Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Sigorta uzatma

Gunluk yasam, masraflar, yurtlar, yemekler... Hepsi burada...
Ogun

Sigorta uzatma

Mesaj gönderen Ogun » Sal May 15, 2012 10:18 pm

Merhaba arkadaslar simdi benim sorunum;

ben Almanya´ya geleli bir bucuk ay oldu bu ayin sonunda da terminim var vize uzatmak icin. Simdi benim sigortam 6 aylikti yani Turkiye´deyken 6 aylik yaptirmistim. Simdi niye 6 aylik yaptirdin falan diyceksiniz ne yazikki ben danismanla yaptigim icin boyle oldu. Neyse ben 6 aylik yaptirdim simdi 01.04.2012 de basladi sigortam 01.10.2012 ye kadar ama birde burda bunun uzatmasi var bu nasil olacak simdi? Yani benim elimde care-conceptin kagidi var 6 aylik sigortami gosteren ama simdi ben bunu nasil uzaticam ve benim normalde burda uzattigim zaman bende sigorta para kesilmesi 10. aydan sonra basliycakti cunku ben 6 aylik sigorta parasini odemistim. Bunu da burdaki danisman yapicakti ama onlada Istanbulda ki danismanlar anlasamayinca burdaki adam benimde isimi yavaslatti simdi de benden son taksidi istiyo yapmak icin bende dedim sen daha bekle vericem ben sana son taksidi birak dedim ben kendim yaparim. Dedim ama simdi bide su var: Benim 6 aylik odedigim sigorta parasinin yanma durumu var mi?

Gurkan abi 1 ay once http://www.care-concept.de/ bu siteden yap 5 dk ni almaz demisti ama bende acelesi yok bide baskasinin yapicagi icin yapmamistim simdi yapmaya calisiyorumda yapamadim gurkan abi bi el at gozunu seveyim :)
Zihin neyi aliyor ve neye inaniyorsa, onu basarabilir. -Dr. Napoleon HILL-

technonur

Sigorta uzatma

Mesaj gönderen technonur » Sal May 15, 2012 10:32 pm

o sitede turkce secenegi var turkce yapip doldur formu daha sonra eve kagit gelecek o kadar :)

Ogun

Sigorta uzatma

Mesaj gönderen Ogun » Sal May 15, 2012 10:53 pm

Buldum onu zaten sorun orda yazilanlari anlamamk degilde asil sorun ve sorum aslinda benim bu 6 aylik sigorta parasina ne olacak? Olmasi gerektigi gibi ben simdi uzattiktan 6 ay sonra mi kesilmeye basliycak benden para yoksa bu aydan itibaren mi?

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Sigorta uzatma

Mesaj gönderen Staatsmann » Sal May 15, 2012 11:06 pm

Ben anlattigindan tam olarak bir sey anlayamadim.
6 aylik parayi odedin ama Istanbul daki danismanlar anlasamadi mi ne oldu ? 6 aylik parayi odediysen son taksit neyin nesi ?

Biraz daha net yazarsan iyi olur.

Burada saglik sigortalari aylik banka hesabindan kesiliyor ,pesin odeme diye bir sey var mi bilmiyorum.
Ama normali aylik tutarin ,banka hesabindan otomatikmen kesilmesidir.
Postmodern Kommentare fundamentalistischer Mentalitaeten
Fundamentalist zihniyetlerin postmodern yorumlari

Ogun

Sigorta uzatma

Mesaj gönderen Ogun » Sal May 15, 2012 11:22 pm

Tabi. Simdi ben tr deyken 6 aylik sigorta parasini vermistim yani buraya geldikten sonra 6 ay sigorta parasi odemiycektim. Yani sigortayi uzaticam ya simdi ben, benden sgorta parasi 1,5 ay gecti 4,5 ay sonra kesilmeye basliycak yani 10. ayda. Yani boyle olmasi gerekiyor bana soylenen bu. Simdi de burdaki adamla istanbuldakiler aralarinda anlasamamis parasini mi ne vermemisler buda burdaki islerini yapmiyor simdi benim bu uzatma isinide gecen hafta yapicakti sozde yok iste sigorta seyini bulamiyorumda stutgarttaki ofisimde de ben orda degilimde falan filan yapiyo olmadi ben sigortayi arayip ogrencem numarani ariycam seni diyo 1 haftadan fazla oldu aramadi en son dun ben aradimda konustuk istanbuldakilere sovuyor adam parami vermiyolar diye bana anlatiyor bunlari. Benden simdi son danismanlik taksidini istiyor yani anladinmi vermedim bende onun icin benimkinide askiya aliyor yapmiyor. Bende dedim sen yap oderiz onu bana diyo sen istanbuldakilere bi soyle mail at de iste boyle boyle bana ulasamiyomussun benimde acilen sigortamin uzatilmasi lazim de diyo bakalim onlar yapmazsa ben burdan yapicam diyo ya dedim oldu ben yapiyorum dedim zaten oteki islemleride hep ben kendim yaptim burda bizimkilerle.
6 aylik para bunlarin degil yani benim sigorta parasi.

Biliyorum aylik bankadan kesildigini ama benim 6 ay sonra kesilmeye basliycakti normalde simdi diyorum ya nasil olacak bu diye

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Sigorta uzatma

Mesaj gönderen Staatsmann » Sal May 15, 2012 11:35 pm

Cok karisik anlatiyorsun.
Simdi....
Sen 6 aylik sigortani yaptiysan ,parasini verdiysen ve suan care-concept \'den sigortali gozukuyorsan ,kartin vs varsa gerisini dert etme ve karistirma.

