Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Almanyada dil kursu gormek icin belirttigim belgeler yeterli olur mu? Lutfen yardim edin.

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
Serhan

Almanyada dil kursu gormek icin belirttigim belgeler yeterli olur mu? Lutfen yardim edin.

Mesaj gönderen Serhan » Prş Şub 26, 2009 6:16 pm

[quote]Tatil beldesinde yasadigim icin goethe enstitusu gibi dil kurslarina gitme imkanim cok pahaliya patlayacagi icin almanca dilini yerinde ve bol pratik yaparak ogrenmek istiyorum.Ben basvururken esas amacim universite okuma konusunu belirtmeli miyim,yoksa isverenden almanca ogrenmesi gerekiyor diye bir kagitla mi gitmeliyim konsolosluga,yardim ederseniz cok sevinirim.Ayrica bu kurs bitiminde sinav yapiyorlarmis.bu sinavi gecersem oss sinavina girmeden gidebilecegim alman universiteleri mevcutmus.bu bilgi dogru mu acaba.bu konu hakkinda da bilgi verirseniz sevinirim.Simdiden saygi ve sevgilerimi sunuyorum[/quote]

Oss ye girmeden ve 4 yillik bir bolumde yerlesti belgen olmadan almanyada hic bir devlet universitesinden kabul alamazsin.
Sayet oss de 4 yillik bir bolumu tutturdun diyelim ve goethe enstitusunun yapmis oldugu almanca sinavini kazanirsan almanyada dsh yada tesdaf gibi sinavlara girmene gerek kalmaz.
kisacasi oss ye girmeden kabul alabilecegin bi universite yok malesef :)
bende manisadayim ama 2 hafta misafir ogrenci olarak goethe enstitusune gittim gercektende pahali...
izmirde baska bir cok dil kursu var ama izmir goethe gercektende pahali bi de a1 a2 b1 b2 diye gitmiyo kurlar a1.1 a1.2 b1.1 b1.2 diye gidiyo 6 kur yerine 12 kur goruyosun...

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Prş Şub 26, 2009 6:17 pm

oncelikle sitemize hosgeldin..

anlamadigim sey microsoft sistem muhendisi olarak calisiyormusun, hatta siemens e falan basvurma sansin varmis.. o halde bi universite bitirdin ???

Serhan

Mesaj gönderen Serhan » Prş Şub 26, 2009 6:49 pm

tabikide almanyadaki gibi olmaz ama goethede gitseydin en azindan almanyada kurs icin fazladan para ve 1 yil dsh icn kaybetmezdin cunku goethe nin sinaviyla her uniden kabul alirdin . Neyse Hayirlisi olsun..
Izmirin neresindensin ?

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Prş Şub 26, 2009 7:09 pm

bisi anladiysam arap oliyim :D

Serhan

Mesaj gönderen Serhan » Prş Şub 26, 2009 7:13 pm

ne gibi abi ??

hiPoKoNdRiyAk

Mesaj gönderen hiPoKoNdRiyAk » Prş Şub 26, 2009 7:15 pm

[quote]Physiker yazdi:
bisi anladiysam arap oliyim :D[/quote]

Anladigim kadariyla anlatiyim mi Gurkan ? =)

hiPoKoNdRiyAk

Mesaj gönderen hiPoKoNdRiyAk » Prş Şub 26, 2009 7:18 pm

Ben sunu merak ettim.. Kac yasindasiniz?
Lise degil heralde ?

hiPoKoNdRiyAk

Mesaj gönderen hiPoKoNdRiyAk » Prş Şub 26, 2009 7:34 pm

[quote]sircin yazdi:
ben 27 yasindayim ve 9 eylul halkla iliskiler terkim,duz lise ve endustri meslek lisesi bilgisayar-yazilim mezunuyum.iki lise diplomasi yani.Benim anladigim su Alman konsoloslugu malesef keyfi davraniyor.Benim garantorum isvicrenin ve almanyanin en bilindik ihracatci ve ithalat firmasi ki orada herkes taniyor onu.Buna ragmen konsolosluktakiler davetiye bir sey degil diyor.Kisacasi bu sefer red alirsam maltaya ingilizcemi daha da gelistirmek uzere gidicem.Hic beklemicem.Ne bu ya,almanya sevdasi yok ki bende,avrupa ulkeleri bitik vaziyette,konsolosluktakiler aklini kullansa ve global krize ragmen bu adam neden almanyaya gidiyor diye dusunebilse.

