Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Vize Ani Defteri 13 - Visumtagebuch

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
kiko

Mesaj gönderen kiko » Pzt Mar 18, 2013 3:27 pm

[quote]burcak tarafindan yazilan metin:

bugun basvurumun uzerinden tam 1 hafta gecti az once konsolosluktan arayip carsamba gunu vizemi almaya cagirdilar birde bir taahhutname imzalayacamisim.
daha once boyle bir olay okumustum fakat bulamadim tekrar.
tam olarak nasi birsey imzalattiklarini bilen var mi???[/quote]

Merhaba Burcak,

Vize basvurunu ne amacla yapmistin? Dil kursu / Egitim ? Her ne amacla basvurduysan, cok cabuk gelmis :) Senin adina sevindim.
Sevgiler,
Kiko

burcak

Mesaj gönderen burcak » Pzt Mar 18, 2013 3:32 pm

yuksek lisans icin basvurdum dil kursu yoktu.
belgelerim eksiksizdi bir de faxla gonderdiler yabancilar ofisine o sebeple biraz daha erken oldu sanirim. :D
1 nisanda basliyor okulum.
biraz korktum acikcasi okulu bitirince geri donucem tarzi birsey imzalatabilirler mi acaba diye.

wwhite

Mesaj gönderen wwhite » Pzt Mar 18, 2013 3:43 pm

Bugun 48. Gun oldu.artik sabrim kalmadi,yabancilar subesinde oldugunu biliyorum evraklarimin.bir yol gosterin Allah rizasi icin biktim artik ya.

serkanss

Mesaj gönderen serkanss » Pzt Mar 18, 2013 3:53 pm

[quote]wwhite tarafindan yazilan metin:

Bugun 48. Gun oldu.artik sabrim kalmadi,yabancilar subesinde oldugunu biliyorum evraklarimin.bir yol gosterin Allah rizasi icin biktim artik ya.[/quote]

Cok Haklisin az bir zaman degil bu is icin en iyi yol bence ordan tanidigin birinin bizzat yabacilar polisine gidip bilgi almasi tabi tanidik varsa. Sen garantor ile mi yoksa bloke hesap ile mi basvurmustun . Benim bildigim yabancilar polisi garantor ile ilgili bikac prosedure bakiyor. Uni - Asaisatan isimli kullanicida daha once bunu soylemisti

wwhite

Mesaj gönderen wwhite » Pzt Mar 18, 2013 3:58 pm

Yok Serkanss bloke hesapla basvurdum.maille de sormustum ya ancilar polisine hatta gelen cevabi da paylastim onceki sayfalarda.birkac sey soruyoruz konsolosluga mumkun oldugunca hizli halledicez dediler.Ama bir hafta gecti neredeyse ustunden.biktim artik ya,milletin 20 gunde geliyo,iki ay olcak nerdeyse.Eksiksiz evrak da verdim halbuki.

burcak

Mesaj gönderen burcak » Pzt Mar 18, 2013 4:06 pm

Istanbul konsoloslugundan egitim vizesi almis arkadaslar acaba taahhutname imzaladilar mi? tam olarak icerigi nedir belgenin herkese mi imzalatiyorlar yok eger degilse neye gore yapiyorlar bunu?
bilenler aydinlatirsa sahane olur :D

serkanss

Mesaj gönderen serkanss » Pzt Mar 18, 2013 4:08 pm

[quote]wwhite tarafindan yazilan metin:

Yok Serkanss bloke hesapla basvurdum.maille de sormustum ya ancilar polisine hatta gelen cevabi da paylastim onceki sayfalarda.birkac sey soruyoruz konsolosluga mumkun oldugunca hizli halledicez dediler.Ama bir hafta gecti neredeyse ustunden.biktim artik ya,milletin 20 gunde geliyo,iki ay olcak nerdeyse.Eksiksiz evrak da verdim halbuki.[/quote]

Iki gun bekle carsamba gunu bir mail daha gonder 45 gun bekledigini ve artik vaktinin kalmadigini soyle. Baska bir yol yok gibi.

Benimde 32 gun oldu bakalim daha kac gun bekleyecegim Olacakmi olmayacakmi cilesinin daha kac gun cekecegim

Kullanıcı avatarı
welly275

Mesaj gönderen welly275 » Pzt Mar 18, 2013 4:16 pm

wwhite ben 54 gun bekledim. son 1-2 haftasinda yabancilar subesinin cevabini konsolosluga iletmekle gecti. konsolosluk gelmedi diyodu, yabancilar subesi gondereli cok oldu diyodu.

durumun bu sekilde olsaydi arada mekik dokuyup bi sekilde yapardin ama yabancilar subesi henuz cevap vermemis ve bu surece dahil olup cevap aldirtman kolay degil. tanidigin ya da akraban varsa yabancilar subesine gonderip konusturabilirsin ama onlari da islem devam ediyo deyip geri gonderebilirler.

beklemek durumundasin. ne zaman mail attin bilmiyorum ama 1 hafta aralikla tekrar at derim.

