Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Sartli kabul ve calisma olanagi

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
aleko

Mesaj gönderen aleko » Pzr Tem 15, 2012 6:42 pm

Merhaba arkadaslar , daha once sorulmustur kesin ama forumu arastirdim arattirdim ama net olarak bulamadim . Simdi essende sartli kabul alip Berlin\'de dil okuluna gitmeyi planliyorum . Bazi kisiler dil kursu sirasinda calisilmaz bailari calisilabilir ( izin ) bu eyalete gore degisirmi?

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Mesaj gönderen Staatsmann » Pzt Tem 16, 2012 1:06 am

Eyalete gore degismiyor ,tam anlamiyla tipine gore degisiyor.

Genel kural dil kursu sirasinda calisma izni verilmiyor.Verilsede bu ya tatillerde (90 tam 180 yarim gun degil sadece tatillerde ) ya da B1-B2 sonrasi alinabilir.
Ama oyle seylere sahit oldum ki , daha TR\'den vizesini aldiginda calisma izni olan bile vardi..

Artik muhatap oldugun gorevliye bagli bu durum ve Almanca durumunda bunda etkili oluyor.
Postmodern Kommentare fundamentalistischer Mentalitaeten
Fundamentalist zihniyetlerin postmodern yorumlari

bjk_oguz

Mesaj gönderen bjk_oguz » Pzt Tem 16, 2012 1:49 am

Genel durum Staatsmann\'in dedigi gibi ancak dil kursundayken bile bizim gibi sansliysan aliyorsun calisma iznini :)

berkk

Mesaj gönderen berkk » Pzt Tem 16, 2012 10:03 pm

Buradan A2 seviyesini bitirip gidersek , calisma izni olanagimiz olabilir mi ? Okulda yilda 64 saat goruyoruz , 4 yilda toplam 256 saat ediyor.

yildiz20

Mesaj gönderen yildiz20 » Pzt Tem 16, 2012 10:54 pm

almanyada bulundugum sure icinde asagi yukari 200 yakin yeni gelen ogrenciyle iletisim kurdum. erasmus ve benzeri program harici yani dil kursu ve universite icin gelenlerin hepsi calisma izni aldi erasmus ve benzeri yapilara vermiyorlar cevap yazan arkadaslar nekadar guncel bilgilerle cevap yazdiklari onemli cunku turkiyedeki arkadaslar buraya gelme planlari yaparken en buyuk sikinti madiyat zaten iyi olsa burada isleri ne.. onun icin burada yazilanlara dikkat ediyorlar.

eger oturumunuz kucuk yerde uzatiyorsaniz calisma izni 100 gibi bisey kitapta yazani uguluyorlar. hic konusamiyanlara bile veriyorlar. sahit oldum
belli sehirler ogrenci yogunlugu cok olan sehirlerde bi kitaplari var ne yaziyor okumadim. kurali bilmiyorum forumda okuduklarimdan alamayanlar oldugunu duydum. ben erasmus ogrencileri harici izin alamayan gormedim onlarda gidip isteyipte alanlari gordum.
enson almanyya gelip oturmasini alip calisma izni alamayan ve alan arkadaslar buraya yazarsa almanyada egitim kendi finansa etmeyi dusunenler icin cok iyi olur . guncel bilgiler olur dil kursu arkadslariniza falan sorarak. guzel bir calisma olur

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Mesaj gönderen Staatsmann » Sal Tem 17, 2012 3:50 am

yildiz20 , yazdiklarindan yola cikan birisi dil kursu sirasinda hemen herkesin calisma izni alacagi kanisina kapilabilir.

Yorum yapan bizler genellikle en guncel bilgilerle cevap veriyoruz ve dil kursu sirainda calisma iznini herkes alir demek hata olur.
Buraya gelen insanlar en azindan ilk senelerini finansal acidan garantileyerek gelmeliler , calisma iznine guvenerek degil ..

A1-A2 seviyesinde ki kisiye calisma izni verilebildigi gibi bazen B1-B2 veya C1 seviyesine kadar kisiye calisma izni verilmeyebiliyor.

Bu yuzden Almanya\'ya gelecek olan arkadaslar , geldikten sonra is bulurum ben diyerekten gelmesinler.

Dedigim gibi is izni cok degisik olabiliyor.Kiminize A2\'den itibaren sadece tatillerde calisma izni verilebilirken , kimilerinize 90 tam 180 yarim gun olan , universite ogrencilerine verilen calisma izni verilebiliyor.
Hatta ve hatta Turkiye\'den vize alirken dahi bu calisma izni verilebiliyor direk.

Dikkat ederseniz her zaman bir olasiliklardan bahsederek cevap veriyoruz.
Saglikli ve verimli bir yil gecirebilmeniz icin en az 1 yilinizi garantileyin Almanya\'da ki ,dil ogrenirken can sikici ,bas agritici sorunlarla ugrasmayin.
Sonra 18 ay olur dil sinavini hala veremeyebilirsiniz.
Postmodern Kommentare fundamentalistischer Mentalitaeten
Fundamentalist zihniyetlerin postmodern yorumlari

aleko

Mesaj gönderen aleko » Çrş Tem 18, 2012 10:15 pm

tskler arkadaslar , bu yabancilar polisine soylediler demek , vizeyi uzatmaya gittigimizde calismak istedigimizi mi polise soyluyoruz.? yani almanyaya gidisimizde ilk gunlerde bu yabancilar polisine gitmemiz gerekiyor zaten degil mi ?

ersad

Mesaj gönderen ersad » Çrş Tem 18, 2012 11:09 pm

simdi usta benim anlamadiim birsey var 90 tam 180 yarim gun calisma izni sadece tatillerde mi gecerli ? yani ben okurkende haftasonlari calisamayacak miyim ? yani bu sekilde calismak icin ne yapmaliyim ?

ykpbyrm

Mesaj gönderen ykpbyrm » Pzt Tem 23, 2012 4:36 pm

Almanyada kacak calisma sansimiz yok mu ? calisma iznim cikma diyelim bi yakinimin yaninda yada bi turkun yaninda izinsiz bole caktirmadan calisamazmiyiz :)

technonur

Mesaj gönderen technonur » Pzt Tem 23, 2012 11:59 pm

[quote]ykpbyrm tarafindan yazilan metin:

Almanyada kacak calisma sansimiz yok mu ? calisma iznim cikma diyelim bi yakinimin yaninda yada bi turkun yaninda izinsiz bole caktirmadan calisamazmiyiz :)[/quote]

kacak adi ustunde heryerde calisirsin ama yakalanirsan bidaha avrupa yuzu goremezsin :)

bjk_oguz

Mesaj gönderen bjk_oguz » Sal Tem 24, 2012 3:49 am

[quote][quote]ykpbyrm tarafindan yazilan metin:

Almanyada kacak calisma sansimiz yok mu ? calisma iznim cikma diyelim bi yakinimin yaninda yada bi turkun yaninda izinsiz bole caktirmadan calisamazmiyiz :)[/quote][/quote]

Kacak calistigin parayla da gecinemezsin zaten :)