Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

almanyada lisans egitimi

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
karamel

almanyada lisans egitimi

Mesaj gönderen karamel » Pzr Haz 24, 2012 4:18 pm

merhaba ben gecen sene marmara universitesine girdim 2 yillik. giyim uretim bolumu okuyorum. daha ilk senemdeyim. meslek lisesi mezunuyum ve 4 yil almanca gordum. simdi almanyada okumak istiyorum. moda bolumu olmasi sart degil. bu sene ygs ye girmedim. simdi orada okuyabilir miyim ? yoksa ygs ye tekrar mi girmem gerekiyor ? 15 temmuza kadar kendim bireysel basvuru yaparsam bosuna mi yapmis olurum ?

Kullanıcı avatarı
eren_f2007

almanyada lisans egitimi

Mesaj gönderen eren_f2007 » Pzt Haz 25, 2012 12:49 am

Merhaba, eger 1 sene okuduysan Studienkolleg yaparsin ama okulu bitirirsen gerek kalmaz galiba.Ancak kazandigin veye okudugun bolumun benzerinden kabul alabilirsin.

a4tech

almanyada lisans egitimi

Mesaj gönderen a4tech » Pzt Tem 23, 2012 7:12 pm

arkadaslar bu sene tr de unive basliyorum..univ. 2.sinifinda erasmusla almanyaya gelip ordan ersmusla geldigim unive gecis yapmak mantiklimi sizce? tr de ilk sene genel muh. dersleri okutuluyor.. bu derleri tekrar alm.da okuturlar mi? erasmus dolayisiyla alm.ya gelisler vize acisindan felan daha rahat oluyormu acaba??

a4tech

almanyada lisans egitimi

Mesaj gönderen a4tech » Sal Tem 24, 2012 5:52 pm

gencler benm yukaridaki sorum yalan oldu herhalde:))

MiTRaLYoZ

almanyada lisans egitimi

Mesaj gönderen MiTRaLYoZ » Sal Tem 24, 2012 5:58 pm

[quote]a4tech tarafindan yazilan metin:

arkadaslar bu sene tr de unive basliyorum..univ. 2.sinifinda erasmusla almanyaya gelip ordan ersmusla geldigim unive gecis yapmak mantiklimi sizce? tr de ilk sene genel muh. dersleri okutuluyor.. bu derleri tekrar alm.da okuturlar mi? erasmus dolayisiyla alm.ya gelisler vize acisindan felan daha rahat oluyormu acaba??[/quote]

Derslerinden bi kacini saydirabilirsin, diger konu hakkinda bilgim yok.

a4tech

almanyada lisans egitimi

Mesaj gönderen a4tech » Çrş Tem 25, 2012 4:11 pm

mitralyoz kardes tesekkur ettim..ama bu sitede soyle bir durum var maalesef...biri soru soruyo..baska biri yarim yamalak bir cevap veriyo.. sanki o soru cevaplanmis gibi sayiliyo ve artik kimse cevap vermiyo..

Kullanıcı avatarı
eren_f2007

almanyada lisans egitimi

Mesaj gönderen eren_f2007 » Çrş Tem 25, 2012 6:02 pm

Erasmus icin vize almak tabiki ogrenci vizesine gore cok kolaydir.Bu yaptigin erasmusun da ilerde ogrenci vizesi alman da yarari olur.

Bir de kimse burda her soruya cevap vermek zorunda degil ki , biraz daha nazik olsak sanki daha iyi olur;)