Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Mimarlik

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
h0oney

Mimarlik

Mesaj gönderen h0oney » Çrş Tem 11, 2012 12:33 pm

Daldan dala atliyor gibiyim su 4 yildir . Bir psikolog oldum sonra makine muhendisi oldum simdilerlede mimar olmaya kafayi taktim. Korkuyorum okudugumda sikilicam diye ama yok sanirim mimarliktan sikilmam makine biraz erkek isiydi zaten o meslegi sececegimi soyledigimde garipsiyorlardida umrumda bile degiller:) Herneyse asil konuma geliyorum. Arastirmaya calisiyorum ama hep degisik bilgilerle karsilasiyorum yada hic bilgi bulamiyorum.
Almanyada mimarlik okuyan var mi bu sitede? Tavsiye edilir mi? Yetenek sinavi var mi yok mu? Kabul alma durumum diger bolumlere gore nedir? Lise diploma notum ic acici degil .Bu hafta tercihler baslayacak cuma gunu Lys sonuclari aciklanacak. Mimarligi tercih edicem buyuk bir ihtimalle. Yetenek sinavinin olup olmadigini bilmek istiyorum. Tercih ederim bosa duserim olmaz . Ayrica mimarlia yakin meslekler neler? Olmazsa benzer meslekleri secebiliyoruz ya olmadi oyle bir secenegim olur zor olsada. Kafam cok karisik.. Liseyi bitirdm boslukta gibiyim suan anlarsiniz zaten beni...
SIMDIDEN TESEKKUR EDERIMMM:):):):)

silva

Mimarlik

Mesaj gönderen silva » Çrş Tem 11, 2012 1:26 pm

[quote]h0oney tarafindan yazilan metin:

Daldan dala atliyor gibiyim su 4 yildir . Bir psikolog oldum sonra makine muhendisi oldum simdilerlede mimar olmaya kafayi taktim. Korkuyorum okudugumda sikilicam diye ama yok sanirim mimarliktan sikilmam makine biraz erkek isiydi zaten o meslegi sececegimi soyledigimde garipsiyorlardida umrumda bile degiller:) Herneyse asil konuma geliyorum. Arastirmaya calisiyorum ama hep degisik bilgilerle karsilasiyorum yada hic bilgi bulamiyorum.
Almanyada mimarlik okuyan var mi bu sitede? Tavsiye edilir mi? Yetenek sinavi var mi yok mu? Kabul alma durumum diger bolumlere gore nedir? Lise diploma notum ic acici degil .Bu hafta tercihler baslayacak cuma gunu Lys sonuclari aciklanacak. Mimarligi tercih edicem buyuk bir ihtimalle. Yetenek sinavinin olup olmadigini bilmek istiyorum. Tercih ederim bosa duserim olmaz . Ayrica mimarlia yakin meslekler neler? Olmazsa benzer meslekleri secebiliyoruz ya olmadi oyle bir secenegim olur zor olsada. Kafam cok karisik.. Liseyi bitirdm boslukta gibiyim suan anlarsiniz zaten beni...
SIMDIDEN TESEKKUR EDERIMMM:):):):)[/quote]

hevesini kirmak gibi olmasin ama mimarlik yetenek ister ,o bolumu okumak tip,hukuk,muhendislik okumaya benzemez zaten ilk 2 yil genelde muhendislikle ayni dersleri gorursun daha sonra isin icine cizim girer ve cogunu elle cizerek yapmak zorundasin bu cok zor bi istir,hem cizmek zordur hemde cok yorucu baya zaman alan birseydir,iyice arastir derim turkiyede bile okulu birakanlar baska bolume gecmeye calisanlar bi hayli fazladir

h0oney

Mimarlik

Mesaj gönderen h0oney » Çrş Tem 11, 2012 1:55 pm

Zor zahmetli oldugunun bende farkindayim.Cizim yetenegim varki istiyorum dusunuyorum.Sordugum sorular bunlar degildi. Yinede cevapladigin icin tesekkurler. :)

