Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Universitede ingilizce ...

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
memo21

Mesaj gönderen memo21 » Cum Mar 09, 2012 11:34 pm

Evet arkadaslar,
uzun bir zamandir Uni-assistle, Anabinle, Universitelerle, KMK ile Zeugnisanerkennungstelle ile vs. hemen hemen butun kurumlarla ugrastim, bir kabul alabilmek icin.

Bir hata ile girdim Studienkollege girdim, ama sonrasi ... Bindim bir alamete gittim kiyamete, derdi rahmetli Cem Karaca.

Iste OSYS belgesi yoksa oyle olur. Butun Universitelerden red aldim, sadece Marburg kabul gonderdi, ona da ben red verdim. ;)
Bir daha basvuracaktim, bir daha ve bir daha. Pes etmek yok dedim.
OSYM\'ye bir mektup yazdim. Yerlestirme belgem yok, bana yardim edin dedim. Sagolsunlar yardim ettiler, bir belge gonderdiler. Acikcasi ben inanmiyordum gondereceklerini. Diyordum simdi kesin mektubumu cope atmislar. Onlara buradan DS araciligi ile tesekkurlerimi iletiyorum.

OSYS belgem olmadigi icin dedigim gibi butun Unilerden red aldim. O belgeyi alir almaz Uniye kostum veee... kabul ettiler.
Hatta daha iyi oldu. Bana dediler hem seni W-Kurs ogrencisi hem de M-Kurs ogrencisi olarak kabul ediyoruz. Bir tasla iki kusu vurdum. Baden-Wurtemberg de beni arti T-Kurs ogrencisi olarak ta kabul etti. Etti uc kus.

Eskiden bana dediler ki \'\'SIE MUSSEN DAS STUDIUM BEI UNS VERGESSEN.\'\'
Simdi ise diyorlar \'\'SIE KONNEN BEI UNS Wirtschaftswissenschaften, medinizinische und technische Studiengaenge STUDIEREN.\'\'

Ben BWL ya da VWL yapmak istiyorum. Ama biraz cekiniyorum, cunku duydum ki bunun icin iyi ingilizce gerekiyormus. Benim ingilizce seviyem A1 dir.
Wintersemester icin basvuracagim uniye ve kabulden sonra muhtemelen Vorlesunglar onuncu ayda basliyacaklar. O zaman kadar kendim ogrensem bir yarari olur mu. Ya da gercekten ingilizce olmadan bu bolumleri okumak zor mu...
Ders dilli ingilizce degil, ama olsa cok iyi olur diyorlar.
Almancam iyi (FSP 1,7) Matematik de cok iyi, ama ingilizce iyi degil. Bundan cekiniyorum.
Bir de Wirtschaftschemie var, belki duyaniniz vardir. Bu da ikinci planimdir.
Cevaplariniz icin simdiden bol sanslar. :D

memo21

Mesaj gönderen memo21 » Pzr Mar 11, 2012 12:08 am

Benim diploma tanima belgem geldi ve soyle diyor.
...
Durchschnittsnote in deutscher Deutung: x,x
an den Hochschulen des Landes Baden-Wurtemberg zum Studium def folgenden Faecher berechtigen:

Mathematisch-naturwissenschaftliche und technische Faecher.

Diese Bescheinigung gilt nur in Verbindung mit den o.g. Zeugnissen und dient zur Bewerbung an den Hochschulen fur Angewandte Wissenschaften des Landes.

Sadece Fachhochschuleler icin mi kabul etmisler ?
Anlamadim gitti ya.

Pazartesi gorur gunlerini onlar.

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Pzr Mar 11, 2012 1:27 am

oncelikle azmin icin tebrik ediyorum ve senin adina gercekten cok sevindim. Bolum hakkinda pek bir bilgim o yuzden maalesef birseyler tavsiye edemeyecegim. Son soruna gelince, " Hochschule" orda genelleme olarak kullanilmis. Yani hem uni hem fh.

technonur

Mesaj gönderen technonur » Pzt Mar 12, 2012 2:06 am

orada gilt nur hochschule kismi bence su anlama geliyor sadece egitim basvurusu icin kullanabilirsin is basvurusundaki yeterlilik icin falan gecerli olmaz gibisinden biseydir.

pardon

Mesaj gönderen pardon » Pzt Mar 12, 2012 2:30 pm

[quote]technonur tarafindan yazilan metin:

orada gilt nur hochschule kismi bence su anlama geliyor sadece egitim basvurusu icin kullanabilirsin is basvurusundaki yeterlilik icin falan gecerli olmaz gibisinden biseydir.[/quote]

nur hochschule demiyor orda. "Diese Bescheinigung gilt nur in Verbindung mit den o.g. Zeugnissen" diyor. Yani yukarida yazdigi matematik-doga bilimleri ve teknik bolumlerle alakali olmali diyor.

memo21

Mesaj gönderen memo21 » Sal Mar 13, 2012 2:09 am

Cevaplari icin tesekkurler arkadaslar.
En iyisi onlara bir tel acayim.