Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Almanya da Ogrenciler icin calisma hakki,

Gunluk yasam, masraflar, yurtlar, yemekler... Hepsi burada...
Medizintechniker

Mesaj gönderen Medizintechniker » Prş Şub 19, 2009 12:14 am

Merhaba arkadaslar,

Almanya da calismak ogrenciler icin gercekten onemli oluyor bazen.Ayni zamanda tatmin edici ucretler aliniyor.Ben bu yuzden bir kac basvuru yapilanilabilcek Firma yi yaziyorum.

-Ford
-Mercedes
-Vw

Bewerbung konusunda da yardim almak isterseniz baglantiya gecebilirsiniz.

Kolay gelsin.

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Prş Şub 19, 2009 2:01 am

calismak icin ogrenci almiyorlar pek.. praktikum veya werkstudent olarak.. ben duss deki mercedes de 3 ay werkstudent olarak calistim.. mercedes e praktikum icin basvuru yapacaklarin stutgart da ozellikle basvuru yapmalarini tavsiye ederi.

koln de ford bi cok isci aliyor-- ozellikle makina muh. okuyanlar basvursunlar kesinlikle okul tatillerinde.. vollzeit calistiriyorlar ve 2 ay ise aliyorlar sizi ve 1 ayda asagi yukari 2500 euro para kazanma sansina sahipsiniz.. ayrica bu praktikum yapacak ogrencileri alim isine bi turk bayan bakiyor.

VW ise bochum da ozellikle bi cok praktikant aliyor. ama yabanci ogrencilere pek sans taninmiyor isin acigi.. bunun disinda nrw eyaletinde ozellikle yabanci ogrencilere praktikum yapma imkani veren firmalarin listesini vermistik..

Medizintechniker

Mesaj gönderen Medizintechniker » Prş Şub 19, 2009 2:58 am

Arkadasimin yukarida yazdiklarina katiliyorum, fakat genelde praktikant secimlerinde etkili olan cv dir artik not ortalamasidir.

Tabi calisma imkani sadece yukarida yazdigim 3 firma ile kisitli degil cok fazla firma var...Bu biraz da insanin kendi cabasi ile olacak birsey..Sadece buyuk firmalar ise almiyor kucuk firmalarda aliyor tabii daha az bir ucretle...

Ama su bir gercek , Almanya da is arayipta bulamiyacak adam yoktur fikrindeyim.(Ogrenci olarak)

adzeson

Mesaj gönderen adzeson » Pzt Şub 23, 2009 6:33 pm

praktikum yapilabilecek yerleri ben bulamadim nerde belirtmistiniz acaba kisayol verebilirseniz cok sevinirim. tesekkurler.

der Nordostwind

Mesaj gönderen der Nordostwind » Pzt Şub 23, 2009 6:59 pm

kardes emailni yaz gondeiriyim sana

der Nordostwind

Mesaj gönderen der Nordostwind » Pzt Şub 23, 2009 7:04 pm

gonderdim ds.de yazan email adresine kardes

adzeson

Mesaj gönderen adzeson » Pzt Şub 23, 2009 7:09 pm

simdi bakiyorum, cok tesekkurler.

adzeson

Mesaj gönderen adzeson » Pzt Şub 23, 2009 7:13 pm

simdi aldim yararli bir dokuman. peki stuttgarttakileri gorebilecegim bir dokuman varmi elinde?

der Nordostwind

Mesaj gönderen der Nordostwind » Pzt Şub 23, 2009 8:08 pm

[quote]adzeson yazdi:
simdi aldim yararli bir dokuman. peki stuttgarttakileri gorebilecegim bir dokuman varmi elinde? [/quote]

kardes elimde olan bu egerki daha ayrintili birseyler istiyorsan su adresleri al:

http://www.jobpilot.de/gateway/partner/ ... hochschule

http://www.praktikum-service.de/

kolay gelsin sana

der Nordostwind

Mesaj gönderen der Nordostwind » Pzt Şub 23, 2009 8:09 pm

[quote]Crash3 yazdi:
Buraya upluoad etsende hepimiz faydalansak daha guzel olur :)[/quote]

kardes bende DSden aldim zaten NRWde staj yapilan yerleri. sitede var.

