Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

ESL DIL KURSU SETIFIKASI GECERLI OLURMU?

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
yildiz

Mesaj gönderen yildiz » Cum Eyl 21, 2012 1:44 pm

Merhaba arkadaslar
benim a1 sertifikam olmadigi icin vizem ret gelecek buyuk ihtimal ve bulumdugum yerde bi kac dil kurssu ile gorustum. ve esl school dil okulu biz seni sinav yapar ve gecersen sertifikani hemen eline veririz dediler. biz bazi ogrencilere bu sekilde verdik ve erasmus icin kullandilar dediler. bende buradan a1 dil sertifikasi alsam okul kabul eder mi? yoksa vizem ret gelecek :(
cevabinizi bekliyorum.

bjk_oguz

Mesaj gönderen bjk_oguz » Cum Eyl 21, 2012 3:35 pm

Sertifikan yok diye kesin red gelecek gibi birsey sozkonusu degil.Ancak o ihtimale karsi vizeyi beklerken bos durmayip A1 sertifikasi alman iyi olur.Iki durumda da bir kaybin olmaz.

yildiz

Mesaj gönderen yildiz » Cum Eyl 21, 2012 3:50 pm

[quote]bjk_oguz tarafindan yazilan metin:

Sertifikan yok diye kesin red gelecek gibi birsey sozkonusu degil.Ancak o ihtimale karsi vizeyi beklerken bos durmayip A1 sertifikasi alman iyi olur.Iki durumda da bir kaybin olmaz.[/quote]
tesekkurler oguz . ancak benim ogrenmek istedigim esl dil kursundan aldigim sertifika almanyada universite tarafindan kabul edilir mi? onu merak ediyorum. eger kabul edilmez ise bosuna 200 tl vermiyelim smdi :)

benim 5 eylulde crash kurs(temel almanca) vardi ve yetisemedim.simdi a2 seviyesinden dsh kursu baslayacak ancak polis a1 sertifikasi olmadigi icin seviye belirlem sinavina giremez demis.(okul ile gorustukten sonra) .ondan dolayi pazartesi bu sertfikayi alip okula ve polise gondermeyi dusunuyorum.

murat181818

Mesaj gönderen murat181818 » Cum Eyl 21, 2012 7:43 pm

[quote]yildiz tarafindan yazilan metin:

[quote]bjk_oguz tarafindan yazilan metin:

Sertifikan yok diye kesin red gelecek gibi birsey sozkonusu degil.Ancak o ihtimale karsi vizeyi beklerken bos durmayip A1 sertifikasi alman iyi olur.Iki durumda da bir kaybin olmaz.[/quote]
tesekkurler oguz . ancak benim ogrenmek istedigim esl dil kursundan aldigim sertifika almanyada universite tarafindan kabul edilir mi? onu merak ediyorum. eger kabul edilmez ise bosuna 200 tl vermiyelim smdi :)

benim 5 eylulde crash kurs(temel almanca) vardi ve yetisemedim.simdi a2 seviyesinden dsh kursu baslayacak ancak polis a1 sertifikasi olmadigi icin seviye belirlem sinavina giremez demis.(okul ile gorustukten sonra) .ondan dolayi pazartesi bu sertfikayi alip okula ve polise gondermeyi dusunuyorum.[/quote]

Burada uni lere kesin kayit icin Gotheden c-1 belgesi ihtiyacin var...a-1 uni neden kabul etsin ki gerekmez onlara
So geht nicht !

GK

Mesaj gönderen GK » Cum Eyl 21, 2012 8:01 pm

murat , yildiz a1 den bahsediyor okul tarafindan kabul edilebilir mi diyor beni a1 le uniye kayit etsinler demiyor. sen gelmisin goethe c1 den bahsediyorsun bilader birazcik guzel oku su msjlari gozunu seveyim.

yildiz bir arkadas bursada normal bir almanca kursundan almis oldugu b1 belgesini okula kabul ettirip okulun mittelstufe dil kursuna katilmisti ,belki basvurdugun okulda kabul edebilir ve okulun a2 seviseyinden itibaren olan dil kurslarina katilabilirsin.
bahsettigim okul uni siegen

murat181818

Mesaj gönderen murat181818 » Cum Eyl 21, 2012 8:16 pm

[quote]Gurhan35 tarafindan yazilan metin:

murat , yildiz a1 den bahsediyor okul tarafindan kabul edilebilir mi diyor beni a1 le uniye kayit etsinler demiyor. sen gelmisin goethe c1 den bahsediyorsun bilader birazcik guzel oku su msjlari gozunu seveyim.

yildiz bir arkadas bursada normal bir almanca kursundan almis oldugu b1 belgesini okula kabul ettirip okulun mittelstufe dil kursuna katilmisti ,belki basvurdugun okulda kabul edebilir ve okulun a2 seviseyinden itibaren olan dil kurslarina katilabilirsin.
bahsettigim okul uni siegen[/quote]

A-1 belgesini uni ye neden kabul etirsin ki hangi uni a-1 belgesi ile kabul verir..Ve bende c-1 belgesini soylerken a-1 belgesi degil c-1 belgesini olmasi gerektigini soyluyorum
So geht nicht !

Kullanıcı avatarı
eren_f2007

Mesaj gönderen eren_f2007 » Cum Eyl 21, 2012 8:29 pm

:) Murat universite a2 icin sartli kabul vermis ve a2 kursuna gidecek uninin ama a1 belgesi olmali bu yuzden.

GK

Mesaj gönderen GK » Cum Eyl 21, 2012 8:58 pm

murat haklisin kardesim

yildiz

Mesaj gönderen yildiz » Cum Eyl 21, 2012 11:02 pm

gurhan tesekkur ederim. murat ben paderborn universitesinden sartli kabul aldim ve dsh kursuna gidecegim. onun icin a1 sertifikasi alacagim. paderborn dsh kursu a2 den basliyor:)

yildiz

Mesaj gönderen yildiz » Cmt Eyl 22, 2012 2:06 pm

arkadaslar bugun konustum kurs ile ve pazartesi sinavi olup sertifikayi okula ve auslanderbehordeye faxlayacagim.bakalim cozulecekmi sorun :) bu arada sinav 2 bolumden olusacak galiba.dinleme ve yazili sinav 25 soru olacak mis :) umarim kabul ederler. Bir de sertifika altinda su kadar saat ders aldi yazmak zorunda mi ?
Tesekkurler

Kullanıcı avatarı
eren_f2007

Mesaj gönderen eren_f2007 » Cmt Eyl 22, 2012 3:11 pm

Seviye tespitle aldigin belge de yazmaz su kadar saat ders aldi diye.Ama gereklide degil bence kendin calismis almis olabilirsin o belgeyi.

murat181818

Mesaj gönderen murat181818 » Pzr Eyl 23, 2012 3:38 pm

Detayli aciklamadan sonra hersey anlasildi...
So geht nicht !