Karthus

Mesaj gönderen Karthus » Pzt Mar 18, 2013 5:46 pm

[quote]burcak tarafindan yazilan metin:

Istanbul konsoloslugundan egitim vizesi almis arkadaslar acaba taahhutname imzaladilar mi? tam olarak icerigi nedir belgenin herkese mi imzalatiyorlar yok eger degilse neye gore yapiyorlar bunu?
bilenler aydinlatirsa sahane olur :D[/quote]

Basarisiz olman durumunda veya mezun olduktan sonra turkiyeye donecegine dair sartlar iceren hede hodo.Istersen imzalamayabilirsin senin kararin tabi imzalamazsan vize vermiyorlar

gazi1905

Mesaj gönderen gazi1905 » Pzt Mar 18, 2013 8:13 pm

merhaba .. ben padernborn dan master icin sartli kabul aldim. vize icin evraklarimi hazirliyorum buradan arastirmalarim sonucunda konsoloslugun , dil kursu kayit ve makbuzu istedigini ogrendim. okulu arattirdim onlar kayitin ben oraya gittikten sonra olacagini soylemisler simdi ben nasil biryol izlemeliyim tecrubeli arkadaslardan yardim istiyorum .tesekkurler.

Kullanıcı avatarı
eren_f2007

Mesaj gönderen eren_f2007 » Pzt Mar 18, 2013 8:17 pm

Bildigim kadariyla paderborndan gelen kagitta hem dil kursu hem uni kaydin var.

serkanss

Mesaj gönderen serkanss » Pzt Mar 18, 2013 10:01 pm

[quote]gazi1905 tarafindan yazilan metin:

merhaba .. ben padernborn dan master icin sartli kabul aldim. vize icin evraklarimi hazirliyorum buradan arastirmalarim sonucunda konsoloslugun , dil kursu kayit ve makbuzu istedigini ogrendim. okulu arattirdim onlar kayitin ben oraya gittikten sonra olacagini soylemisler simdi ben nasil biryol izlemeliyim tecrubeli arkadaslardan yardim istiyorum .tesekkurler.[/quote]

Alabiliyorsan okuldan veya okulun dil kursundan bu durumu aciklayan bir yazi al. Ben oyle yapmistim onlara anlat konsoloslugun sorun cikarttigini bir yaz yazmalarini rica et

zgsrdr

Mesaj gönderen zgsrdr » Pzt Mar 18, 2013 10:47 pm

[quote]Karthus tarafindan yazilan metin:

Edit:Evraklarimi yazmayi unutmusum

-Pasaport yeni ve eskisi
-Seyahat saglik sigortasi asli ve fotokopisi
-Uni kabul belgesi 2 tane fotokopi
-Kurs makbuz ve kayit belgesi 2ser fotokopi
-Goethe kayit belgesi(A1 oldugundan sertifika almaya ihtiyac duymadim)
-Bloke hesapla ilgili bilgiler
-MYO mezuniyet belgem ve tercumesi
-Lise diplomam ve tercumesi
-MYO transkript ve tercumesi
-Anne ve babanin ikametgahlari ve tercumesi
-T.T.V.nufus kayit ornegi ve tercumesi
-Askerlik tecil belgesi ve tercumesi
-Adli sicil kaydi ve tercumesi
-Iyi niyet mektubum ve tercumesi
-Osym sonuc belgesi ve tercumesi
-Universitedeyken aldigim bazi sertifikalar[/quote]

karthus bu evraklarin hangilerinden 2\'ser adet cikardin? sadece dil kursu kayit belgesi ve okul kabul belgesimi yoksa digerlerininde 2ser adet fotokopisi var mi? ayrica tercume ettirdigimiz belgeler tercumeden zimbali olarak cikiyor turkcesiyle birlikte.1 turkce bir almanca. 2sinide cekip zimbalicazmi? cok sacma bi soru farkindayim ama kalin kafam almiyo:S
ee:lan

birkan

Mesaj gönderen birkan » Pzt Mar 18, 2013 11:06 pm

karthus\'un siraladigi tum belgelerin 2 ser adet fotokopilerini yaninizda bulundurmaniz gerekiyor.

fokutan07

Mesaj gönderen fokutan07 » Pzt Mar 18, 2013 11:10 pm

Diploma asli (1x)-(noter onayli)

Osym (noter onayli)

Tomer dil kursu sertifikasi(Almanca) (1x)-(kesinlikle yaptir)

Tomer dil kursu sertifikasi(Turkce) (1x)

Sabika Kaydi (1x)-(tercumeye gerek yok)

Transkript (Almanca) (1x)-(tercume)

Transkript(Ingilizce) (1x)-(okuldan alabilirsin)

Nufus kayit ornegi(Aciklamalar bolumu eksiksiz doldurulmus) (1x)-tercumeye gerek yok

Anneye ait ikametgah belgesi (1x)-(tercumeye gerek yok )

