Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

LYS Sonuc Belgesi ve Duisburg-Essen Son Basvuru Tarihi Sorunsali

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
ctancil

Mesaj gönderen ctancil » Pzr May 13, 2012 2:31 pm

Merhaba, bir arkadasim duisburg essen e basvurmak istiyor lise son.LYS\'ye girecek haziranda.Bildiginiz gibi sinav sonuclari agustosta aciklaniyor.Ama okulun son basvuru tarihi 15 temmuz. Email cektirdim okula, basvurumu yapsam ama universite sonuc belgem agustosta gelecek , o belgeyi agustosta yollasam olur mu diye.Aynen su sekilde bir cevap geldi: Basvuru son tarihi 15 Temmuzdur.Bundan sonra gelen basvurular kabul edilmeyecektir. Heralde okumadilar duzgun..Bunu daha once yapanlar nasil yaptilar ogrenebilir miyim?

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Mesaj gönderen Staatsmann » Pzt May 14, 2012 4:53 am

Ricani abul etme ihtimalleri az ama sifir degil..Tekrar yazim ve cumle hatasi olmadan bir e-posta gonder ve cevap bekle..
Hayir ise artik bir sonraki donem basvuracaksin demektir.
Postmodern Kommentare fundamentalistischer Mentalitaeten
Fundamentalist zihniyetlerin postmodern yorumlari

ctancil

Mesaj gönderen ctancil » Pzt May 14, 2012 10:29 am

Cok duzgun bir ingilizceyle yazdirdim aslinda.

Hi, i\'m a senior high school student who\'s looking forward to attending your university. I have a question, you require university entrance exam qualification for enrollment.The problem is in Turkey exam results are announced in August.But your application deadline is 15th of July.Is it okay to send my exam result in August? I have no other choise.

Thank you,
Regards

yazdim.Gelen cevap direk:
the application period ends on 15 July for the winter semester (course begin in October) and on 15 January for the summer semester (course begin in April). The International Office has to receive your application before that deadline.
Late applications cannot be accepted after expiry of the deadlines!

Cevap olarak da I will apply before the deadline, I will send all of my documents except my university exam results which i am going to have to send after the deadline.Is it going to be a problem?
dedim ama ortada bir sey yok.
Benim anlamadigim bunu yapanlar nasil yapiyor, basvuru yapip basvurduguna dair belgeyi alip vize aliyorlar ama orada dil kursunun ogrenci belgesiyle oturum uzatip bir sene sonra dsh yi verdikten sonra baska bir okula mi basvuruyolar ?Ya da bu mumkun mu diye sorayim?

bjk_oguz

Mesaj gönderen bjk_oguz » Pzt May 14, 2012 4:07 pm

[quote][quote]ctancil tarafindan yazilan metin:

Merhaba, bir arkadasim duisburg essen e basvurmak istiyor lise son.LYS\'ye girecek haziranda.Bildiginiz gibi sinav sonuclari agustosta aciklaniyor.Ama okulun son basvuru tarihi 15 temmuz. Email cektirdim okula, basvurumu yapsam ama universite sonuc belgem agustosta gelecek , o belgeyi agustosta yollasam olur mu diye.Aynen su sekilde bir cevap geldi: Basvuru son tarihi 15 Temmuzdur.Bundan sonra gelen basvurular kabul edilmeyecektir. Heralde okumadilar duzgun..Bunu daha once yapanlar nasil yaptilar ogrenebilir miyim?[/quote][/quote]

Eger dil kursu yapacaksan her donemde basvurabilirsin.Cogu arkadas kabulunu boyle aldi.15 temmuz okula baslayacaklar icin son tarih.Buyuk ihtimal seni yanlis anlamislar.Yerlesme belgeni aldiginda basvurabilirsin.

Jeanne

Mesaj gönderen Jeanne » Pzt May 14, 2012 6:22 pm

Su an lisans okuyan bir tanidigim agustosta eksik belgesini temin edip okula ekimde baslamisti. Sanirim Almanca kursu, Toefl ve diger belgeleri tam diye, agustosa kadar oss yerlestirme belgesini beklediler. Eger ISE okuyacaksaniz, hic Almanca bilmeden okula baslamanizi onermem, lisans icin en az A2 gerekli. Hic Almancaniz yoksa (2 ay), Basic varsa (4 ay) Almanca kursu yapacaginiz icin zaten ekime yetismesi agustostan itibaren pek mumkun gorunmuyor. Bunu hesaba katip deadline\'dan once kabul etmemeleri normal.

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Mesaj gönderen Staatsmann » Pzt May 14, 2012 9:22 pm

bjk_oguz \'un dedigi dogru ,eger dil kursu yapacaksa arkadasin o zaman basvuru tarihlerini dikkate almasin.
Iyikide yorum yapmis bjk_oguz , ben direk uniye baslayacak zannettim bir an.
Postmodern Kommentare fundamentalistischer Mentalitaeten
Fundamentalist zihniyetlerin postmodern yorumlari

ctancil

Mesaj gönderen ctancil » Pzt May 14, 2012 10:53 pm

Ben onu soylemedim tabi kusura bakmayin tamam simdi oldu.Cok tesekkur ediyorum.Tek problem Agustosta gelen belgeyle basvurduktan sonra Eylule kadar hem kabul alip hem vize almanin imkansiz olmasi.. kasima kadar gidemez heralde