Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Vize Ani Defteri 13 - Visumtagebuch

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
Kullanıcı avatarı
eren_f2007

Mesaj gönderen eren_f2007 » Çrş Ağu 08, 2012 5:55 pm

Basarisiz olarak gormusler beni.

dmrt

Mesaj gönderen dmrt » Prş Ağu 09, 2012 10:52 pm

Arkadaslar merhaba,

Daha once de sorulmus ama tam bir cevap verilmemis sanirim, ya da ben goremedim.

Ben okula basvururken tum belgelerimin ingilizceye cevirilmis hallerini gonderdim. Okuyacagim bolum de ingilizce. Bu durumda yine de almancaya cevirttirmem gerekli mi? Yoksa ingilizce ceviri yeterli midir?

Bir de, ben yarin randevu almayi dusunuyorum ancak erken bir tarihe verirler diye de korkuyorum, henuz bloke hesabim acilmadi cunku, hala bekliyorum. Oyle bir durumda ileri bir tarih soylesem sorun cikarirlar mi, bir fikriniz var mi?

ctuezuen

Mesaj gönderen ctuezuen » Prş Ağu 09, 2012 11:18 pm

[quote]dmrt tarafindan yazilan metin:

Arkadaslar merhaba,

Daha once de sorulmus ama tam bir cevap verilmemis sanirim, ya da ben goremedim.

Ben okula basvururken tum belgelerimin ingilizceye cevirilmis hallerini gonderdim. Okuyacagim bolum de ingilizce. Bu durumda yine de almancaya cevirttirmem gerekli mi? Yoksa ingilizce ceviri yeterli midir?

Bir de, ben yarin randevu almayi dusunuyorum ancak erken bir tarihe verirler diye de korkuyorum, henuz bloke hesabim acilmadi cunku, hala bekliyorum. Oyle bir durumda ileri bir tarih soylesem sorun cikarirlar mi, bir fikriniz var mi?[/quote]

oncelikle bloke hesap acilmadan basvurmamalisiniz red alabilirsiniz.yinede vize reddi almayi goze almamak icin evraklar almanca olmali.ayrica evraklar tamamlanmadiktan sonra termin alinmalidir.

Kullanıcı avatarı
eren_f2007

Mesaj gönderen eren_f2007 » Cum Ağu 10, 2012 1:30 pm

Benim diploma bir tarafi ingilizce bir tarafi turkceydi, transkriptim ingilizceydi sorun olmadi.Zaten IKS deki gorevli ile konusurken sorarsin ben sormustum;)Bence hesabin acilsin parayi yatir oyle randevu al.

dmrt

Mesaj gönderen dmrt » Cmt Ağu 11, 2012 12:13 am

[quote]eren_f2007 tarafindan yazilan metin:

Benim diploma bir tarafi ingilizce bir tarafi turkceydi, transkriptim ingilizceydi sorun olmadi.Zaten IKS deki gorevli ile konusurken sorarsin ben sormustum;)Bence hesabin acilsin parayi yatir oyle randevu al.[/quote]

tesekkur ederim. belgeleri gondereli 1 hafta oldu hamburg\'a ama ses cikmadi henuz.

bugun aradim IKS\'yi 22 agustosa randevu verebileceklerini soylediler, ama henuz hesap acilmadigi icin goze alamadim. daha sonraki tarihe randevu almak istiyorsaniz sonra aramalisiniz dediler, ben de oyle yapacagim sanirim ama yine de gec kalirim diye korkmuyor degilim.

tercumeler icin de sanirim ingilizcelerle sansimi deneyecegim.
peki iyi niyet mektubu da mi almanca olmali bu durumda? ingilizce yazsam sorun olur mu, bir bilginiz var mi? konsoloslugun sitesinde cevirilerle ilgili hicbir bilgi bulamadim da.

Kullanıcı avatarı
eren_f2007

Mesaj gönderen eren_f2007 » Cmt Ağu 11, 2012 9:30 am

Maalesef bir bilgim yok ama bence ingilizce de olabilir.

ctuezuen

Mesaj gönderen ctuezuen » Pzt Ağu 13, 2012 7:33 pm

5 kez ogrenci vizesi;

1.vize dil+universite mulakat sonrasi 2 hafta sonra red. evraklar eksikti bloke hesap tam deildi, dil kabul belgesi yoktu.

2.vize dil+universite mulakat sonrasi 2 hafta sonra red.evrakalr tam sadece kabul belgesi yoktu gecici kabul belgesi vardi.

3. vize sadece dil amacli mulakat sonrasi 6. gun ups den mesaj sonuc red.evraklar tamdi ek olarak dil belgeleri a1 a2 vardi sadece kabul belgesi yoktu gecici kabul belgesi vardi

4.vize dil+universite mulakati sonrasi 3.gun ups mesaj sonuc red.evraklar tamdi.sadece kabul belgesi yoktu gecici kabul belgesi vardi.

5.ogrenci vizesi (dil+universite) evraklar tamdi.farkli basvuru yapmistim farklar ;
bu sefer baska sehir baska universite ve univesite bunyesinde dil kursu.
sartli universite kabul belgesi de mevcuttu.

5.vize muracatimin uzerinden 17 gun geride kaldi. bugun 18.gun.

sonucu mutlaka formda paylasirim.

vize hazirliginda olan herkese kolay gelsin benim gibi vize sonuc bekleyen herkese iyi sanslar bol sabirlar diliyorum.

iyi aksamlar.

