Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Myo mezunu ve vize hakkinda

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
ahmet2

Mesaj gönderen ahmet2 » Pzt Haz 11, 2012 10:59 am

Merhabalar siteyi duzenli olarak takip etmekteyim fakat soru sorma mecburiyetinde kalmis bulunuyorum ;

> 2010 yilinda meslek lisesinde iyi bir diploma notu ile mezun oldum 2010-2011 yilinda 2 yillik bir universiteye basvurdum fakat bolum yeni acildigi icin ve harclari yuksek oldugu icin gelen ogrenci olmadigi icin ayrildim simdi yeni bir MYO\'ya basliyacagim
bu zorunlu ayrilis vize esnasinda bir sorun olur mu ? Sonucta benden kaynaklanmiyor.

>MYO\'dan iyi bir diploma notu ile mezun olduktan sonra ve en az a2 seviyesinde almanca + bankada gosterilmesi gereken miktari yatirdigimizda gene mi vizede sorun yasiyoruz ?

Mantiken konsoloslugun sitesinde yer alan butun unsurlari yerine getirdigimizde kabul almamamiz icin bir neden varmidir ?

MYO mezunu olan bir kisinin Almanya\'da mantikli olarak Hochschule\'yi secmesi daha anlamli ve mezun olma sansini artirici bir unsurdur. Fakat buralardan kabul aldigimizda
vizede Hochschule diplomasi turkiye\'de tam taninmiyor gidis amacin farkli gibi anlamsizca birsey demeleri mumkun mu ?
Yani artik psikolojik olarak bir olumsuzluk hissetmeye basladim ben.

bjk_oguz

Mesaj gönderen bjk_oguz » Sal Haz 12, 2012 12:01 am

FH mezunlarinin diplomasinin Turkiye\'de taninmama gibi bir sansi yok :) Istenilen seyleri yerine getirirsen birazda sansin varsa alabilirsin vizeni.Not: Bende myo mezunu olarak geldim :)

ahmet2

Mesaj gönderen ahmet2 » Sal Haz 12, 2012 10:44 am

gercekten mi ? hangi bolumu okuyorsunuz ? normal uni mi HS mi ? buradan giderken hangi seviyedeydiinniz ?