Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Fizik Okunup Ustune Psikoloji Okunur mu?

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
janvaljan

Mesaj gönderen janvaljan » Pzt Eyl 03, 2012 12:43 am

Biliyorum cok sacma gelecek ama Fizik okuduktan sonra 2. universite olarak Psikoloji bolumu okumak istesem kabul alirmiyim?

Kabul alirsam neye gore kabul alirim? Bu da benim icin cok onemli bir diger konu nedense bu konu ile ilgili hic bir makale bulamadim sitede
...

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Pzt Eyl 03, 2012 10:07 am

dedigin gibi cok sacma. Boyle bir sey icin makale eklemeye de gerek yok cunku iki bambaska bolum ve birinden bachelor bitirip digerine master a gecis yapma sansin (mantiken de) yok.

german

Mesaj gönderen german » Pzt Eyl 03, 2012 5:36 pm

SAYIN PHYSIKER BENDE EDEBIYATI BITIRIP ALMANYADA TURKOLOJI YA DA PSIKOLOJI UZERINE MASTER YAPABILIR MIYIM ACABA ????

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Pzt Eyl 03, 2012 5:39 pm

turkoloji evet ama psikoloji hayir.

Bu arada tekrar hosgeldin.:)

janvaljan

Mesaj gönderen janvaljan » Pzt Eyl 03, 2012 5:40 pm

Physiker yanlis anlasilma olmus

Tr de fizik lisans bitirip almanyada psikoloji bachelor (master degil),

Ya da almanyada fizik bachelor dan sonra psikoloji bacbelor yani 2. Universite derken lisansustunu kastetmedim...

Bunun icin bir fikriniz var mi? (tekrardan oss ye giremiyecem muhtemelen o zamana kadar alman vatandasi olmus olurum)

german

Mesaj gönderen german » Pzt Eyl 03, 2012 7:57 pm

[quote]Physiker tarafindan yazilan metin:

turkoloji evet ama psikoloji hayir.

Bu arada tekrar hosgeldin.:)[/quote]
tesekkur ederim physiker hosbulduk ama bu sefer seninle calisacagim ve o vizeyi alacagim allahin izni ile az kaldi diplomami amaya master icin basvuruda bulunacagim insaallah

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Sal Eyl 04, 2012 12:17 am

[quote]janvaljan tarafindan yazilan metin:

Physiker yanlis anlasilma olmus

Tr de fizik lisans bitirip almanyada psikoloji bachelor (master degil),

Ya da almanyada fizik bachelor dan sonra psikoloji bacbelor yani 2. Universite derken lisansustunu kastetmedim...

Bunun icin bir fikriniz var mi? (tekrardan oss ye giremiyecem muhtemelen o zamana kadar alman vatandasi olmus olurum)[/quote]

pardon o zaman, normalde okuma sansiniz var ama bu sefer de askerlik uzatamiyorsunuz, ayrica psikoloji bolumunde yuksek bir ortalama ile nc uygulamasi oldugu icin biraz da o konuda zorlanirsiniz.

Ayrica, fizik lisans bitirdikten sonra bir daha tekrardan baska bir bolumde, heleki bir fizikci icin oldukca can sikici olan psikoloji alanindan sifirdan okuyacak enerjinizin kalmayacagini garanti ederim.:)

janvaljan

Mesaj gönderen janvaljan » Sal Eyl 04, 2012 4:29 pm

Peki physiker

Son olarak almanyada revacta olan meslekler nelerdir? Yani alman vatandasi olduktan sonra issiz kalmamak icin populer meslekler nelerdir?

Cok soruyorum ama inanin bende arastirdim google da ve sitenizde. Cok fazla bilgi bulamadim tip ve dishekimligi disinda...

(Tip ve dishekimligi disinda...)

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Çrş Eyl 05, 2012 11:29 pm

revacta olan bir bolum yok oyle. Her bolumde iyi is bulabilirsin. Ama madem fizige karsi ilgin var, nanoengineering tavsiye ederim. Daha once bu sitede bir cok arkadas bu bolum hakkinda sorular sormustu ve tartisilmisti arastirmani tavsiye ederim. Alman vatandasligi konusuna gelince, simdilik sadece fantazi.

janvaljan

Mesaj gönderen janvaljan » Prş Eyl 06, 2012 2:36 pm

[quote]Physiker tarafindan yazilan metin:

revacta olan bir bolum yok oyle. Her bolumde iyi is bulabilirsin. Ama madem fizige karsi ilgin var, nanoengineering tavsiye ederim. Daha once bu sitede bir cok arkadas bu bolum hakkinda sorular sormustu ve tartisilmisti arastirmani tavsiye ederim. Alman vatandasligi konusuna gelince, simdilik sadece fantazi.[/quote]

Alman vatandasligi fantezi degil kesib karardir. 2 kuzenim alman vatandasi oldu + dayim almmnyada 5 yil kalmasina ragmen alman vatandasi oldu. Demekki o kadar zor degil. Turkiye ile hicbir bagim yok. Aile ve akrabalik baglarim sifir bu yuzden kuzenlere sormuyorum sorulari buraya yaziyorum.

Fizikten yukseklisans yapmazsam sadece lisans egitimi alsam almanyada ac kalirmiyim? 2000 euroluk maas almanyada bana fazlasiyla yetecektir....

Bu arada nanoengineering okumak icin ya aptal olmak yada ilerizekali olmak lazim. Aptal olan gider bitiremez,ben ikisi de degilim.

Almancasini bilmiyorum turkce olarak;
Teorik Dersler
Nanobilim altta yatan Esaslari
Nanoengineering icin giris
Nanoteknoloji Teknikleri
Nanoelektronik Temelleri
Nanobiyomalzemeler 

Genisletilmis Lab Projeler
Atomik kuvvet mikroskobu goruntuleme biyolojik numunelerin
Karbon Nanotube ve Grafen
Ince Film Transistor
Nano olcekli bir Magnetoresistive cihaz tasarimi, imalat ve karakterizasyonu
Dusuk Boyutlu Karbon Parcaciklar Sentezi ve Karakterizasyonu
Nanoaygitlar Simulasyon, imalat ve karakterizasyonu
Yariiletken kuantum noktalari sentezi ve karakterizasyonu bu kadarcik:)

Ben bu derslerin hepsini lisans ta ogrenebilecek adam tanimiyorum anca master yapilabilir nanoengineering ustune. Yine de onerin icin saol. Gidipte mezun olamamak var.