ekn_oky

Mimarlik

Mesaj gönderen ekn_oky » Çrş Tem 11, 2012 1:57 pm

valla bende mimarligi dusunen kisimdaydim ama suan kararsizlik yasayip insaata kaymak uzereyim.Gurkan abiden ogrendigim kadari ile bazi universitelerde NC var,zaten boyle olunca lise not ortalaman da devreye giriyor,bazi unilerde yetenek sinavi var bazilarinda var ama temsili diyordu kendisi.FH ve Hs lerde var bunlarida goze almak lazim,makaleler kisminda okursun onlari.Oralarda da sistemler farkli yani kisacasi nokta atisi yapman lazim mimarlik konusunda okul uzerinden gidip sorman lazim,cunku okuldan okula degisiyor.Mimarlik okumak zor,turkiyede bir benzetme vardir mimarlara baykus:) yani bu bolumde isen uyumamayi goze alicaksin.Cizim ise arkadasin dediginin aksine turkiyede hep teknik cizim,almanyada nasil bilmem.3. siniftan sonrada bilgisayar cizimine gecersin.Anlicagin ben neler gordum cizmi cop adam yapip bu bolumden gecen ama super cizen fakat tasarimdan kalan.Tabi bunlar turkiye icin gecerli.Cok birakan var,sabir ve zaman isteyen bir bolum.Almanyada iyi para getiriyor bunu intel\'de calisan muhasebe muduru soyluyor :D Yaratici dusunce istedigi kesin,diger bolumlere gore riski fazla bir bolum.Bence mimarlik konusunu bir iki uni uzerinden konussak daha mantikli olur.

h0oney

Mimarlik

Mesaj gönderen h0oney » Çrş Tem 11, 2012 2:08 pm

Gecen Merveye sordum (saygilar cok severim kendisini :) ) bir arkadasi Hannoverdan 1 gunde kabul almis. Lise diplomasi pek iyi degilmis ve yetenek sinavi gibi vb seylerde istenmemis.

ekn_oky

Mimarlik

Mesaj gönderen ekn_oky » Çrş Tem 11, 2012 2:10 pm

direk kabul mu yoksa sartli mi? hannover benim gidecegim yer bende orayi dusunuyorum o zaman yasadim :D

h0oney

Mimarlik

Mesaj gönderen h0oney » Çrş Tem 11, 2012 2:21 pm

Bak konusma buydu izin almadan paylasicam ama:) Affeder beni affedicidir:):)

ben mimarligi secmeyi dusunuyorum . ama kabulalma sansim ne?
Merve Asci
Gunaydin:) arkadasim Hannoverden bir gun icinde kabul aldi cnm.
Bence denemelisin ve sadece bir uniye basvurma

E--Gunaydin:) ds ye konumu acsam bilemedim arastiriyorum pek bisi bulamadim.Lise diplomasi nasildi arkadasinin:):))
haftaya tercihler var mimarligi tercih edicem sanrim vakif illaki gelir.
wuppertalda sartli kabul varmis

M--Dedigim unide ekstra hic bir sey istemediler ve lise ortalamasi da iyi degildi

E--supermis ozaman hannnovere wup. basvururum sartli kabuleri varmi

M--Evet veriyor

E--cok tesekkurler:)

M--Her zaman :) sonuclardan beni de haberdar edersin

ekn_oky

Mimarlik

Mesaj gönderen ekn_oky » Çrş Tem 11, 2012 2:25 pm

sartli kabul iste yani sonrasi icin hannover yetenek sinavi istemiyor diye biliyorumda mimarlik NC icersinde mi o konuda bilgim yok.wupprtal\'De yetenek sinavi var bu arada.

h0oney

Mimarlik

Mesaj gönderen h0oney » Çrş Tem 11, 2012 2:28 pm

Evet biliyorum . Ne yapacagimi bilmiyorum acikcasi...Cizim calismalarinada basladim oyle bos durmaktan iyidir:)