Babaya ait ikametgah belgesi (1x)-(tercumeye gerek yok)

Nufus kagidi (Almanca Tercumesi) (1x)-(istege gore)

3 adet Biyometrik resim (fazla cikar mesela ben 6 tane goturdum)

Diploma Tercume(Almanca)-(almanca tercume )

Seyahat Sigortasi(turkce ve ingilizce)

hepsinden ikisertane fotokopi yap zimbalama hic birini en basa basvuru formu dil kursu evragi iyi niyet mektubu ve digerlerini sirala orjinaller bir parca fotokopilerde birer parca olacak ztn orada soyluyorlar nasil yapman gerektigini zimbalarsan orada cikarmakla ugrasirsin 60 euroda para olmasi gerekiyor yaninda bundan baskada hic birsey istemiyorlar bn bu sekilde gittim bazilarini geri bile verdiler gerek yok diye

zgsrdr

Mesaj gönderen zgsrdr » Pzt Mar 18, 2013 11:18 pm

fokutan07 Allah senden razi olsun.biraz dilenci tabiri oldu ama bu kadar guzel aciklanamazdi.. cok sagol(:
ee:lan

fokutan07

Mesaj gönderen fokutan07 » Pzt Mar 18, 2013 11:21 pm

rica ederim yardimlasmak icin buradayiz ztn sen yaninda genede biraz daha fazla para gotur euro olarak belki degismistir ne olur olmaz bol sanslar :)

sway

Mesaj gönderen sway » Sal Mar 19, 2013 12:00 am

[quote]fokutan07 tarafindan yazilan metin:

Diploma asli (1x)-(noter onayli)

Osym (noter onayli)

Tomer dil kursu sertifikasi(Almanca) (1x)-(kesinlikle yaptir)

Tomer dil kursu sertifikasi(Turkce) (1x)

Sabika Kaydi (1x)-(tercumeye gerek yok)

Transkript (Almanca) (1x)-(tercume)

Transkript(Ingilizce) (1x)-(okuldan alabilirsin)

Nufus kayit ornegi(Aciklamalar bolumu eksiksiz doldurulmus) (1x)-tercumeye gerek yok

Anneye ait ikametgah belgesi (1x)-(tercumeye gerek yok )

Babaya ait ikametgah belgesi (1x)-(tercumeye gerek yok)

Nufus kagidi (Almanca Tercumesi) (1x)-(istege gore)

3 adet Biyometrik resim (fazla cikar mesela ben 6 tane goturdum)

Diploma Tercume(Almanca)-(almanca tercume )

Seyahat Sigortasi(turkce ve ingilizce)

hepsinden ikisertane fotokopi yap zimbalama hic birini en basa basvuru formu dil kursu evragi iyi niyet mektubu ve digerlerini sirala orjinaller bir parca fotokopilerde birer parca olacak ztn orada soyluyorlar nasil yapman gerektigini zimbalarsan orada cikarmakla ugrasirsin 60 euroda para olmasi gerekiyor yaninda bundan baskada hic birsey istemiyorlar bn bu sekilde gittim bazilarini geri bile verdiler gerek yok diye[/quote]

babam vefat etti ona ait ikametgah alamiycam :)

onun yerine hangi belgeyi koyacam defin kagidini mi ?

birkan

Mesaj gönderen birkan » Sal Mar 19, 2013 12:35 am

basin sagolsun, nufus kayit orneginde aciklamalar bolumunde gozukur aile fertlerinin durumlari ancak defin kagidi hakkinda bilgim yok yinede yaninda bulundurmanin zarari olmaz.

Karthus

Mesaj gönderen Karthus » Sal Mar 19, 2013 2:00 am

@ezsrdr Simdi soyle soyleyeyim noter onayi falan gerekmiyor yeminli tercume yeterli.2ser fotokopi yazdiklarim ya almanca belgeler ya da tercumesine ihtiyac duyulmayan belgeler.Digerlerinin yani "tercumesi" yazili olan belgelerin;
-MYO mezuniyet belgem ve tercumesi
-Lise diplomam ve tercumesi
-MYO transkript ve tercumesi
-Iyi niyet mektubum ve tercumesi
-Osym sonuc belgesi ve tercumesi
Zaten hali hazirda tercumesi olmasi lazim elinin altinda(sartli kabul alabilmek icin).Ben bir aksilik olmasin diye 50tl fazladan verip gerekli olan butun belgelerimi tercume ettirdim.Ama tercume edilen belgerin tercumesinin fotokopisini cektirdim.Tercumeli belgelerin orjinali ve 1 tane fazladan almanca tercumesinin fotokopisini cekip goturmen lazim(orjinal belge+yeminli tercume+yeminli tercumenin fotokopisi).

Bilgisizadam defin kagidini goturmene gerek yok.Zaten T.T.V.Nufus Kayit Orneginde gozukur.Gozukmezse bile zaten vefat ettigini soylersen sikinti olmaz.

Kilitli