Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Gidilecek Konsolosluk Hakkinda...

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
burcuuu

Mesaj gönderen burcuuu » Prş Ağu 09, 2012 5:39 pm

Merhabalar,

Almanya Munih Teknik Uiversitesinden kabulum geldi.Bunun uzerine vize islemleri icin gerekli tum belgeleri toplayarak vize randevusu almak icin harekete gectim.

Ancak bir danismanlik sirketinden duydugum uzere, Almanya vizesi icin Ankara Konsolosluguna basvurmam gerekiyormus.Istanbul\'un olmayacagini soyledi.Bununda nedeni ikametgahimin Afyon\'da olmasindan dolayi Istanbul Konsolosluguna vize basvurusunda bulunamayacagimin bu bolgeye Ankara\'nin baktigini soylediler.

Acikcasi bu bana cok sacma geldi ve arastirmalarim sonucunda bu konuda bilgi bulamadim.Istanbul Konsoloslugu\'da telefonalara cevap vermedi melasef.

1) Bu nedenle bu Almaya vizesini Istanbul\'dan almam mumkun degil mi?

2) Ikinci sorum ise, bu vizenin tecrubelerinize gore kac hafta icinde onaylandigi ile alakali.Ekim basinda derslerin baslayacagini soz onunde bulundurursak en az 1 ay onceden basvurmam halinde gec kalmis sayilmam degil mi ?

Tesekkur ederim...

Kullanıcı avatarı
eren_f2007

Mesaj gönderen eren_f2007 » Prş Ağu 09, 2012 5:44 pm

Eger ikametgahin afyon da ise ankara degil istanbul degil Izmir de gireceksin vize gorusmesine;)

Bence daha erken basvur izmir biraz daha zorlu bir konsolosluk.

burcuuu

Mesaj gönderen burcuuu » Prş Ağu 09, 2012 5:48 pm

[quote]eren_f2007 tarafindan yazilan metin:

Eger ikametgahin afyon da ise ankara degil istanbul degil Izmir de gireceksin vize gorusmesine;)

Bence daha erken basvur izmir biraz daha zorlu bir konsolosluk.[/quote]

Cevap icin tesekkurler...Peki ikametgahimi hemen istanbula tasiyip, bu islemleri istanbul\'da halletmem mumkun degil mi ? Bloke hesap islemlerinide istanbul konsoloslugundan halletmistim.Bu ikametgah olayi canimi sikti :(

Kullanıcı avatarı
eren_f2007

Mesaj gönderen eren_f2007 » Prş Ağu 09, 2012 5:53 pm

Hayir 6 ay gecmesi gerekiyor ikametgahin degistirdikten sonra.Bloke hesap islemlerin de budurum gecerli degil ama vize gorusmesine girecekseniz maalesef izmire gidmelisiniz

http://www.ankara.diplo.de/contentblob/ ... eitung.pdf

burcuuu

Mesaj gönderen burcuuu » Prş Ağu 09, 2012 6:00 pm

[quote]eren_f2007 tarafindan yazilan metin:

Hayir 6 ay gecmesi gerekiyor ikametgahin degistirdikten sonra.Bloke hesap islemlerin de budurum gecerli degil ama vize gorusmesine girecekseniz maalesef izmire gidmelisiniz

http://www.ankara.diplo.de/contentblob/ ... eitung.pdf[/quote]

Tesekkur ederim gonderdiginiz belge her seyi acikliyor.

Izmir Konsoloslugu neden ve hangi acidan daha zor ? Ne gibi zorluk cikarabillirler, dikkat etmem gereken seyler var mi ?

Kullanıcı avatarı
eren_f2007

Mesaj gönderen eren_f2007 » Prş Ağu 09, 2012 6:21 pm

Rica ederim.
Vize ani defterlerini komple okumani tavsiye ederim cok fazla tecrube edinirsin;)

murat181818

Mesaj gönderen murat181818 » Prş Ağu 09, 2012 8:08 pm

Bende izmirden basvuru yaptim cok zordu hatta birinci gorusmem olumsuz gecti ama yinede yilmadan basvurdum ve ikini gorusmede vizei aldim..

izmir bu aralar vize vermede birinci sirada benim sayabilcegim 6 kisi birden aldi....

birazda tepki aldi Izmir konsoslugu sana tavsiyem cok hizli sekilde kagitlarini toplaman ve hemen basvurman...vize ani defterinide iyice oku
So geht nicht !

susu

Mesaj gönderen susu » Prş Ağu 09, 2012 11:06 pm

Merhaba arkadaslar :)
ben bugun izmir konsolosluguna vize gorusmesine gittim.
Sansima cok iyi bir bayan denk geldi ve gorusmem cok olumlu gecti. Daha once erasmus tecrubemin ve orada vize uzatmisligimin olmasi, iyi okul notlarim, dil bilmem olumlu olmasinda buyuk etki sagladi bayana gore.

Bana onlar tarafindan onay vize gibi birsey 4 eylulde verilecek ve almanyada vizemi kendim uzatacagim.

Ayrica garantorumun gidecegim sehirdeki yabancilar polisine gitmesi ve vizemi hizlandirma konusunda konusmasi durumunda vizemin cok daha erken cikabilecegini soyledi. Bunun uzerine garantorumle gorustum fakat kendisi sahsen gidemeyecegi icin aratacagini soyledi kendi sehrindeki rathaustan.

bu arada dbde bloke hesap actirmak uzere doldurduum konsolsluk onayli formlarin kopyasini da gotrmustum onlari da aldilar. garantor tek basina yeter dese de onlari da aldi.

tum orjinal belgelerinizi geri isteyin ve gostermek isteyebileceginiz her belgenin ikiser kopyasini goturun mutlaka!
dil belgeleri, tapu para sahibi olduuna dair belgeler, kurs belgeleri gecmis tecrube eski pasaport dahi vb...

Kendinize guvenli olun ve kendinizi en iyi sekilde gosterin. :)
vize alimlari en erken 3 hafta imis belgeler almanya ve turkiye arasnda her persembe gittigi icin ve orada bir surec de oldugu icin ne kadar erken basvursaniz kardir diye dusunuyorum.