Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Psychologie Bolumu kac diploma ortalamsi ile alir ve NC aciklamasi?

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
Sally

Mesaj gönderen Sally » Pzr May 06, 2012 2:27 pm

acil soru ?arkadaslar gecen uniye gittik bize bir kagit verdiler hangi bolumlere girebilecegime dair dort bolum var kagitta ein fach, zwei faecher (bachelor) =master bolumu=lehramt bolumu ve staatsexamen bolumu....

bnm istedigim pskoloji alani...ancak hoca bache´lor bolumunden zwei faecher alanindaki bolumlere girebilirsin dedi ...pskolojiyi master bolumune koymuslar ve nc yazmislar .....bukagidi pek anlayamadim buyzden size soruyorum ne yabmaliyim ? diploma notu 2,5 ve turkiyede istanbul aydin unisi sinif ogretmenligi kazanip almanyaya geldim,,, simdi pskoloji bolumunu secsem alirlarmi ? acil yardima ihtiyacim var bolum secmem lazim

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Pzr May 06, 2012 10:43 pm

lise diploma notu 5 uzerinden 2,5 ise psikolojiye girmeniz imkansiz.

Sally

Mesaj gönderen Sally » Pzt May 07, 2012 7:40 pm

5 uzerinden derken?normal lise diploma notum 2,5 tr de istanbul aydin uni sinif ogretmenlini kazanip geldim ,,,,burda frakfutta goethe unisine gttigimizded tum sosyal bolumlere girebildigim solendi,,ama bn mainz unisinii istiorum buyuzden soruorum pskolojide sosyal bolum grebilirmiyim yoksa olmazmi,ve sanirim diplomnotu ile karar verilmiomus denildi fikkrim olmadigi icin buraya sordum

bjk_oguz

Mesaj gönderen bjk_oguz » Pzt May 07, 2012 11:15 pm

[quote][quote]Sally tarafindan yazilan metin:

5 uzerinden derken?normal lise diploma notum 2,5 tr de istanbul aydin uni sinif ogretmenlini kazanip geldim ,,,,burda frakfutta goethe unisine gttigimizded tum sosyal bolumlere girebildigim solendi,,ama bn mainz unisinii istiorum buyuzden soruorum pskolojide sosyal bolum grebilirmiyim yoksa olmazmi,ve sanirim diplomnotu ile karar verilmiomus denildi fikkrim olmadigi icin buraya sordum[/quote][/quote]

Lise diplomalari artik 5 uzerinden degerlendirilmiyor mu? Onu soylemis Physiker.Pskoloji ye girmek zor biraz NC olayi var sanirim Physiker\'de bu yuzden o not ile girmen imkansiz demis :)

technonur

Mesaj gönderen technonur » Pzt May 07, 2012 11:18 pm

[quote]Sally tarafindan yazilan metin:

5 uzerinden derken?normal lise diploma notum 2,5 tr de istanbul aydin uni sinif ogretmenlini kazanip geldim ,,,,burda frakfutta goethe unisine gttigimizded tum sosyal bolumlere girebildigim solendi,,ama bn mainz unisinii istiorum buyuzden soruorum pskolojide sosyal bolum grebilirmiyim yoksa olmazmi,ve sanirim diplomnotu ile karar verilmiomus denildi fikkrim olmadigi icin buraya sordum[/quote]

2,5 alman not sistemine cevrilmis halimi yoksa normal 5 uzerinde 2,5 mu ?

Sally

Mesaj gönderen Sally » Sal May 08, 2012 5:57 pm

normal not sistemine cevrilmis hali .

technonur

Mesaj gönderen technonur » Sal May 08, 2012 6:18 pm

[quote]Sally tarafindan yazilan metin:

normal not sistemine cevrilmis hali .[/quote]

ben hicbirsey anlamadim normal ile not sistemine cevrilmis hali deyince karisiyo isler siz direk olarak diplomanizda yazan notu yazarmisiniz suraya

Sally

Mesaj gönderen Sally » Sal May 08, 2012 7:33 pm

dedigim gbi diplomadan yazan direk not 2,5 ..hani anlatabilicegim bisey olsa anlaticam ancak direk diploma notum 2,5

Sally

Mesaj gönderen Sally » Sal May 08, 2012 11:41 pm

yada sole solim bn tr de uni okumadim lise btti uniyi kazandim ve direk geldim almanyaya..almanyaya gelirken tr deki lise notum almanyanin notlarina cevrilince 2,5 olarak ayarlandi

technonur

Mesaj gönderen technonur » Sal May 08, 2012 11:51 pm

physiker in dedigi gibi bencede bu notla girmek imkansiz cunku genelde en kotu 1.7 ile aliyor psikoloji bolumu ama yinede arastir tabiki

Sally

Mesaj gönderen Sally » Çrş May 09, 2012 2:11 am

Anladim peki almanca ogretmenligi bolumude mi iyi bir not istiyo ?

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Mesaj gönderen Staatsmann » Çrş May 09, 2012 2:30 am

Istiyor ama size verilen hangi bolumleri okuyabileceginizi gosteren kagitta N.C oranlarinin yazmasi lazim , madem hazirda notunuz Alman sistemine cevrilmis ve 2.5 o zaman o kagitla bir kiyaslayin notlarinizi.

Yahut o kagidi aldiginiz yere gidin ve orada size yardimci olsunlar.
N.C notlari her yil degisebiliyor. Bu yil 1.7 den almissa bir sonra ki donem 2.5 den de alabilir.Bunu takip etmeniz lazim ve birazdan sans isi.
Postmodern Kommentare fundamentalistischer Mentalitaeten
Fundamentalist zihniyetlerin postmodern yorumlari

Sally

Mesaj gönderen Sally » Çrş May 09, 2012 10:11 am

Hm suan daha iyi anladim herkeze teesekur ederim suan icin yine arastiricam son iki hafta sora basvurulari yabcam artik kismetse.alman sistemini bilmedigim icin soruyorum burayacok saolun