Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Universite basvurusu ve sizin dusunceleriniz

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
oguz21

Mesaj gönderen oguz21 » Sal Haz 19, 2012 11:39 pm

Merhaba arkadaslar surekli takildigim bir noktayi sizlerin dusunce ve yardimlariyla cozmek istiyorum

Konum soyle ki, And. meslek lisesi cikisliyim ve lys sinavina girdim ozel universite yazip direk almanya da 1 yillik hazirlik okuyup mu devam etsem yoksa MYO baslayip bitirip mi basvurmaliyim ?

Herkezin bildigi almanya da okumak alman ogrenciler icin bile zordur ki burdan ML. cikisli olup kazanip gitmek daha kolay fakat orada derslerde cok zorlanacagimi hissediyorum tabikii burdan universite kazandi belgesiyle gitmek orada hickimsenin kesin bitirebilecegi anlamina gelmiyor sanirsam herkezin forumda MYO icin vize almasi zor demesi benim icin en kotu durum soyleki MYO okurken almanca kursunada gitsem vize almam daha kolay olur diye dusunuyorum ve mezun olduktan sonra buradan kazanip direk gidene gore daha bir bilgili neyi ne icin okuyacagini bilmis olarak gitmek var bu konuda haksizmiyim ? dogru olani bu degil mi arkadaslar ? Sizde bir el atin +\'lari ve -\'lerini bir paylassaniz ?

Birde Hochschule okumak sizce daha mi kotu ? HS nedir basligina baktim pek fark yok hatta TR\'ye bile denk oldugundan bahsediyor kaldiki burada ana dilleriyle okuyan ogrenciler sinavta kaliyor fakat ben hic kimseyi gormedim HS okuyan buradan kazanan orada normal universiteye basvuruyor ya onlar cok bilgili kendine guvenleri tam ya da ben ileriyi cok fazla dusunup bunun bir oyun olmadigini ve adimlarimi saglam atmam gerektigine dair cok kafa yoruyorum ya da guvensizim

orpheous

Mesaj gönderen orpheous » Sal Haz 19, 2012 11:42 pm

Sitede tum sorularinin cevaplari asiri ayrintili bicimde mevcut.Biraz arastir lutfen.Ama myo ya gitme derim sana.Soguyabilirsin istedigin bolumden.

omer34

Mesaj gönderen omer34 » Çrş Haz 20, 2012 7:18 pm

bende senin durumundayim meslek lisesi cikisliyim . benim kendi fikrim ozel universitelerin puani genelde pekde yuksek olmuyo . lys den sonra bi ozel universite yazip , yerlesti belgeni alip islemlerine ondan sonra baslamak ..obur turlu 2 yil okuyup gitmek benim acimdan konusim uzun bi zaman bence.. tabi bu benim dusuncem .. olaki red alirsanda bi dul kursuna kayid olup A1-A2 dil belgesi alirsin tekrar basvurursun

meleg

Mesaj gönderen meleg » Sal Tem 17, 2012 11:49 am

Merhabalar studienkolleg Nordrhein- Westfalen (NRW) eyaletinde yapilmiyormus ne derece dogrudur acaba bilgi verirseniz sevinirim. Birde istanbulda bulunan Goethe-Institut Istanbul subesinde ki dil yeterlilik sertifikasi Almanya\'nin tum univlernde gecerli mi?

technonur

Mesaj gönderen technonur » Sal Tem 17, 2012 12:34 pm

[quote]meleg tarafindan yazilan metin:

Merhabalar studienkolleg Nordrhein- Westfalen (NRW) eyaletinde yapilmiyormus ne derece dogrudur acaba bilgi verirseniz sevinirim. Birde istanbulda bulunan Goethe-Institut Istanbul subesinde ki dil yeterlilik sertifikasi Almanya\'nin tum univlernde gecerli mi?[/quote]
evet nrw de studentkolleg yok bazi eyaletlerde var
goetheden aldigin sertifika heryerde gecerli hatta bazi uniler goetheden alinan c1 sertifikasini kabul ediyor.

meleg

Mesaj gönderen meleg » Sal Tem 17, 2012 2:11 pm

Tesekkurler technonur. 11 yillik lise mezunu oldugum icin NRW yi dusunuyorum.Acaba burada ki Goethe-Institut Istanbul subesinden B2 ye kadar gelip daha sonra NRW de kalinan yerden devam edilebilinir mi? Ya da okula bagli dil kursu boyle biseyi kabul eder mi?

technonur

Mesaj gönderen technonur » Çrş Tem 18, 2012 2:47 pm

[quote]meleg tarafindan yazilan metin:

Tesekkurler technonur. 11 yillik lise mezunu oldugum icin NRW yi dusunuyorum.Acaba burada ki Goethe-Institut Istanbul subesinden B2 ye kadar gelip daha sonra NRW de kalinan yerden devam edilebilinir mi? Ya da okula bagli dil kursu boyle biseyi kabul eder mi?[/quote]

genelde bu durumlarda seviye tespit sinavina sokarlar bazilari dil kursuna bagli olarak bu sinavdan muaf tutuyo belli bi kurali yok yani kursuna bagli :)