Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

sartli kabul ve yaz donemi

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
silva

Mesaj gönderen silva » Cmt Haz 09, 2012 11:17 pm

arkadaslar ben sunu merak ediyorum,siteden ogrendigim kadariyla uni lerin cogu yaz donemi icin(subattan sonra) kabul veya sartli kabul vermiyormus,bende uniye simdi basvursam ve kis icin sartli kabul alsam ve kaydimi yaptirmasam,daha sonra dil seviyemi ocaga kadar turkiyede gelistirsem (b1 veya b2) sonra,yaz doneminde tekrar basvuru yapip dil sertifikalarimida yanina koysam sizce durum ne olur kabul veya sartli kabul alirmiyim ,
bide soyle bi durum var B2 sertifikasiyla kabul veren uniler varmidir.

Kullanıcı avatarı
eren_f2007

Mesaj gönderen eren_f2007 » Cmt Haz 09, 2012 11:52 pm

Sartli kabul aldiginda kayit yaptirma gibi bir durum olmuyor zaten.Simdi sartli kabul almanin ne onemi var senin icin anlamadim madem simdi gitmeyi dusunmuyorsun.Sifir almancan varsa ocaga kadar b2 olman imkansiz bence.

silva

Mesaj gönderen silva » Pzr Haz 10, 2012 2:18 am

ya bazi sebelerden dolayi illaki bi belge gostermem lazim ordan uni kabulu aldigima dair ondan sonrada burda kafam rahat bi sekilde temmuzdan ocaga kadar almanca ogrenebileyim.
Birde ocaga kadar B2 imkansiz demissin neden imkansiz her kur 2 ay suruyor ve ocak a daha 7 ay var ,sitede 7 ayda dsh yi verdim diyenler var tabi ki herkes oyle olamaz ama merak ediyorum,ocak a kadar hangi kur bitiririm,hizlandirilmis kurslarada katilarak

Kullanıcı avatarı
eren_f2007

Mesaj gönderen eren_f2007 » Pzr Haz 10, 2012 9:56 am

Hangi kursa gideceksin bilmiyorum ama tomerde her kur 3 ay suruyor.7 ayda verenler almanya da veriyor.

silva

Mesaj gönderen silva » Pzr Haz 10, 2012 2:26 pm

arkadaslar b2 sertifikasiyla kabul veren universteler varmidir ve b1 seviyesine iyi bir calismayla turkiyede ne kadar surede gelinir