Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Ayni universiteye birden cok bolum icin basvuru yapilabilir mi ?

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
Sally

Mesaj gönderen Sally » Cum May 04, 2012 8:55 pm

mainz universitesine internetten Bewerbung yabmam lazim bi bolum secmem lazim ama aklimda uc bolum var hangi bolumler tutar bilmiorum yani hangilerine puanim yeter buyuzden sansa biraakmamak icin mainz unisine uc bolumede ayni anda basvurucam hani hangi bolum tutarsa ona gidicem.... bole bisey yabilirmi bir universteye uc bolumden muracat yabilirmi bi bilginiz varmi ?

technonur

Mesaj gönderen technonur » Cum May 04, 2012 11:14 pm

3 bolume degilde zaten basvuru formunda bir ilk bolum var bide 2.bolum var biri olmazsa biri oluyor 3.bolumude 2 basvuruyla halledebilirsin sanirsam bi sorun olmaz hangisini istersen ona gidersin

Sally

Mesaj gönderen Sally » Cum May 04, 2012 11:42 pm

mesele erziehungwissenschaft pskoloji aLMANCA ogretmenligi .ogretmenligi ilk bolume yazdim ikinci bolumede pskoloji yazdim ikiside tutmadi diyelim daha sonra ikinci tercihler nasil oluo?

memo21

Mesaj gönderen memo21 » Cmt May 05, 2012 3:12 am

Bazi Universiteler 3 farkli bolum icin izin veriyor, bazilari da 2 bolum icin ve bazilari da sadece 1 bolum icin izin veriyor.

3 bolum icin diyelim:

1. bolum Erziehungwissenschaft
2. bolum pskoloji
3. bolum Almanca

Sirasiyla senin basvurunu Erziehungwissenschaft icin degerlendirecekler. Eger bu bolumden kabul alsan diger iki bolum degerlendirmeye alinmiyor.
Eger Erziehungwissenschaft olmazsa psikoloji icin degerlendirme yapacaklar. Psikoloji olsa Almanca degerlendirmeye alinmiyor. Eger psikoloji de olmazsa Almanca icin deneyecekler. Almanca da olmazsa elde avucta hicbir sey yok demektir.

Sally

Mesaj gönderen Sally » Cmt May 05, 2012 12:53 pm

peki bu uc bolumden hangisini onerirsiniz almanyaya geleli 8ay oldu suanda daha yeni b2 ye basladim ama mainz unisine b1 ile girebiliyorum hem uni okuyabiliorum hemde yandan dsh ya hazirlanilior.suan bolum secmem lazim .ama turkiyeye donerim okul btince kesin tr de isime yaricak bi meslek secmek istiorum kararsizim hangisini daha cok onerirsiniz?

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Pzr May 06, 2012 2:07 am

buyuyunce ne olayim diye soru sormak bence artik universite okuma yasina gelmis bir insanin sormamasi gereken bir soru. Meslekler ve alanlarin ne is yaptiklari belli. Kendi ozelliklerine, sevdigin ve yeteneklerinle ortusen bir bolume kendin karar vermelisin.

Sally

Mesaj gönderen Sally » Pzr May 06, 2012 2:18 pm

kesinlikle oyle ancak mesele erziehungissenschaft ile pskoloji arasi farki cozemedim bcok sey soleniyor,..turkiyeye geri donucem icin daha cok uzerimde etkisi olan bisey secmek istiorum

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Pzr May 06, 2012 10:42 pm

pardon ama psikoloji ve egitim bilimleri arasindaki farki nasil cozemediniz?hmmm

Sally

Mesaj gönderen Sally » Pzt May 07, 2012 7:35 pm

pardon da erziehungwissenschaft bolumune pedegogda diolar egitim bilimloeride diolar bu bolumu okuyan ne is yabar sorusuna ise suruyle yanit gelior ...

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Sal May 08, 2012 12:41 pm

erziehungswissenschaft egitim bilimleri oluyor, padegogi ile alakasi pek yok. Ama sosyal pedagog olayi farkli, is alanlari tam olarak nelerdir asagidaki linkte yaziyor:

http://www.uni-tuebingen.de/fakultaeten ... tiven.html