Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Okul Secimi

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
yilmazhasan2012

Okul Secimi

Mesaj gönderen yilmazhasan2012 » Cmt Nis 07, 2012 1:52 am

Merhaba,

Almanyada Makina veya Kimya muhendislikleri konusunda bachelor seviyesinde bana tavsiye edebileceginiz gercekten iyi egitim veren boylece sinavlari en fazla 3 kerede gecebilmenin ve mezun olabilmenin en azindan mumkun olabildigi bunun yanisira sosyal bir ortami olan ve yabancilara dusman gozuyle bakilmayan Universiteler hakkinda beni bilgilendirirseniz memnun olurum.

Cevaplariniz icin simdiden cok tesekkur ederim.

Hasan Yilmaz

muhammet

Okul Secimi

Mesaj gönderen muhammet » Cmt Nis 07, 2012 3:34 am

Merhaba...
Bir cumleyle cok sey sormak istemissin malesef kayda deger bir soru ben bulamadim...Ama kulaga hos gelen uzun bir cumle olmus...Bir universitenin egitimi iyi vermesi ile sinavi maksimum 3 kerede gecebilmenin olasiligi arasinda cokta buyuk bir oranti yok...Nitekim sinavi gecebilmek icin okulun verdigi degil ogrencinin ne aldigidir (alabildigidir)...Yabanci dusmanligini universitelerde bulamazsin en azindan hic bir okulun resmi tavri degildir, olamazda...Oyle olcak olsa adamlar zaten kabul vermezler...Ama bireysel duzeyde elbette yabancilardan hoslanmayan insanlarla her yerde tanisma ihtimalin var...Sosyal ortam...Acikcasi muhendislik fakulteleri cokta fazla sosyal ortamlar degil, bu hemen hemen dunyanin hemen her yerinde boyle...Sosyal medyadaki Muhendislik Fakulteleri adina yapilan espirilerin bir parcada olsa gerceklik payi var...Benden sana bir tavsiye; Once ne okumak istedigine karar ver ondan sonra Okul bolum vs...aramaya basla ama kriterlerin "sosyal ortam" ve "yabanciya yaklasimlari" olmasin...Bol sanslar...

yilmazhasan2012

Okul Secimi

Mesaj gönderen yilmazhasan2012 » Cmt Nis 07, 2012 10:46 pm

Merhaba,

Sordugum sorunun gayet acik ve net oldugunu dusunuyorum. Kusura bakmayin ama maalesef sizin cevabiniz bana kayda deger bir cevap olarak gelmedi. Bunun yanisira ben su an Stuttgart tayim. Maalesef burada bir eczaneye ilac siparisi icin bile gittiginizde isminizi soylediginizde eger isminiz Muhammet, Yusuf, Hasan gibi musluman isimleriyse ve birazda ten renginiz koyu ise insanlar size resmen gerizekali Arabistan koylusune bakar gibi bakiyorlar ve hakli olsaniz bile cogu zaman sirf isminizden dolayi hakkinizi size vermiyorlar. Ayni durum Uni ye kayida gittiginizde de devam ediyor. Isminizin Muhammet oldugunu ogrendiklerinde sahte belge duzenlediginiz ihtimaline karsin iki, uc kez herseyiniz kontrolden geciriliyor ve buyuk ihtimalle kasitli olarak problem yaratiyorlar. Isminiz Muhammet yerine bir Joachim, Patrick yada en azindan Deniz olsaydi hersey cok farkli olurdu bundan cok eminim. Bir, iki, uc, dort derken bu durum insanin artik canini sikmaya basliyor. Bu durum gordugum kadariyla bence Baden-Wurttemberg eyaletinin genelinde boyle. Bu yuzden dolayi yabanci dusmanliginin en azindan daha az olabildigi sehirler ve Universiteler hakknda bilgi almak istemistim.
Bunun yanisira oncelikle ne okumak istedigini bil demissiniz. Benim bu konuda bir tereddutum yok. Almanyada Kimya Muhendisligi Verfahrenstechnik olarak gecer ve bu bolum cogu universitede Maschinenbau bolumunde bir Schwerpunkt tur. Ama bazi Universitelerde Verfahrenstechnik ayri bir Bachelor programidir ve ders icerikleri yaklasik olarak aynidir. Suphe yok ki Almanyada bazi Uni lerde sinavlar digerlerine gore daha zor yapilir. Mesela RWTH Aachen Maschinenbau ile Duisburg-Essen Uni sinin sinavlarinin zorlugu sizce aynimidir ??? Bu yuzden dolayi mezun olabilmenin en azindan daha mumkun olabildigi Uni tavsiyesi istemistim.
Son olarak sahsen ben daha mutevazi bir cevap beklerdim. Sabaha karsi saat 04:00 civarinda cevap yazdiginizi goz onunde bulundurarak cevaplama uslubunuzdaki kusuru bu seferlik tolare ediyorum ve lutfen diger arkadaslarinda tavsiye ve cevaplarinida bekliyorum.

Tesekkur ederim....
Hasan Yilmaz

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Okul Secimi

Mesaj gönderen Physiker » Cmt Nis 07, 2012 11:16 pm

Hasan arkadasim, yukarda arkadasin vermis oldugu cevap da size ters gelen bir durum olmamasi gerekiyor aslinda. Muhammet arkadasimizin vermis oldugu cevaba katilmakla birlikte, Almanya da makina muhendisligi veya kimya muhendisligi okutan 200 ye yakin universite var ve her universitenin hatta her bolumun kendine ait sinav kanunlari var(Prufungsordnung). Bunu tek tek arastirmak size dusuyor maalesef. Ama tavsiyem universitede irkcilik olayina pek takilmayin, bilhassa prof duzeyinde hic bir akademisyen burda irkcilik yapacak seviyeye gelmiyorlar.

yilmazhasan2012

Okul Secimi

Mesaj gönderen yilmazhasan2012 » Cmt Nis 07, 2012 11:43 pm

Merhaba Physiker,,,

Cevabiniz ve beni bu konuda bilgilendirdiginiz icin tesekkur ederim.

Ben sahsen Maschinenbau konusunda Duisburg-Essen, Bochum, Siegen ve Paderborn Universitelerinin genel olarak kurallarini inceledim ve bunlar arasinda kararsiz kaldim. Bunlarin icinde sizce en kisa zamanda nispeten daha az zorlanarak mezun olabilmek acisindan en mantikli secim sizce hangisidir ??? Bunun yanisira sizin Maschinenbau konusunda tavsiye edebileceginiz bir Universite var mi???

Beni bu konuda bilgilendirirseniz sevinirim.

Iyi Aksamlar,
Hasan Yilmaz

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Okul Secimi

Mesaj gönderen Physiker » Pzr Nis 08, 2012 5:47 pm

Duisburg Essen de makina okuyan bir cok arkadasimiz var. Bochum makina oldukca zorluyor pek tavsiye etmem. Siegen ve paderborn orta derecede. Hem staj avantajlari hem de egitim kalitesi ve zorluk acisindan bakildiginda iclerinden en iyisi Duisburg Essen.

yilmazhasan2012

Okul Secimi

Mesaj gönderen yilmazhasan2012 » Pzt Nis 09, 2012 1:20 am

Merhaba,,,

Cevabiniz ve beni bu konuda iyi bilgilendirdiginiz icin tesekkur ederim.

Iyi Aksamlar,
Hasan Yilmaz