Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Onlisans Mezunuyum Almanyada Lisans?

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
makay

Mesaj gönderen makay » Çrş Ağu 01, 2012 3:06 pm

Deutschstudent uyeleriyle o kadar ilgili ki takip ettigim yazilarda bende bir konu acip durumumu dile getirmek istedim. Cok tesekkurler site sahipleri ve sakinleri.Lafi uzatmadan konuya geceyim...

Ilk olarak ben makine teknikeri mezunuyum almanyada makine muhendisligi okumak istiyorum. arastirmalarim neticesinde boyle bir sansim oldugunu anladim. almanyada halam ve dayimin oglu var oranin vatandaslari. Simdi ben bochum, dortmund, koln, paderborn gibi universitelerde okumak istiyorum. baya bir arastirdim birkac sorum olacak.

1-Bloke hesap sadece ilk yil icinmi yoksa her senemi?(ozellikle yukarida belirttigim sehirlerde nasil?)

2-Bloke hesap acip vizeden red yeme olasiligini nasil goruyorsunuz?

3- Almanyada yasal olarak calisma hakkim var, bunu ilk gittigim zaman hemen yapabiliyor muyum?

4-Gercekten gitmemi tavsiye edermisiniz?

Aslinda daha cok sorum var ama aklima gelmiyor geldikce sizlere yazarim insallah. Bunlari cevaplarsaniz cok iyi olur benim icin. Simdiden tesekkur ederim.

Saygilarimla
Muhammed Akay

Kullanıcı avatarı
eren_f2007

Mesaj gönderen eren_f2007 » Çrş Ağu 01, 2012 3:44 pm

1-Oturum uzatmaya gittigin de bazi yerler istiyor.Essen istemiyor diye biliyorum digerleri hakkinda bir fikrim yok.

2-Ben bloke hesap actim ve red yedim.

3-Bazen vizeyi verirlerken calisma izninin de verildigini duydum ama normalde dil kursu suresince almak zor.

4-Kimle konussam bana gitme diyor ama ben gitmek istiyorum, bence bu isler tavsiyeyle olmuyor.

makay

Mesaj gönderen makay » Çrş Ağu 01, 2012 4:20 pm

Senin durumundayim kardesim. Danisman firma sozlesme bile yolladi is o kadar ileri gitti benim acimdan. Simdi A1-A2-B1 belgelerinden herhangi birini cikarmak kaldi onu da buyuk ihtimalle hallettim. Garantorlukten daha cok kabul gordugu icin bloke hesap dusunuyorum. Bilmiyorum durum ne olcak bu isleri tam anlamiyla biren biri olsa da ikimizinde icindekilerini cevaplasa...

Kullanıcı avatarı
eren_f2007

Mesaj gönderen eren_f2007 » Çrş Ağu 01, 2012 5:02 pm

Bloke hesap garantore gore biraz daha avantajli ama bu demek degilki vize garanti. Elin de b1 belgen de varsa sansin artar tabi.

makay

Mesaj gönderen makay » Çrş Ağu 01, 2012 7:13 pm

Bloke hesap tabiki vize garantisi degildir, ama daha cok sevilen yontemdir arastirdigim kadariyla bunu soyleyebilirim. Simdi benim evraklarim beklemede daha tam islemlere baslamadim. Benim tek korkum vizeden ret yeme. Bilgisi olan arkadaslar lutfen yazabilirler mi tum sorular ve aklimizda kalanlar icin

mehmetcobanlar

Mesaj gönderen mehmetcobanlar » Çrş Ağu 01, 2012 11:05 pm

[quote]makay tarafindan yazilan metin:

Bloke hesap tabiki vize garantisi degildir, ama daha cok sevilen yontemdir arastirdigim kadariyla bunu soyleyebilirim. Simdi benim evraklarim beklemede daha tam islemlere baslamadim. Benim tek korkum vizeden ret yeme. Bilgisi olan arkadaslar lutfen yazabilirler mi tum sorular ve aklimizda kalanlar icin[/quote]
vizeden red yedigin zaman parani az bir kesintiyle alabiliyorsun tabii..fakat bu islere bi kez basladinmi ardi arkasi kesilmiyor,yanii cogu kisi o kadar seyle ugrastik diye arkasini aramaya kalkiyor kimisi itiraz ediyor kimisi eksiklerini kontrol edip tekrar basliyor.
[center]Guzel Gunler Zorlu Duraklardan Gecer..[/center]

makay

Mesaj gönderen makay » Prş Ağu 02, 2012 2:25 am

abicim bir turlu istedigim cevaplari alamadim. turkiyeden almanyaya bu benim yolumla gitmek isteyen olmadi mi ya da su anda gitmis olan? bir de tum belgeleri konsolosluga sundugun zaman ogrenci oldugunu ispatlayan ve bloke hesabinda varsa bunun red yeme olasiligi nedir. yukaridaki sorularima ilaveten...

