Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

iyi niyet mektubum

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
yildiz

iyi niyet mektubum

Mesaj gönderen yildiz » Cum Eyl 07, 2012 12:09 am

IZMIR ALMAN BASKONSOLOSLUÐUNA
IZMIR/BALCOVA
06/09/2012

../../19.. yilinda ...... ilinin ......... ilcesine bagli............. kasabasinda dogdum. Ilkogrenimimi ............................ ilkogretim okulunda 2002 yilinda tamamladim. Ayni yil .............................tekstil bolumunu ve okul yurdunu kazandim, 2006 yilinda mezun oldum. 1 yil universite hazirlik egitiminde sonra 2007 yilinda Marmara Universitesi Teknik Egitim Fakultesi Tekstil Terbiye teknolojisi(ogretmenlik) bolumunu kazandim ve 2011 yilinda 100/72.34 not ortalamasi ile mezun oldum. Universite 3 ve 4 siniftayken Avrupa da yuksek lisans egitimi icin arastirma yapmaya basladim(ieltsyurtdisi egitim fuari,a2 yurtdisi egitim fuari,internet) ve egitim icin en uygun yerin Almanya olduguna karar verdim. ancak annemin saglik sorunlari sebebiyle(bobrek yetmezligi, 1 defa bel ameliyati, 4 defa yatak yarasi ameliyati) basvuru yapamadim. Annemin saglik sorunlarinin duzelmesi ile bu yil paderborn universitesine sartli kabul icin basvuru yaptim ve dilkursu+ekonomi bolumu icin kabul aldim.
Almanyada egitim almak istememin sebeplerini kisaca aciklayacak olursam:
Dunyada en cok kullanilan dillerden biri halinde bulunmasi
Almanyadaki egitime verilen destek, universitelerin koklu ve bilim uretmesi
Farkli kulturden insanlari tanimak ve onlar ile iletisimde bulunmak
Yaptigim arastirmalar sonucunda paderborn sehrinin ve universitesini secmemin benim icin en dogru tercih oldugunu dusundum. paderborn universitesinin sundugu avantajlar bunun baslica nedenleridir. Bu avantajlar: dil kursu egitimi vermesi, universite bunyesinde yurtlari bulunmasi, universiteni egitime verdigi onem ve sosyal bir universite olmasi. Paderborn sehrinin kucuk ve gecim masraflarinin uygun olmasi, ogrenci sehri olmasi(nufusun %10u) ve ulasim kolayligi ayrica bulunan pozitif nedenlerdendir.
Almanyada kalacagim sure boyunca olusacak masraflarim deutschbankta acilan bloke hesaptan karsilanacaktir.(1 yillik olan gecim masrafimin miktari (7973 euro)bloke hesabimda bulunmaktadir)
Egitim surecimin tamamlanmasi ile lisans egitimimi aldigim Marmara Universitesinde doktora egitimine baslayacagim ve akademik olarak calismalar yapmak istiyorum.
SAYGILARIMLA..
.......... YILDIZ

yildiz

iyi niyet mektubum

Mesaj gönderen yildiz » Cum Eyl 07, 2012 12:11 am

[quote]yildiz tarafindan yazilan metin:

IZMIR/BALCOVA
06/09/2012

../../19.. yilinda ...... ilinin ......... ilcesine bagli............. kasabasinda dogdum. Ilkogrenimimi ............................ ilkogretim okulunda 2002 yilinda tamamladim. Ayni yil .............................tekstil bolumunu ve okul yurdunu kazandim, 2006 yilinda mezun oldum. 1 yil universite hazirlik egitiminde sonra 2007 yilinda Marmara Universitesi Teknik Egitim Fakultesi Tekstil Terbiye teknolojisi(ogretmenlik) bolumunu kazandim ve 2011 yilinda 100/72.34 not ortalamasi ile mezun oldum. Universite 3 ve 4 siniftayken Avrupa da yuksek lisans egitimi icin arastirma yapmaya basladim(ieltsyurtdisi egitim fuari,a2 yurtdisi egitim fuari,internet) ve egitim icin en uygun yerin Almanya olduguna karar verdim. ancak annemin saglik sorunlari sebebiyle(bobrek yetmezligi, 1 defa bel ameliyati, 4 defa yatak yarasi ameliyati) basvuru yapamadim. Annemin saglik sorunlarinin duzelmesi ile bu yil paderborn universitesine sartli kabul icin basvuru yaptim ve dilkursu+ekonomi bolumu icin kabul aldim.
Yaptigim arastirmalar sonucunda paderborn sehrinin ve universitesini secmemin benim icin en dogru tercih oldugunu dusundum. paderborn universitesinin sundugu avantajlar bunun baslica nedenleridir. Bu avantajlar: dil kursu egitimi vermesi, universite bunyesinde yurtlari bulunmasi, universiteni egitime verdigi onem ve sosyal bir universite olmasi. Paderborn sehrinin kucuk ve gecim masraflarinin uygun olmasi, ogrenci sehri olmasi(nufusun %10u) ve ulasim kolayligi ayrica bulunan pozitif nedenlerdendir.
Almanyada kalacagim sure boyunca olusacak masraflarim deutschbankta acilan bloke hesaptan karsilanacaktir.(1 yillik olan gecim masrafimin miktari (7973 euro)bloke hesabimda bulunmaktadir)
Egitim surecimin tamamlanmasi ile lisans egitimimi aldigim Marmara Universitesinde doktora egitimine baslayacagim ve akademik olarak calismalar yapmak istiyorum.
SAYGILARIMLA..
.......... YILDIZ[/quote]

elestiri ve onerilerinzi bekliyorum.
ona gore almancaya cevirtecegim
tesekukrler

Kullanıcı avatarı
welly275

iyi niyet mektubum

Mesaj gönderen welly275 » Cum Eyl 07, 2012 12:43 am

IZMIR/BALCOVA
06/09/2012

SAYGILARIMLA..
.......... YILDIZ[/quote]

elestiri ve onerilerinzi bekliyorum.
ona gore almancaya cevirtecegim
tesekukrler[/quote]

egitimden sonra turkiyeye donucegini belirtmen cok guzel olmus. hem universite hem de sehirle ilgili bilgi vermissin. arastirdigini gostermissin genel hatlariyla. avantajlar ve neden almanyayi da guzel bir sekilde anlatmissin. tekstilden sonra neden ekonomiye gectigine deginmemissin, tek kelimeyle gecmissin. iyi yapmissin, kafa karistirabilirdi biraz ve uzardi nedenleri anlatmaya baslayinca iyice. sade, kisa ve guzel olmus.

bence tamamdir.

umarim iyi bi memura denk gelirsin. ters birine gelirsen tekstil bolumu ve ekonomi alakali degil neden ekonomi bolumu diye sorarlarsa gorusmede simdiden bi cevap dusun, hazirliksiz yakalanma. ve turkiyeye gelince ekonomi uzerine mi doktora yapicaksin zor olmaz mi diye de sorabilirler. umarim iyi birine denk gelirsin de sormaz ve bu kisimlari da sorunsuz atlattin mi tamamdir. bence alirsin vizeyi :)

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

iyi niyet mektubum

Mesaj gönderen Physiker » Cum Eyl 07, 2012 1:03 am

cok yuzeysel olmus, direk bir CV versen ayni islevi gorurdu. Bolumunle ilgili kavramlarla beraber hedeflerini, simdiye kadar yaptiklarini vs aciklarsan daha etkileyici olur. Ozellikle kendi alaninla ilgili terimsel kavramlar ekle. Almanya da neden okuyorum kismina her zamanki sabit formal sebepler yaninda, kendi bolumunle ilgili tezler uret(ornegin egitimim sirasinda buyuk firmalarda staj olanagi olabilir). Ayrica doktora egitimini de Almanya da almak istedigini belirt. Annenin rahatsizligini, basvurunun gecikmesi yanisira bu surecte almanca kursuna gidememene de bagla.

