Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Almanya\'da universite egitimi zor mu?

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
minademir

Mesaj gönderen minademir » Pzr Tem 22, 2012 5:29 pm

Merhaba,
Ben bu sene Almanya\'da okumak istiyorum ama egitim zorlugunu merak ediyorum. Almancam cok iyi degil ama burada bir universiteye yerlestikten sonra bir sene Almancami gelistirip sonra bir universiteye basvurmak istiyorum. Bir de yurt disi egitim danismanlarinin cok para aldiklarini ve ilgilenmediklerini duydum kisaca islerimi kendim halletmem daha iyi olur mu? ve orada bir ogrencinin aylik ne kadar paraya ihtiyaci vardir? ve Berlin\'de universite okumak istiyorum.Sizce bu ne kadar mumkun?

sway

Mesaj gönderen sway » Pzr Tem 22, 2012 5:45 pm

[quote]minademir tarafindan yazilan metin:

Merhaba,
Ben bu sene Almanya\'da okumak istiyorum ama egitim zorlugunu merak ediyorum. Almancam cok iyi degil ama burada bir universiteye yerlestikten sonra bir sene Almancami gelistirip sonra bir universiteye basvurmak istiyorum. Bir de yurt disi egitim danismanlarinin cok para aldiklarini ve ilgilenmediklerini duydum kisaca islerimi kendim halletmem daha iyi olur mu? ve orada bir ogrencinin aylik ne kadar paraya ihtiyaci vardir? ve Berlin\'de universite okumak istiyorum.Sizce bu ne kadar mumkun?[/quote]

klasik soru klasik cevap :D forumu arastiralim :D

ekn_oky

Mesaj gönderen ekn_oky » Pzr Tem 22, 2012 5:48 pm

turkiyeye gore zorlanacagin baki.ama basarili olman senin kararliligina bagli diye dusnuyorum.Egitim danismanlarini turkiyeden kullanmak bana gore mantiksiz cunku net bilgilerle hareket edemiyorsun cok pahaliya denk geliyor,1500 euro gibi bi rakam istiyorlar.Bence basvurularini ya kendin yap,ya da sitenin egitim danismanligi kismini incele ordan gerceklestir.Ben site dnaismanligini kullandim,saolsunlar gereken her turlu destegi verdiler vize sonucumuzu bekliyoruz,kendim yaparim diyorsanda kendin yap.Berline ucuz diyorlar ama en onemlisi oda bulmak,sansliysan ucuza oda bulursun wg sitelerinde bazen 180 euroya bile bulurken bi arkadasim sansiz donemden 380 euroya bularak cikmisti.diger turlu dil kursundayken tam pasosu aliyorsun aylik 74 euro,yani tahmini aylik 600 euro ile gecinilebilir

minademir

Mesaj gönderen minademir » Pzr Tem 22, 2012 5:56 pm

Peki ben Freie Universtaet a gitmek istiyorum.Karne puanim 80 ama Alman sistemime gore notumu bilmiyorum. Burada Bilkent universitesini tercih etmek istiyorum. Sizce Freie ye kabul edilme sansim nedir? ve notumu nasil Alman sistemine cevirebilirim?

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Mesaj gönderen Staatsmann » Pzt Tem 23, 2012 3:10 am

Almanya\'da universite okumanin istatigi :

DAAD\'in yaptigi istatistige gore neredeyse her 2. yabanci ogrenci egitimini sonlandiramadan Almanya\'yi terk ediyor.;

Bunu goz onune alip buraya gelmenizde fayda var.
Postmodern Kommentare fundamentalistischer Mentalitaeten
Fundamentalist zihniyetlerin postmodern yorumlari

bjk_oguz

Mesaj gönderen bjk_oguz » Pzt Tem 23, 2012 3:38 am

Istatistikler ortada.Maddi acidan da NRW eyaletinde 500 Euro isini gorur.Baska eyaletlerde bu fiyat artabilir.Ticket olaylari vs vs.Sitemizi soyle guzelce bir incele :)

nonearthling2

Mesaj gönderen nonearthling2 » Pzt Tem 23, 2012 11:06 am

[quote]Staatsmann tarafindan yazilan metin:

DAAD\'in yaptigi istatistige gore neredeyse her 2. yabanci ogrenci egitimini sonlandiramadan Almanya\'yi terk ediyor.;

Bunu goz onune alip buraya gelmenizde fayda var.[/quote]

Orada ki durumu gormeden yorum yapmak zor ama genel olarak bakinca turkiye de onlisans okurken 80 kisilik sinifta yaklasik 10 15 kisi 2 yilda tamamlayabiliyor.Kimisi ilgi gostermiyordu kimisi derslere tamamen fransizdi kafa basmiyordu.Herkesin sorunu farkliydi ama sonuc ayniydi.Okulu bitirmek icin 4. 5. seneyi gelenler de vardi 3. yilinda pes edip birakanda.Yani okumayi kafaya koymayan adam ilkokulda bile kalir. PPPP

