Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

1. Somestirda Universite Degisimi

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
GK

Mesaj gönderen GK » Cmt Haz 16, 2012 4:51 am

Uni assist araciligiyla 3 hafta once Hochschule Bremen e basvurmus bulunmaktayim suan Uni Siegen Bwl bolumunde ilk semesterdayim basvururkende 1. semester icin basvurdum yani hic bir dersi tanitmicam bastan baslicak sekilde basvururken exmatrikulation falan yollamam gerekiyormus sordugum diger baslikda ole cevaplanmis fakat basvururken sadece suan biryerde okuyormuyum ve kacinci semester oldugunu sormuslardi benden bole birsey istemiyorlardi en azindan basvuru formunda ole yaziyordu simdi okuldan kaydimi sildirip tekrardan basvurdugum okula yollamam mi lazim ? bu bana biraz sacma geldi eger kabul vermezlerse bildigin ortada kaliyorum ben ya tutarsa diye basvurdum yani olursa kesin gecicem olmassa 2. termin de yazicam burdaki sinavlari.
Bu konu hakkinda bilgisi olan varsa ve cevaplarsa sevinirim cunku uniden 3 gundur mail bekliyorum herhangi bi sekilde donmediler.

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Mesaj gönderen Staatsmann » Cmt Haz 16, 2012 5:05 am

Hayir exmatrikulation gondermene gerek yok.Eger kabul alirsan kayit yaptirmaya gittiginde goturursun.
Basvuru formunda da boyle bir sey istemez senden zaten.

Basvuru yaparken suan ki okulunu yazman senin icin daha iyi.Birde iyi niyet mektubu yazarsin neden degistirdigine dair.
Postmodern Kommentare fundamentalistischer Mentalitaeten
Fundamentalist zihniyetlerin postmodern yorumlari

GK

Mesaj gönderen GK » Cmt Haz 16, 2012 5:07 am

iyi niyet mektubunu yazdim zaten ek olarak mail attim belgelerin hepsinin resmi onayli olmasi lazimmi cunku turkiyede yaptirmistim kadinin cevabi bana bilmiyorum oldu ki bu insanlar bakiyor bu ise bende anlamadim yolladim oylece ek olarak ertesi gun aradim yine ayni sekilde tam emin degiliz belgelerinizi yollayin dediler bana biraz sacma geldi 3. hafta olucak yolluyali eksik birsey olsa soylerlerdi heralde simdiye kadar sagolasin.

GK

Mesaj gönderen GK » Cmt Haz 16, 2012 5:09 am

ek olarak 7. ayin 15 inden evvel yani son basvuru tarihinden once kabul veya red gelme olasiligi varmidir ben suan okudugum uniye basvururken 6. ayda almistim kabul ama tabiki bu dil kursu ve sartli kabuldu.

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Mesaj gönderen Staatsmann » Cmt Haz 16, 2012 5:17 am

Yeminli tercumeleri ve noter onaylari lazim.Konsolosluklarda da asli gibidir damgasi vurdurabilirsin Almanca.
Ve basvuru sureleri bitmeden red gelme olasiligi sadece eksik belge ile basvurursan olur.
Aksi halde basvuru suresi dolmadan sonuc aciklamiyorlar.

GK

Mesaj gönderen GK » Cmt Haz 16, 2012 5:22 am

ozaman ben p.tesi bi ariyim herhangi bi sorun varsa hafta ici hallediyim diploma oss sonuc belgesinde falan asli gibidir damgasi var fakar yeminli tercumeler fotokopiydi baska yoktu elimde tek onayli olmayan dsh belgemdi ama uniden aldigim studienbescheinigung onayliydi yinede sormakta fayda var cok sagolasin.

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Mesaj gönderen Staatsmann » Cmt Haz 16, 2012 5:26 am

DSH belgeni onaylatmana gerek yok.Zaten okuldan onayli degil mi senin DSH ? Kopyasini yollaman yeterli ,kayit sirasinda orijinalini yaninda goturuyorsun zaten.

GK

Mesaj gönderen GK » Cmt Haz 16, 2012 5:27 am

ozaman tamamdir benim belgeler dedigim gibi sadece yeminli tercume edilmis belgeler fotokopi seklindeydi.

aida

Mesaj gönderen aida » Cmt Ağu 11, 2012 12:30 am

Arkadaslar, ben 3. donemde okul degistirmeye karar verdim. Uni den Fh ya gecis yapmak istiyorum. Bugun bir Fh dan kabul geldi fakat daha once almanya da okuyup okumadigimi hangi derslerden basarisiz oldugumu soruyorlar. Ben sinavlarin coguna girmedim bazilarini hatta kayit yaptirdigim halde yazmadim nasil olsa okul degistiricem diye. Simdi Fh ya bildirmesem sorun olur mu? Yani sifirdan basladigimi soylesem arastirip bulabilirler mi ?

GK

Mesaj gönderen GK » Cmt Ağu 11, 2012 2:37 pm

ya notenspiegel i gostermen lazim yada hic sinav yazmadiysan unbedenklichkeitsbescheinigung isterler ama sen kayit oldugun halde yazmadiysan deneme hakkin gittigi icin notenspiegel i alip gostericeksin mecburen onlara.

bende basvurdugum heryerden kabul aldim fakat bremen ingilizce belge istiyor b1.2 seklinde europaeischen Sprach-Referenzrahmens in olmasi lazimmis isler patladi yani :)

aida

Mesaj gönderen aida » Cmt Ağu 11, 2012 5:36 pm

Peki ya onlara daha once Almanya\'da universiteye gittigimi soylemezsem ne olur bir fikriniz var mi ?

GK

Mesaj gönderen GK » Cmt Ağu 11, 2012 5:47 pm

orasini bilemiyorum ben basvururken hepsine solemistim baska bi okulda okudugumu bu yuzden exmatrikulation alicam bunu alirkende ne icin oldugunu soruyor uni valla daha once bu konu hakkinda tecrubesi olan birine danisman en iyisi.

aida

Mesaj gönderen aida » Pzr Ağu 12, 2012 12:07 am

benim korktugum durum 2 kere girip gecemedigim sinavim icin gidecegim fh da bastan bana sinav hakki mi verecekler yoksa tek bir hak mi vericekler diye. hani iki kere gecememissin falan derler mi diye cekiniyorum. Ama sanirim exmatrikulation u gotursem daha iyi olacak isi iyice sakata getirmemek lazim.

GK

Mesaj gönderen GK » Pzr Ağu 12, 2012 11:57 pm

ne kadar yalan ne kadar dogru bilmiyorum amaaa nrw de okuyorum bochum a gecicem onlar benden not cizelgesi yoksada sinava girmedi belgesi istediler ama bremenden kabulde bu yoktu bi arkadasim ise eyaletler arasi fark var oldugunu solemisti.

simdi kabul aldigin fh senden not cizelgeni veya sinava girmedigine dair belge istemiyorsa birsey caktirmayabilirsin heralde :)

bjk_oguz

Mesaj gönderen bjk_oguz » Pzt Ağu 13, 2012 2:42 am

aida; tavsiyem yalan soyleme oldugu gibi anlat durumu.Bir sekil de anlarlarsa sorun cikabilir.Bence 2 kere gecemedigin icin fh de de tek hakkin kalmis olacak.

erdemkalay

Mesaj gönderen erdemkalay » Sal Ağu 14, 2012 6:39 pm

Exmatrikulation belgesini, Turkiye\'de kayitliysak Almanya\'da kayit olurken vermek zorunda miyiz? Yoksa Turkiye kaydina hic bakmazlar mi? (Konsolosluk dahil)