Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Turkiye\'de TestDaF ve DSH\'e Hazirlanmak

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
itueew

Mesaj gönderen itueew » Pzr Haz 17, 2012 5:01 pm

Merhabalar,

Ben Almanya’da dil kursuna gitmek istemiyorum. Cunku bir-iki sene burada universite okuyacagim.

Forumumuza indirimde bulunan Tomer’e 1,5-2 yil boyunca gitsem DSH’dan basarili olabilir miyim?
Soyle bir durumda mevcut, Tomer veya Istanbul’daki herhangi bir kurslarda TestDaF veya DSH icin hazirlik kursu yok. Genel Almanca kurslari var.

Duisburg-Essen Universitesinin resmi sitesinden anladigim kadariyla DSH istedigi yaziyor. Marmara U. Yabanci Diller Yuksekokulu TestDaF Merkezi, TestDaF sinavi yapmakta ben bu sinavdan basarili olursam DSH’dan muaf tutulur muyum?

* Muaf tutulursa, okul beni kabul ederse Almanya’ya direk okumaya mi gidecegim? Yani orada kurs icin vs. zaman ve para harcamayacagim.

* Diger olasilikta yani muaf tutulmuyorsa sanirsam sinavi Almanya’da girmem gerekecek. Bu durumda vize islemleri nasil olacak, konsolosluk bana kursa yazilmalisin gibi bir sart kosabilir mi?

Birde soyle bir durum mu var, okul tanidigi kurslardan belli bir kur alma sarti mi koyuyor? Goethe-Institut Istanbul’un uluslar arasi gecerliligi varmis. Ayni sekilde o belli kuru Goethe-Institut Istanbul’da alirsam sorun cikar mi?

Hasili kelam, Turkiye\'den Almanya\'ya direk universite okumaya nasil gidebilirim? :)

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Mesaj gönderen Staatsmann » Pzr Haz 17, 2012 6:17 pm

Istanbul\'da ki kurslarda DSH veya TEST-DAF hazirlik var ,normal gittigin Almanca kuslari bunlardir zaten.
Goethe ozellikle bu sinavlara gayet iyi hazirliyor.

Ne kadar surede kazanacaginizi bilemeyiz , en az 1 yil haftada en az 20 saatlik bir kursla kazanabilirsiniz.

Marmara\'da ki TEST-DAF Geothe Enstitusu\'nun yaptigi sinav ve gecerli Almanya\'da.

Kabul alirsan , okul senden belgen olmasina ragmen sinava girmeni istemezse evet direk okula baslayabilirsin.

Belgenin taninmama gibi bir ihtimali yok

Amac Test-Daf \'i kazanip gitmekse kursu istedigin yerde alabilirsin , neticede TEST-DAF veya kleines deutsches sprachdiplom \'un olacak elinde.

Onun harici sadece Goethe-Institut \'den alinan sertifikalar gecerli sayiliyor.
Postmodern Kommentare fundamentalistischer Mentalitaeten
Fundamentalist zihniyetlerin postmodern yorumlari

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Mesaj gönderen Staatsmann » Pzr Haz 17, 2012 7:05 pm

Bu arada eger 4 yillik bir universitede okuyacaksan ya mezun olup master\'a gel ya da son yil basvurunu Almanya\'ya yap ve ders saydirip o sekilde gel. Boylelikle 2-3 donem okuyup Almanya\'dan mezun olabilirsin.
Postmodern Kommentare fundamentalistischer Mentalitaeten
Fundamentalist zihniyetlerin postmodern yorumlari