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Mesaj gönderen Staatsmann » Pzt Tem 23, 2012 12:10 pm

[quote]yakku tarafindan yazilan metin:

[quote]Staatsmann tarafindan yazilan metin:

Bunu goz onune alip buraya gelmenizde fayda var.[/quote]

Orada ki durumu gormeden yorum yapmak zor ama genel olarak bakinca turkiye de onlisans okurken 80 kisilik sinifta yaklasik 10 15 kisi 2 yilda tamamlayabiliyor.Kimisi ilgi gostermiyordu kimisi derslere tamamen fransizdi kafa basmiyordu.Herkesin sorunu farkliydi ama sonuc ayniydi.Okulu bitirmek icin 4. 5. seneyi gelenler de vardi 3. yilinda pes edip birakanda.Yani okumayi kafaya koymayan adam ilkokulda bile kalir. PPPP[/quote]

Anadilinde , anavataninda durum bu halde iken , yabanci bir ulkede ,yabanci bir dilde ,bu oranin bir hayli daha yuksek olmasi gayet muhtemel sanirim.

Ancak Almanya\'da ki tek etken insanin okumayi kafaya koymamasi degil ; dil ogrenirlik duzeyi ,psikolojik , sosyolojik ,ekonomik , kulturel etkenler - baskilar ve ontolojik sorunlar , kisinin bu karari almasina onemli bir rol oynayabilir.
Postmodern Kommentare fundamentalistischer Mentalitaeten
Fundamentalist zihniyetlerin postmodern yorumlari

nonearthling2

Mesaj gönderen nonearthling2 » Pzt Tem 23, 2012 1:58 pm

Aynen dedigin gibi ama bu saydiklarin dan dil haric digerleri de turkiye icinde gecerli.En azindan benim okudugum yerde oyleydi.Tabi ki dis bir devlette okumanin zorluguyla kiyaslanamaz ama insan sorunlarini pireyken deve yapabiliyor.

oguz21

Mesaj gönderen oguz21 » Pzt Tem 23, 2012 8:22 pm

Yakku tam olarak dedigi gibi 2 yillik bir universite 4 yillik derslerin sikistirilmisidir ve 2 yilda mezun sayisi dedigi gibi 10 u zor gecer. Bu 4 yillikta daha vahim olabiliyor bu yuzden ozellikle Berlin gibi bir sehirde universite secmeden once kendinizi bircok kez analiz edin cunku oradaki universiteler TOP400 de ilk 30-50 de yer aliyor. (ilk 10dakiler hep asiri yuksek harcli universiteler Harvard gibi)
Turkiyede TOP400 de odtu nun 390 larda olduguna gore fazla soze gerek yok.

Not: Bu bir istatiksel belirlemedir ve gerceklik payi yuksektir.

oguz21

Mesaj gönderen oguz21 » Pzt Tem 23, 2012 8:34 pm

Ve karne puaninizin 80 olmasi hicbirsey ifade etmiyor takii diploma notunuzun 80 olmasi haricinde

Ve okumak istedigin bolum hakkinda ne kadar isteklisin bunu goz ardi etme genelde turk toplumunun klasik sozleri doktorluk en iyisidir muhendislik en iyisidir onu sec bunu sec. orayi secersen halanlar teyzenler ayiplar... en iyi olmak pesinde kosulur hep fakat okunacak bolum hakkinda gr. bilgi/tecrube yoktur.Sadece mutlu olmak iyi bir gelecek icin secilir.
* her 2 yabancidan birinin cikip gitmesi bunada dayanir cunku mantiken o dili zaten ogrenmis ve o universiteye zaten kabul edilmissindir o bolum kesin biter takii isin icine girene kadar...

bjk_oguz

Mesaj gönderen bjk_oguz » Sal Tem 24, 2012 3:56 am

Arkadaslar soruda Almanya\'da Universite egitimi zor mu diye sorulmus.Cevap olarak kesinlikle \'\'zor\'\' diyebiliriz.Ama kimse mezun olamaz da demiyoruz.Herkes kendini bilir. Yani gereksiz tartismaya gerek yok :) Hele hele artik lutfen Turk-Alman egitim sistemini karsilastirmayalim bile :)

Denizbayisin

Mesaj gönderen Denizbayisin » Cum Eki 12, 2012 10:33 am

Bolūmune gore degisir. Muhendislik birinci sinifta integrali gosteriolarMIS. Lise sonda gorduunun en son seylerii bastan goruyomussun. Yanlizligi seviyosan, yeni bi dille yasayabilirim diyorsan bekleriz:)