MiTRaLYoZ

Mesaj gönderen MiTRaLYoZ » Pzt Ağu 13, 2012 8:48 pm

[quote]ctuezuen tarafindan yazilan metin:

5 kez ogrenci vizesi;

1.vize dil+universite mulakat sonrasi 2 hafta sonra red. evraklar eksikti bloke hesap tam deildi, dil kabul belgesi yoktu.

2.vize dil+universite mulakat sonrasi 2 hafta sonra red.evrakalr tam sadece kabul belgesi yoktu gecici kabul belgesi vardi.

3. vize sadece dil amacli mulakat sonrasi 6. gun ups den mesaj sonuc red.evraklar tamdi ek olarak dil belgeleri a1 a2 vardi sadece kabul belgesi yoktu gecici kabul belgesi vardi

4.vize dil+universite mulakati sonrasi 3.gun ups mesaj sonuc red.evraklar tamdi.sadece kabul belgesi yoktu gecici kabul belgesi vardi.

5.ogrenci vizesi (dil+universite) evraklar tamdi.farkli basvuru yapmistim farklar ;
sartli universite kabul belgesi de mevcuttu.

5.vize muracatimin uzerinden 17 gun geride kaldi. bugun 18.gun.

sonucu mutlaka formda paylasirim.

vize hazirliginda olan herkese kolay gelsin benim gibi vize sonuc bekleyen herkese iyi sanslar bol sabirlar diliyorum.

iyi aksamlar.[/quote]

Konsolosluk tarihinde boyle azim gormedi :).. Umarim alirsiniz vizenizi bu sefer.

Kullanıcı avatarı
eren_f2007

Mesaj gönderen eren_f2007 » Sal Ağu 14, 2012 12:19 am

Bu sefer olacagini hissediyorum ve umuyorum.Benim de 4 aya yaklasmis :)

ctuezuen

Mesaj gönderen ctuezuen » Sal Ağu 14, 2012 8:33 am

ins. saolun arkadaslar. ben de acikcasi bu sefer olumlu sonuc gelecekmis geliyor oncekilerden cok farkli evraklarla ve farkli konumda basvurdum hayrilisi .ins. sizlerinde en kisa surede vizeden olumlu yanit gelir.iyi sanslar.bol sabirlar herkese.

murat181818

Mesaj gönderen murat181818 » Sal Ağu 14, 2012 11:27 am

Azmini bu almanlari insallah biktirida bu sefer alirisn vizeni...
So geht nicht !

osman

Mesaj gönderen osman » Sal Ağu 14, 2012 12:46 pm

iyi gunler. benim bir sorum olacak. universiteden dil bilmedigim icin red geldi. onunla vizeye basvuracagim.ben makine muhendisinden mezunum.benim almanyada garantor var (durumu iyi evi,is yeri vb. var.)ayrica hesabimda 8000 euro var.vize almam olasiligi nedir yardimci olursaniz sevinirim.yardimlariniz icin tesekurler..

GK

Mesaj gönderen GK » Sal Ağu 14, 2012 12:51 pm

sana gelen red ile nasil vizeye basvurmayi dusunuyorsun ben anlamadim :)

bence bi uniden kabul al ole basvur vizeye. cunku ben direk dil kursuyla basvurdugumda ilk seferde red almistim daha sonra okul kabulu ile basvurunca kabul gelmisti.

osman

Mesaj gönderen osman » Sal Ağu 14, 2012 1:47 pm

yani red ile universitelerle ilgilendigimi gostermek amaciyla..
bana bir kisi onerdi.. kendiside red ile basvurmus almis.(2006 almis.)

Kullanıcı avatarı
eren_f2007

Mesaj gönderen eren_f2007 » Sal Ağu 14, 2012 1:54 pm

Eger sartli kabul alamiyorsan hic yoktan iyidir.Aciklarsin sinavi gecince alabilecekler filan diye.Hesabinda 8000 euro varsa bence bloke hesap actir.

murat181818

Mesaj gönderen murat181818 » Sal Ağu 14, 2012 6:32 pm

Oncellikle red nedenlerini iyice sormani tavsiye ederim....
Almanyada okumak istiyorsan sartli kabul alman gerekiyor almanca seviyen yoksa burada gelip kursa devam edersin...

Ve baska tavsiyelerimde forumu iyice makaleleri okuman ve ona gore hazirlik yapmandir...

Basarillar
So geht nicht !

osman

Mesaj gönderen osman » Sal Ağu 14, 2012 6:49 pm

cevaplariniz icin tesekkurler.birde turkiyede 4 yillik universite bitirmek vize icin iyi mi kotu mu?

ctuezuen

Mesaj gönderen ctuezuen » Sal Ağu 14, 2012 8:44 pm

[quote]murat181818 tarafindan yazilan metin:

Azmini bu almanlari insallah biktirida bu sefer alirisn vizeni...[/quote]

tsk ederim ins. umarim artik vizeyi verirler.b

ctuezuen

Mesaj gönderen ctuezuen » Sal Ağu 14, 2012 8:48 pm

5 kez ogrenci vizesi;

sartli universite kabul belgesi de mevcuttu.a1 a2 dil sertfikalarimda mevcuttu.

5.vize muracatimin uzerinden 18 gun gecti bugun 19.gun az once ups den mesaj geldi yarin sonuc belli olacak.

Kullanıcı avatarı
eren_f2007

Mesaj gönderen eren_f2007 » Sal Ağu 14, 2012 8:50 pm

Ankara miydi ? Biraz erken bir sure gibi duruyor ama belki de artik arastirmaya gerek duymadan vizeyi onaylamislardir;)

Kilitli