adzeson

Mesaj gönderen adzeson » Sal Şub 24, 2009 12:45 am

[quote]rkurt67 yazdi:
[quote]adzeson yazdi:
simdi aldim yararli bir dokuman. peki stuttgarttakileri gorebilecegim bir dokuman varmi elinde? [/quote]

kardes elimde olan bu egerki daha ayrintili birseyler istiyorsan su adresleri al:

kolay gelsin sana[/quote]

cok tesekkurler

der Nordostwind

Mesaj gönderen der Nordostwind » Sal Şub 24, 2009 9:48 am

[quote]adzeson yazdi:
[quote]rkurt67 yazdi:
[quote]adzeson yazdi:

kolay gelsin sana[/quote]

cok tesekkurler[/quote]

yardimci olabilmissem ne mutlu...

flyvalve

Mesaj gönderen flyvalve » Pzr Oca 10, 2010 7:02 pm

merhaba, ben Hochschule Bremende erasmus ogrencisiyim . ilk donemimi bitirmek uzereiym ve sanirim ikinci donem bi ise ihtiyacim olacak . ama almancam A2 seviyesinde. yani konusulanlari az cok anlayip da konusamayanlardanim. konustugum seyler ise basit cumleler.
ingilizce egitim gordugum icin ingilizceme guveniyorum ve aksamlari calisabilecegim bi yer ariyorum. nereler olabilir? bi yardimci olaiblir misinz ?

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Mesaj gönderen Staatsmann » Pzt Oca 11, 2010 11:02 am

[quote]flyvalve tarafindan yazilan metin:
merhaba, ben Hochschule Bremende erasmus ogrencisiyim . ilk donemimi bitirmek uzereiym ve sanirim ikinci donem bi ise ihtiyacim olacak . ama almancam A2 seviyesinde. yani konusulanlari az cok anlayip da konusamayanlardanim. konustugum seyler ise basit cumleler.
ingilizce egitim gordugum icin ingilizceme guveniyorum ve aksamlari calisabilecegim bi yer ariyorum. nereler olabilir? bi yardimci olaiblir misinz ?[/quote]

Erasmus ogrencisi oldugun icin calisma iznin var ancak sorun Almancan yok A2 ile girebilecegin isler sinirli olur.Onlarda yuzyuze konusma gerektirmeyen daha cok tek basina yapabilecegin islerdir..
Genelde universite kampuslerinde ogrenciler icin cesitli isler oluyor;yemekhane,kutuphane gibi yerlere ogrencileride aliyorlar aylik 400 Euro civarindabir kazanc..
Onun disinda Mc. Donalds ,Burger King gibi fast food tarzi yerlerde arka tarafta calisabilirsin (Hamburger Hazirlama veya temizlik vs. gibi )

prodigysrcan

Mesaj gönderen prodigysrcan » Pzt Tem 19, 2010 8:11 pm

Bende arastiriyorum bu okulun kendi ogrencilerini kutuphane bahce temizligi yada yemekhane gibi yerlerde calistirmasi olayini.Gecen gidip erlangen universitesine sordum,olabiliyor dediler ama pek birsey soylemedi ordaki garip kadin tum cabalarima ragmen.

Acaba universitenin dil kurusuna giderken oranin ogrencisi sayildigin icin okul icinde calisabiliomuyuz?

Birde ihtiyaci olanlari genelde aliyorlarmi yoksa yine 20 kisilik yere 2000 kisimi basvuruyor.

Bu konularda herhangi uzaktan yakindan bilgisi olan varsa duymak isterim.Yoksa o kadinin suratini cekmek zorunda kalcam bircok kere daha :D