Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Meslek lisesi ve yerlestirme

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
wicked087

Mesaj gönderen wicked087 » Sal Mar 13, 2012 3:57 am

Merhaba arkadaslar. biraz arastirdim fakat soruma cevap bulamadim. bu sene meslek lisesinden mezun olucam ins. seneye ygs sinavina girmeyi dusunuyorum.

Oncelikle ogrenmek istedigim ygs den sonra yerlesti belgesiyle ilgili : elektrik-elektronik bolumu uzerine okuyorum. 4 yillik her universiteyi tercih edip yerlesti belgesi alabilirim degilmi ? ozel universitelerin puani biraz daha dusuk sanirim onlari tercih ederim.

Ve arastirmalarima gore paderborn universitesi sifir almanca ile kabul veriyormus. benim amcamin oglu orda gel bende kalirsin dedi.

Suana kadar hersey yolunda gozukuyor. yardimlariniz ve tavsiyeleriniz icin simdiden tesekkurler.

mehmetcobanlar

Mesaj gönderen mehmetcobanlar » Sal Mar 13, 2012 12:10 pm

evet Ygs\'den sonra elektrik-elektronik alaninda 4 yillik bir universiteyi kazanip,yerlestigin takdirde Almanyadaki universitelere kayit yaptirabilirsin.Paderborn universitesi sifir almanca ile kabul veren bir universitedir.
[center]Guzel Gunler Zorlu Duraklardan Gecer..[/center]

memo21

Mesaj gönderen memo21 » Sal Mar 13, 2012 3:12 pm

Burada Studienkolleg yapacaksin.

wicked087

Mesaj gönderen wicked087 » Sal Mar 13, 2012 5:21 pm

hmm anladim. az cok arastirdim zaten. tek sorunum 4 yillik muhendislik tutturup tutturamiyacagim. bilirsinizki meslek liselilerin dersleri cok iyi degildir. ve muhendislik MF-4 puanina gore yerlestiriliyo. taban puanlar ise ortalama 300 den basliyor.

murat181818

Mesaj gönderen murat181818 » Sal Mar 13, 2012 5:33 pm

Bildigim kadari ile kat sayi problemide ortadan kalkti.Vakif universiterinde puanlari dusuk ama bunu unutma Turkiyede 1 kere ders calisacaksin Almanyada 2 kere .Iyice dusunup ole karar ver bence..
iyi forumlar
So geht nicht !

wicked087

Mesaj gönderen wicked087 » Sal Mar 13, 2012 5:48 pm

evet dogru soluyosunuz. ama oraya gittikten sonra herseyi basarabilcegime inaniyorum. yeterki su yerlestirme belgesini bi alayim. sanirim iyi bi rehber hocasindanda akil almak gerek. katsayi kalkiyo su oluyo bu oluyo, hergun mufredat degisiyo turkiyede.
Hayallerin ne kadar buyuk olursa; Hayal kirikliklarinda o kadar gurultulu olur.