bjk_oguz

Mesaj gönderen bjk_oguz » Prş Ağu 02, 2012 3:28 am

Istedigin butun sorulara Eren cevap vermis zaten :) Ilaveten red yeme olasiligi hesaplayamiyoruz.Ancak istenilen herseyi yaparsan vize sansin artiyor tabiki.Bunun aksine istenilen herseyi yapip red yiyen bir cok uyemiz de var.Vize Ani Defterini bir inceleyiniz. :)

makay

Mesaj gönderen makay » Prş Ağu 02, 2012 3:37 am

evet cevapladi saolsun, ben daa cok benim durumumda olupta su anda almanya da egitim gorenler den bilgiler almak istiyorum. benim durumum nasil olacak. su anda elimde almanca bildigime dair bir belge yok bu sorun olurmu? vize acisindan. yani aslinda tum bildiklerinizi anlatirsaniz benim icin cok iyi olr.tesekkurler

bjk_oguz

Mesaj gönderen bjk_oguz » Prş Ağu 02, 2012 3:42 am

Bende Myo mezunu olarak geldim ve tum bildiklerimi burdan ogrendim.Neden siteyi didik didik etmeyi denemiyorsun? Ayrica sorularin cok genel ve hemen herkes senin gectigin yollardan geciyor.Farkli bir durumun yok.Soruna karsilik da ben vizeye basvurdugumda Goethe A1 sertifikam vardi ve baya yararli oldugu kesin vize surecinde.Imkanin varsa mutlaka ve mutlaka en azindan A1 belgesi olsun elinde.

mehmetcobanlar

Mesaj gönderen mehmetcobanlar » Prş Ağu 02, 2012 3:52 am

evet cevapladi saolsun, ben daa cok benim durumumda olupta su anda almanya da egitim gorenler den bilgiler almak istiyorum. benim durumum nasil olacak. su anda elimde almanca bildigime dair bir belge yok bu sorun olurmu? vize acisindan. yani aslinda tum bildiklerinizi anlatirsaniz benim icin cok iyi olr.tesekkurler[/quote]
sevgili makay ;
tum bildiklerimizi sana anlatamayiz,bu is biraz kendinizi egitmenizle mumkun.Sitenin arsivlerinde a\'dan z\'ye tum konular bin bir soruyla sorulup cevaplandirilmis.Biraz arastirmaci olalim lutfen.Armut pis,agzima dus olmuyor.Suan Almanyadaysak onca ay arastirmalarimizla,okumalarimizla bir netice alabildik.
Sorundan bahsedersem ; gerek unv. basvurusu oncesi gerek vize basvurusu oncesi dil sertifikasi almak bir cok yonden avantajdir.bu avantajlar,almanyaya ayak bastiginizdaki uyum sureci acisindan ve vize basvurusundaki almanyada egitim almak istediginizin bir kararliligini ve bu yonde bir zemin hazirladiginizi pozitif yonde gosterir.Olmasa bu tur yonlerden mahrum kalirsiniz.hatirlatmak isterim ki sartli kabul,alinan kabulle almanyada oncelikle dil egitimi goreceginizi ardindan unv baslayacaginizi belirtir.Iyi forumlar.
[center]Guzel Gunler Zorlu Duraklardan Gecer..[/center]

makay

Mesaj gönderen makay » Prş Ağu 02, 2012 3:55 am

cok tesekkurler bilgiler icin. inan simdi butun konulari inceliyorum tek tek. sende myo mezunu olarak gitmissin izlemem gereken yollari biliyorsun bir ara vazgececek gibi oluyorum, daha sonra icimden bir ses devam et diyor. sence ne yapmaliyim bjk_oguz beni almanyaya gitmeden onceki sen gibi dusun.

makay

Mesaj gönderen makay » Prş Ağu 02, 2012 3:58 am

[quote]mehmetcobanlar tarafindan yazilan metin:

evet cevapladi saolsun, ben daa cok benim durumumda olupta su anda almanya da egitim gorenler den bilgiler almak istiyorum. benim durumum nasil olacak. su anda elimde almanca bildigime dair bir belge yok bu sorun olurmu? vize acisindan. yani aslinda tum bildiklerinizi anlatirsaniz benim icin cok iyi olr.tesekkurler[/quote]
sevgili makay ;
tum bildiklerimizi sana anlatamayiz,bu is biraz kendinizi egitmenizle mumkun.Sitenin arsivlerinde a\'dan z\'ye tum konular bin bir soruyla sorulup cevaplandirilmis.Biraz arastirmaci olalim lutfen.Armut pis,agzima dus olmuyor.Suan Almanyadaysak onca ay arastirmalarimizla,okumalarimizla bir netice alabildik.
Sorundan bahsedersem ; gerek unv. basvurusu oncesi gerek vize basvurusu oncesi dil sertifikasi almak bir cok yonden avantajdir.bu avantajlar,almanyaya ayak bastiginizdaki uyum sureci acisindan ve vize basvurusundaki almanyada egitim almak istediginizin bir kararliligini ve bu yonde bir zemin hazirladiginizi pozitif yonde gosterir.Olmasa bu tur yonlerden mahrum kalirsiniz.hatirlatmak isterim ki sartli kabul,alinan kabulle almanyada oncelikle dil egitimi goreceginizi ardindan unv baslayacaginizi belirtir.Iyi forumlar.[/quote]

evet mehmet kardesim o konuda bilgim var. gereken arastirmayi yapiyorum surekli arastiriyorum. sizin gibi degerli kardesleriminde bilgilerini aliyorum. sadece icimde bazi endiseler var baska da bisi yok sorularimin cevaplarini bilmeme ragmen yine de soruyorum onay almak icin :) sizden de biraz anlayis rica edecegim.