Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Almanyaya Gecis Hakkinda Bilgi verirmisiniz lutfen..

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
scharf

Mesaj gönderen scharf » Prş Haz 07, 2012 12:23 pm

Merhaba arkadaslar.Ben Sofya\'da Bilgisayar Muhendisligi okuyorum ve Almanya\'da bir universiteye gecmek istiyorum..Boyle bir sansim varmi? Eger gecis olabiliyorsa neler gerekiyor ne yapmam gerekiyor biraz bilgi verirmisiniz lutfen..Tesekkurler.

10ur

Mesaj gönderen 10ur » Prş Haz 07, 2012 1:00 pm

hangi universiteye gecmek istiyorsan ve bolum neyse almanyadaki universiteyle irtibata gecmelisin dostum. ama muhtemelen bir sikinti cikmayacaktir.. bir arkadasimda turkiyede okudugu universiteyi yarida birakip gecis yapmisti almanyaya

scharf

Mesaj gönderen scharf » Prş Haz 07, 2012 1:03 pm

Anladim ama Almanca sinavina falan gircekmiyim yoksa en bastan hazirlik mi okucam kafamda cok soru var abi bi yardim et bana ya

10ur

Mesaj gönderen 10ur » Prş Haz 07, 2012 1:07 pm

testdaf sinavini vermen gerekiyor buna hazirlikta ortalama 1 yilini aliyor. testdaf hakkinda biraz arastirma yap istersen.. saydiklari dersleri sayarlar eger ayni bolum uzerine okuyacaksan saydirabildigin kadar dersi saydir derim onun disinda kalan dersleri mecbur alacaksin bastan.. saydiramadiklarindan bahsediyorum

scharf

Mesaj gönderen scharf » Prş Haz 07, 2012 3:32 pm

anlamadim ki ya ben msn\'de ekledim seni bi kabul eder misin ordan konusalim?

bjk_oguz

Mesaj gönderen bjk_oguz » Prş Haz 07, 2012 4:12 pm

10ur \'un dediklerine arti olarak testdafin yaninda dsh sinavina da girebilirsin.Yani iki sinavdan birine girip kazanman gerekiyor,secim sana kalmis.

scharf

Mesaj gönderen scharf » Prş Haz 07, 2012 4:15 pm

Tamam da simdi benim kafama takilan ben Sofyadan Almanyaya gecmek icin neler yapmam gerekiyor yanii bi msn falan varsa abi verirmisin konusalim gercekten cok ihtiyacim var bilgi almaya..

bjk_oguz

Mesaj gönderen bjk_oguz » Prş Haz 07, 2012 4:19 pm

Burdaki herkesin bilgi almaya ihtiyaci var tek sen degilsin, msn alisverisinde bulunup bilgileri kisisellestirme olayina girmemek gerekir.O yuzden soracagin sorulari net birsekilde sorarsan bilen arkadaslar zaten yardimci olacaktir.

scharf

Mesaj gönderen scharf » Prş Haz 07, 2012 4:26 pm

Anladim..Simdi benim burdan gecis yapabilme hakkim 1.sinifin sonunda oluyor deme ?
Gecis yapmak icin neler gerekiyor?
Bilgisayar Muhendisligi hangi universitelerde var yanii 10ur\'n dedigi gibi o universiteler ile iletisime gecebilirim..
Gecisten sonra 1.siniftan mi baslayacagim yoksa hazirlik mi ?
Dil kursu orda alinabiliyomu benim yesil pasaportum var da orda alinabiliyosa sinav icin gerekli seviyeye ulasmak icin orda alabilirim..Simdlik bu kadar tesekkur ederim..

bjk_oguz

Mesaj gönderen bjk_oguz » Prş Haz 07, 2012 5:22 pm

1- Bu linkte universiteler ve bolumleri aciklanmis. http://www.deutschstudent.de/news_cats.php?cat_id=17

2-Once testdaf veya Dsh sinavini vereceksin tabi bunun icin Almanca kursuna gitmen gerekiyor.Dil kursunu tabikide burda alabilirsin :) Sonra universiteye baslayabilirsin.Kacinci semestrdan baslayacagina okul karar verir.Profesorlerle kontaga gecebilirsin.

scharf

Mesaj gönderen scharf » Prş Haz 07, 2012 5:52 pm

Anladim abi ben Almancami gerekli seviyeye ulastirdiktan sonra basvurumu yapmaliyim deme? Birde gecisin red edilmesi gibi bir durum olabilir mi yanii sinavi gectim diyelim sirf Sofyadayim diye gecisimi iptal edebilirlermi?

storm09

Mesaj gönderen storm09 » Çrş Haz 13, 2012 12:28 pm

arkadaslar ben 2 yikllik makine mezunuyum almanyada herhangi bi universiteye nasil basvuru yapilir hangi belgeler gerekir universitelerin sitesinde basvuru yapilabilirmi gerekli belgeleri maddeler halinde yazarsaniz cok ikrama gecer simdiden tesekkurler

elrayn

Mesaj gönderen elrayn » Çrş Haz 13, 2012 1:55 pm

[quote]scharf tarafindan yazilan metin:

Anladim abi ben Almancami gerekli seviyeye ulastirdiktan sonra basvurumu yapmaliyim deme? Birde gecisin red edilmesi gibi bir durum olabilir mi yanii sinavi gectim diyelim sirf Sofyadayim diye gecisimi iptal edebilirlermi?[/quote]

Dostum hevesini kirmak gibi olmasin ama Plovdivde tip okuyan kuzenim gecis yapmak istediginde red almisti aciklama olarak Bulgaristanin egitim sistemini denk gormuyolarmis.belkide tip oldugu icin oyledir .ama sen dene genede insallah olur.

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Mesaj gönderen Staatsmann » Prş Haz 14, 2012 4:10 am

[quote]storm09 tarafindan yazilan metin:

arkadaslar ben 2 yikllik makine mezunuyum almanyada herhangi bi universiteye nasil basvuru yapilir hangi belgeler gerekir universitelerin sitesinde basvuru yapilabilirmi gerekli belgeleri maddeler halinde yazarsaniz cok ikrama gecer simdiden tesekkurler[/quote]

Sitemize hosgeldin storm09..Almanya\'da Egitim ile ilgili \'\'Baslangic\'\' sorularini sormadan once sitemizi iyice incelemeni ,ozellikle Almanya\'da Kadar , Almanya\'da Universite ve Universite ve Makaleler kismini dikkatlice okumani tavsiye ediyorum.
Daha sonra sorun olursa uygun bolume ve konu basligina yeni baslik acarsan sorunu memnuniyetle cevaplayabiliriz.
Postmodern Kommentare fundamentalistischer Mentalitaeten
Fundamentalist zihniyetlerin postmodern yorumlari