Calistigim is yeri surekli cine gidip mal aliyor,tekstil ve halicilik ticareti yapan bir firma.Ki almancayi da ogrenmem icin gereken belgeyi veriyorlar.Ama benim amacim universite icin dil kursu vizesi almak.Ben ne yapacagimi sasirdim.of dyorum.[/quote]

Belgeleriniz dil kursu icin yeterli. Dil kursu icin universiteden on kayit almaniza gerek yok. Siz elinizdeki belgelerle basvurunuzu yapin. Dil kursunuzu tamamlayin gelin OSS\'ye girin.. Sonra universitelere basvurunuzu yaparsiniz..
Dil kursu sirasinda universiteleri de arastirabilirsiniz.. Garantor belgelerinizde yeterli.. Para dahi yatirmissiniz. Bu kadar telas etmeyin.. Gidin dil kursu icin vize basvurunuzu yapin..

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Prş Şub 26, 2009 7:43 pm

simdi anladim ok =) mikrosoft sistem muhendisiyim diyince oraya takilmistim.. cunku muhendis unvani icin uni bitirmek gerekiyor. neyse durum farkliymis..

oss ye girmedigin icin uni arastirmaya gidiyorum dersen isi zora sokarsin.. calistigin firmadan aldigin kagit cok onemli, firma seni almanca ogrenmeye yolluyor.. bu gayet mantikli ve o sekilde gelip burda almanca ogrenenleri de tanimistim.. ama ne tek sorun 1.5 yillik kurs icin yani uzun bi sure vize verirlermi ? orda da degindigin gibi biraz keyfi davraniyorlar.. bana gore yine de % 90 alirsin vizeyi sayet beni firma almanca ogrenmeye yolluyor dersen... uni icin dersen bu oran cok ama cok duser.

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Prş Şub 26, 2009 7:44 pm

sesim yanki yapiyor bu aralar =)

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Prş Şub 26, 2009 8:41 pm

oss kabul belgen olmadan hic bi alman devlet universitesinden veya yuksek okulundan kabul alamayacagin icin, zaten ogrenci olarak gidiyorum desen bastan kaybediyorsun... yani ikisinden birini secerek sansini ikiye degil artiriyorsun.. oss ile herhangi bi uni kazanmadigin icin uni muni hic karistirma... ben bi firmada yoneticiyim, sirket beni almanca ogretmeye yolluyor, neden derse de dili en iyi yerinde ogrenebilirsiniz dersin.. hatta ingiltere de sirf bu is icin acilan okullar bile var.. sonra o igrenc kadinin dedigi gibi :D kafanda sekillendirdigin seyleri yapabilme imkanin var.

adzeson

Mesaj gönderen adzeson » Prş Şub 26, 2009 11:51 pm

[quote]Physiker yazdi:
oss kabul belgen olmadan hic bi alman devlet universitesinden veya yuksek okulundan kabul alamayacagin icin, zaten ogrenci olarak gidiyorum desen bastan kaybediyorsun... yani ikisinden birini secerek sansini ikiye degil artiriyorsun.. oss ile herhangi bi uni kazanmadigin icin uni muni hic karistirma... ben bi firmada yoneticiyim, sirket beni almanca ogretmeye yolluyor, neden derse de dili en iyi yerinde ogrenebilirsiniz dersin.. hatta ingiltere de sirf bu is icin acilan okullar bile var.. sonra o igrenc kadinin dedigi gibi :D kafanda sekillendirdigin seyleri yapabilme imkanin var.[/quote]

