine de yarim yamalak katildimda pek birsey ogrendigim soylenemez kafaya takilan birsey oldumu konusma saatlerinde yetkililerle herseyi kolayca halledebilirsin basta yabanci ogrenci oldugunu falan soledinmi bilmek istemedigin seyleride soyluyorlar :)