Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Duisburg Essen uni den dil kursu kabul belgesi

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
kathleen

Mesaj gönderen kathleen » Prş Ağu 23, 2012 12:58 pm

Oncelikle merhaba :)

Ben uni duisurg essen e politikwissenschaft icin basvurmustum. b1 almanca goethe diplomam vardi. bugun posta geldi ve pembe bir kagitta rektorden gelenCampus Duisburg zugangbescheid zum Sprachkurs yaziyor ama ben daha once dil kursu kaydiyla (ozel bir dilkursunun uninin degildi) konsolosluga gittigimde bana sartli kabul olmadan vize vermeyiz dediler ve vermemislerdi. simdi bana vize verirler mi ve bir de uni neden sartli kabul degilde almanca kursu basvurusu yolladi...?? ve ben duisburg essen uninin dilkursuna gitmiycem berlinde dil kursuna gitmek istiyorum bu da sorun yaratir mi?
yoksa bu sartli kabul mu oluyor? yardim ederseniz cok sevinirim.

( basvuru formunda dil kursu gormek istiyor musunuz bolumune evet demistim acaba buyuzden mi bunu gonderdiler, ama ben sartli kabul istiyorum tekrar bastan mi belgelerimi gonderiyim almanca kursu bolumunu bos birakarak :S )

bjk_oguz

Mesaj gönderen bjk_oguz » Prş Ağu 23, 2012 2:38 pm

Merak etme o pembe kagit sartli kabul oluyor :)

kathleen

Mesaj gönderen kathleen » Prş Ağu 23, 2012 5:08 pm

aaa tesekkur ederim cok sevindimmm :)) cok tesekkur ederim yanitin icin :))

bjk_oguz

Mesaj gönderen bjk_oguz » Prş Ağu 23, 2012 5:57 pm

Rica ederim.Duisburg-Essen Universitesinin kabulleri pembe kagitta oluyor.Dil kursunu baska yerde yapman da bir problem cikarmaz. :)

kathleen

Mesaj gönderen kathleen » Prş Ağu 23, 2012 10:38 pm

hmm emin misin ama ? :S bu da kabul ama dilkursu icin yani sartli kabul olunca sartli kabul belgesi yazmiyor mu? ( kusura bakmayin ne yazmasi gerektigini bile bilmiyorum komik gelebilir :D )
Yoksa biz dilkursu kabulune sartli kabul mu diyoruz ?? :/

MiTRaLYoZ

Mesaj gönderen MiTRaLYoZ » Cum Ağu 24, 2012 9:24 pm

[quote]kathleen tarafindan yazilan metin:

hmm emin misin ama ? :S bu da kabul ama dilkursu icin yani sartli kabul olunca sartli kabul belgesi yazmiyor mu? ( kusura bakmayin ne yazmasi gerektigini bile bilmiyorum komik gelebilir :D )
Yoksa biz dilkursu kabulune sartli kabul mu diyoruz ?? :/[/quote]

Sartli kabul ; DSH sinavini verdikten sonra , akademik donem icin egitime baslayabileceginin belgesidir.

canavar

Mesaj gönderen canavar » Cmt Ağu 25, 2012 1:00 am

Arkadaslar Sartli kabul belgesi alabilmek icin. Bir dil kursuna kayit yapip o belgeyle ve diger gerekli belgeleri birlikte yollayarakmi alabiliyoruz yoksa dil kursuna kayit yapmadan diger belgeleri gondersem verirlermi ?

kathleen

Mesaj gönderen kathleen » Cmt Ağu 25, 2012 2:57 am

[quote]

Sartli kabul ; DSH sinavini verdikten sonra , akademik donem icin egitime baslayabileceginin belgesidir.[/quote]

o Zaman benim dilkursu kabulum sartli kabul degil ?? sadece dil kursu kabulu.. cunku Almancaniz yeterli seviyeye geldiginde baslayabilirsiniz gibi birsey yazmiyor.. sadece dil kursuna kabul.
benim gibi arkadaslar yok mu? :S almancasi universite yeterli seviyede olmayan ve duisburg tan isartli kabul almis, onlarda ne yaziyor ?? :/

Peki ben bu dilkursu kabul belgemle 1 senelik ogrenci vizesi alabilir miyim?? gecen sefer ozel bir dil kursuna kaydim olmasina ragmen turistik vize bile vermemislerdi...