oncelikle physiker e katiliyorum konuya cok vakif olmadigim icin yorum yapmiycam ancak gurkana bi sorum olcak. Sorum konuyla alakasiz oldugu icin basligi acan arkadisin affina siginarak tabi.
Meraktan sadece ingilterede bu tur okullar var derken ne tarz okullari kastediyosun? yani seni orda yasal bi sekilde tutan kursa gitmemene ragmen kurstaymissin gibi gosteren okullarmi?
olurya vizeyi alamazsam ingiltere ikinci secenegimde. :D

adzeson

Mesaj gönderen adzeson » Prş Şub 26, 2009 11:55 pm

[quote]sircin yazdi:
Physiker dedigin gibi yapicam arkadasim,randevu tarhini 6 marta aldim,bakalim yine ayni bayan mi denk gelecek,o gelirse isimiz var :) ben olan biteni buradan paylasicam sizle.[/quote]

insallah guzel bir gorusme olur ve o kadina denk gelmezsin.

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Cum Şub 27, 2009 4:35 pm

[quote]adzeson yazdi:
[quote]Physiker yazdi:
oss kabul belgen olmadan hic bi alman devlet universitesinden veya yuksek okulundan kabul alamayacagin icin, zaten ogrenci olarak gidiyorum desen bastan kaybediyorsun... yani ikisinden birini secerek sansini ikiye degil artiriyorsun.. oss ile herhangi bi uni kazanmadigin icin uni muni hic karistirma... ben bi firmada yoneticiyim, sirket beni almanca ogretmeye yolluyor, neden derse de dili en iyi yerinde ogrenebilirsiniz dersin.. hatta ingiltere de sirf bu is icin acilan okullar bile var.. sonra o igrenc kadinin dedigi gibi :D kafanda sekillendirdigin seyleri yapabilme imkanin var.[/quote]

oncelikle physiker e katiliyorum konuya cok vakif olmadigim icin yorum yapmiycam ancak gurkana bi sorum olcak. Sorum konuyla alakasiz oldugu icin basligi acan arkadisin affina siginarak tabi.
Meraktan sadece ingilterede bu tur okullar var derken ne tarz okullari kastediyosun? yani seni orda yasal bi sekilde tutan kursa gitmemene ragmen kurstaymissin gibi gosteren okullarmi?
olurya vizeyi alamazsam ingiltere ikinci secenegimde. :D[/quote]

meslek icin ingilizce kurslarini demek istemistim.. almanyada da var ozel kurslarda ama ing de sirf mesleki ingilizce dil kurslari var..

Serhan

Mesaj gönderen Serhan » Pzr Mar 01, 2009 2:06 am

inssah o kadin denk gelmez....
zor olur boyleleriyle ugrasmalari...

der Nordostwind

Mesaj gönderen der Nordostwind » Prş Mar 19, 2009 9:32 pm

[quote]sircin yazdi:
nihayet randevuya girdim ve o kadin bir sira farkla denk gelmedi.randevu cok guzel gecti.yetkili bir sordugunu ikinci kez sormadi ve 10 dakika kadar beklettikten sonra vize basvurunuzu kabul ettim dedi.evraklariniz almanyaya gidecek.garantorunuz atastirilacak dedi.tahmini sure ne kadar acaba dedim.garantorunuze bagli dedi,garantorunuz yabancilar polisini sikistirirsa bu zaman kisalir dedi.cok naziksiniz dedim tesekkur edip ciktim.gercekleri soyledim ve kisa-net konustum.simdi sonucu bekliyorum.normalde kac gun sonra belli olur bilmiyorum ama umarim yakinlarda belli olur.[/quote]

hayirli olsun kardes...

romeo-87

Mesaj gönderen romeo-87 » Cmt Mar 21, 2009 8:42 pm

hayirli ugurlu olsun kardes,allah pismanlik vermsin.

yorumcu

Mesaj gönderen yorumcu » Pzr Mar 22, 2009 1:23 am

senin vizen tahminime gore 3 hafta icinde cikar. hadi hayirli olsun