Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Pasaport uzatma olayi Essen Konsoloslugu!!!

Nordrhein-Westfalen eyaletinde yasam, egitim, universiteler...
oezguer

Mesaj gönderen oezguer » Cum Şub 20, 2009 12:52 am

psaport uzatma islemi icin e-konsolosluk.net sitesinde

"Basvuran kisi ogrenciyse, bagli bulunulan Egitim Musavirligi/Ataseligi’nden alinacak "Ogrenci Pasaportu Uzatim Belgesi". Bu belgenin ibrazi halinde pasaport 1 yil sureyle harcsiz olarak uzatilmaktadir. Bu belge olmadigi takdirde harc alinmaktadir. 1 yildan daha uzun sureli uzatma talep edilmesi halinde pasaport uzatma harci alinir." diyor.

bende konsolosluga gittim bu belgeyi aldim ve 1yildan fazla uzatmak istedigimi uzatma harci odemek istedigimi soyledim adam olmaz ogrenciler 1yil uzatabilir dedi. ama e-konsoloslukta oyle yazmiyo deyince adam beni kovmaktan beter etti bide git yazana sor ben yazmadim dedi.

bu essen konsoloslugu cok igrenc biryer ne zman gitsem 50m kuyruk var. 4saat sira bekledim pasaport uzatmak icin:@ ve vatandasla diyalog sifir adamlar herkesle kavga edecek nerdeyse herkes icinden sayiyor calisanlara.

ozelliklede kapida durupta sigara icenlerin sinirli diyaloglari anlatmasi hem komik hem dusundurucu...

ayrica 20gun once bagli bulundugum askerlik subemden mektup yollanmis bugun elime ulasti yoklama kacagi durumuna dusmusum. askerligimi ekim 2010a kadar uzatmistim halbuki konsoloslukta.

simdi gelde kufur etme:@

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Cum Şub 20, 2009 2:35 am

yani klasik turk burokrasisi. dusseldorfta da ayni durum gobekli biyikli amcalar maas karsiligi yapmasi gerekli isleri yaparken sanki sana buyuk bi fedakarlik sunuyorlar, bi de azarlarlar.. gecen sene dusseldorf da yasli bi kadin, sirasi gelmis ama duymamis 10 dk sonra geldi o ara sira bende kadina ne bicim bagiriyor soytari, tutmus kadinin pasaport u firlatti.. tabi adama fircayi kayinca bi de bizim millet zaten isyan etmis, arkamdan onlarda basladi.. adam ozur dilemisti.. bi de alman dairelerine girersin, adamlar sana karsi devamli nazik, siz diye hitap ederler ve elinden geldigince yardim ederler sana..

der Nordostwind

Mesaj gönderen der Nordostwind » Cum Şub 20, 2009 6:05 pm

hay..... :D:D:D:D

Ruh-Adam

Mesaj gönderen Ruh-Adam » Cmt Mar 13, 2010 12:22 am

gecen yil bende gitmistim ateselige..

ozel ogrenci statusu icin ayni sekilde bana davranmaya kalktilar susturdum..

simdi tekrar gidecegim sure icin ki vize 6.ayda doluyo passimda 2011..
kesin niye erken geldin diyecek..:)

biraz gec bir cevap olacak ama baska arkadaslarda yararlansin ayni durumla mutlaka karsilasacaklar..

o sureye gelince askerlikle ilgili bir yasa o..

yani adam hakli..

yoklama gibi birsey bu ama ogrenci yerine burda evli olsan bu uygulama yok..
buda ilginc bi durum tabi..:)
ustelik..
darphane yeni passlari bu ay sonu cikariyo..
...iLk okuL cagLaRimdaN, 24 yasima kaDaR varLigim TURK vaRLigiNa
''KuRßaN'' oLsuN...