Care-Concept 10.aydan sonra uzatmiyorsa ,sende baska bir sirkete gider , kendin yeni bir sigorta yaptirirsin..Mesela ;
http://www.mawista.com/

Ogun

Sigorta uzatma

Mesaj gönderen Ogun » Çrş May 16, 2012 1:34 am

Aslinda ben karisik anlatmiyorum, durumun kendisi boyle. Evet Turkiye deyken 6 aylik yaptirdim care-concept in elimde kagidi var sigorta belgesi 6 aylik. 4. ayin basindan 10. ayin basina kadar. Ve bu belgenin uzerinde yapiskanlar var 2 tane bunlari birbirinemi yapistircam? ama ikiside ipince bisey yirtilir bisey olur bunlara o yuzden oyle kagidin ustunde biraktim bende.

Care-Concept in 10. aydan sonra uzatmama gibi bi durumu var mi?

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Sigorta uzatma

Mesaj gönderen Staatsmann » Çrş May 16, 2012 1:45 am

Karisik anlatiyorsun cunku imla kurallarini dikkate almadan ,ozellikle nokta ve virgulu yerinde kullanmadan yaziyorsun.Bu yuzden cumleler ve anlatmak istediklerin birbirine giriyor.Yukarida yazdiklarina bakarsan hic virgul kullanmadigini goreceksin.
Yoksa olay basit.

Yapiskanli olan kagitlari birbirine yapistiracaksin evet ,endise etme yirtilmaz.Bu sayede cuzdaninda rahatca tasiyabilirsin kartini.

Orada ki danismanini guzelce bir unut ,adres defterinden sil ve tarihin tozlu sayfalarina gonder.
6 aylik Care-Concept paran odendiyse ,bundan sonrasini kendin uzatabilirsin.
Kartinda sigorta numaran vs hersey yaziyor , e-posta atip 10.aydan sonra tekrar uzatmak istedigini soylersin olur biter.

technonur

Sigorta uzatma

Mesaj gönderen technonur » Çrş May 16, 2012 3:29 pm

orada sigortanin baslangic tarihi var arkadasim sen o kagida bakip sigortan hangi tarihte bitiyorsa baslangici o tarihe aticaksin bu kadar

Ogun

Sigorta uzatma

Mesaj gönderen Ogun » Çrş May 16, 2012 3:54 pm

Imla kurallarini gormezden gelen birisi degilim aslinda :) Sadece o anki heyecan-sinir karisimi, birde bi yere zamaninda yetisme hissiyle kaynamis arada oyle.

Kartta adim,soyadim, dogum tarihim, cinsiyetim, Vers.-Tarif, Vers.-Nr., Vers.-Nehmer ve Vers.-Beginn - Vers.-Ende yaziyor. Simdi sigorta numarasi Vers.-Nr mi oluyor burda ve baska ne gerekli? Sigorta numarasi bu Vers.-Nr. ise birde emniyet kodu istiyor ama ben emniyet kodu goremedim kartta.

Ayri bi sorum da; Avrupadaki yabancilar icin saglik sigortasi- Almanca kurslarina (DSH) katilanlar- Uzatma(online) , burdanmi uzatiyoruz. Eger cevap evetse, dedim ya sigorta numarasi ve emniyet kodu istiyor ama ben emniyet kodunu bilmiyorum. Ne yapmaliyim simdihmmm

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Sigorta uzatma

Mesaj gönderen Physiker » Çrş May 16, 2012 5:32 pm

http://www.care-concept.de/service/ausl ... vilang=trk

yukarda verilen linkte tek yapman gereken kisisel bilgilerini tekrar girip

ich bitte Sie um Verlaengerung des oben genannten Versicherungsvertrages um [ ] Monate.

kisminda [ ] icine kac ay uzatmak istedigini gireceksin.

Ursprunglich beantragtes Versicherungsende war der [ ] kismina da, su anda sigortan ne zaman bitiyorsa o tarihi girip daha sonra o sayfanin ciktisini alip imzalayip care concept e yollaman yeterli.

Ogun

Sigorta uzatma

Mesaj gönderen Ogun » Prş May 17, 2012 11:17 am

Iste bunu ariyordum sagol gurkan abi:ap

bjk_oguz

Sigorta uzatma

Mesaj gönderen bjk_oguz » Cum May 18, 2012 2:26 am

Umarim halletmissindir artik Ogun :)

MiTRaLYoZ

Sigorta uzatma

Mesaj gönderen MiTRaLYoZ » Sal Mar 12, 2013 6:54 pm

[quote]Physiker tarafindan yazilan metin:

http://www.care-concept.de/service/ausl ... vilang=trk

yukarda verilen linkte tek yapman gereken kisisel bilgilerini tekrar girip

ich bitte Sie um Verlaengerung des oben genannten Versicherungsvertrages um [ ] Monate.

kisminda [ ] icine kac ay uzatmak istedigini gireceksin.

Ursprunglich beantragtes Versicherungsende war der [ ] kismina da, su anda sigortan ne zaman bitiyorsa o tarihi girip daha sonra o sayfanin ciktisini alip imzalayip care concept e yollaman yeterli.[/quote]

Abi online uzatma sansimiz yok mu, siteye girdim ama guvenlik kodu istedi. Care concept ile ilgili bana gelen postlarda boyle bi numara bulunmuyor, bu yuzden online uzatamadim. Sigorta 03.17.2013 de bitiyor.