Kullanıcı avatarı
welly275

iyi niyet mektubum

Mesaj gönderen welly275 » Cum Eyl 07, 2012 1:09 am

[quote]Physiker tarafindan yazilan metin:

cok yuzeysel olmus, direk bir CV versen ayni islevi gorurdu. Bolumunle ilgili kavramlarla beraber hedeflerini, simdiye kadar yaptiklarini vs aciklarsan daha etkileyici olur. Ozellikle kendi alaninla ilgili terimsel kavramlar ekle. Almanya da neden okuyorum kismina her zamanki sabit formal sebepler yaninda, kendi bolumunle ilgili tezler uret(ornegin egitimim sirasinda buyuk firmalarda staj olanagi olabilir). Ayrica doktora egitimini de Almanya da almak istedigini belirt. Annenin rahatsizligini, basvurunun gecikmesi yanisira bu surecte almanca kursuna gidememene de bagla.[/quote]

Physiker dogru soyluyo. onun soyledigi gibi guzel bir sekilde yazabilirsen cok daha guzel olur. ama hangi detaylara girecegine de dikkat et. kafa karistirmasin.

ben hep gorusmede falan fazla detaya girip kafa karistiriyodum sonra bana dert olarak donuyodu o yuzden yuzeysel yazman benim hosuma gitmis :)

yildiz

iyi niyet mektubum

Mesaj gönderen yildiz » Cum Eyl 07, 2012 6:50 am

cok yuzeysel olmus, direk bir CV versen ayni islevi gorurdu. Bolumunle ilgili kavramlarla beraber hedeflerini, simdiye kadar yaptiklarini vs aciklarsan daha etkileyici olur. Ozellikle kendi alaninla ilgili terimsel kavramlar ekle. Almanya da neden okuyorum kismina her zamanki sabit formal sebepler yaninda, kendi bolumunle ilgili tezler uret(ornegin egitimim sirasinda buyuk firmalarda staj olanagi olabilir). Ayrica doktora egitimini de Almanya da almak istedigini belirt. Annenin rahatsizligini, basvurunun gecikmesi yanisira bu surecte almanca kursuna gidememene de bagla.[/quote]
su bolumu ekleme yapabilirim (gelisen dunyada farkli bilim dallarinin bir araya getirilerek kullanilmasi zorunluluk haline donusmustur . Tekstil sektoru uretiminde 3 ana unsur bulunur .bunlar teknik ,uretim maliyeti , ve hammadde dir .teknik olarak lisans egitiminde donanim kazandim ve iktisadi bilimler uzerine master yaparak tekstilde maliyeti azaltacak yontemler gelistirmek icin calismalar yapmak istiyorum .

yildiz

iyi niyet mektubum

Mesaj gönderen yildiz » Cum Eyl 07, 2012 6:52 am

su bolumu ekleme yapabilirim (gelisen dunyada farkli bilim dallarinin bir araya getirilerek kullanilmasi zorunluluk haline donusmustur . Tekstil sektoru uretiminde 3 ana unsur bulunur .bunlar teknik ,uretim maliyeti , ve hammadde dir .teknik olarak lisans egitiminde donanim kazandim ve iktisadi bilimler uzerine master yaparak tekstilde maliyeti azaltacak yontemler gelistirmek icin calismalar yapmak istiyorum .

sway

iyi niyet mektubum

Mesaj gönderen sway » Cum Eyl 07, 2012 11:25 am

Pysiker. CV yazsan ayni islevi gorursun demissin. Dedigin guzel ama CV ye gitmekteki amaci, geri doncegini belirtmek gibi seyleri nasil yazariz ornek verirmisn..

camprnt

iyi niyet mektubum

Mesaj gönderen camprnt » Cum Eyl 07, 2012 3:44 pm

hocam peki uni basvurusu icinde ayni tur mektup yeterli olurmu ayrica basina konsolosluk yerine ne yazmami tavsiye edersiniiz.