Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Konsolosluk gorusme ( Tavsiye)...

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
Thehelys

Mesaj gönderen Thehelys » Pzt Şub 09, 2009 7:15 pm

Benim icinde vizenin hayati bir onemi war.. ayni seyleri yasiyormusuz gibi geliyor. hayirlisi olsun umarim istediklerine kavusursun

der Nordostwind

Mesaj gönderen der Nordostwind » Sal Şub 10, 2009 1:34 pm

[quote]Thehelys yazdi:
Benim icinde vizenin hayati bir onemi war.. ayni seyleri yasiyormusuz gibi geliyor. hayirlisi olsun umarim istediklerine kavusursun[/quote]

INSALAH KARDESIM iinsallah... valla su zaman gelsede basvursam, insallah cikarya suan en buyuk istegim buuu

adzeson

Mesaj gönderen adzeson » Cum Şub 13, 2009 8:38 pm

arkadaslar sali gunu sabah saat 9 a istanbul icin ogrenci adayi vizesi randevusu aldim. Universite basvuru teyidim yok sadece dil kursu belgem var. sansimi deneyecegim o yuzden cok tedirginim. tavsiyelerinizi ve uyarilarinizi bekliyorum buna cok ihtiyacim olacak.
birde randevuyu veren kisi vukuatli kayit ornegini soylemedi ancak konsoloslugun sitesinde var ve bende calistigim icin bi tek vukuatli kayit ornegini alamadim zamanim olmadi. Isterlermi dersiniz? Randevu veren yerin dunyadan haberi yok. noter onayi gerekiyomu diyorum. bize verilen belgede yeminli tercume yaziyo diyo. eline vermisler bi sayfa kagit hic bi soruyu adamakilli cevaplandiramiyo. ben onu pek dikkate almadim. DS sagolsun. :)
gelismelerden haberdar ederim sizi. dualarinizi bekliorummm tabiki onerilerinizide.

Thehelys

Mesaj gönderen Thehelys » Cum Şub 13, 2009 10:34 pm

hicbi konsoloslugun birbirinden haberi yok. kimine gerek yok diyorlar kimine neden getirmedin diyorlar. dogru duzgun bi bilgi verdikleride yok. acikcasi bende ne goturecegim bilmiyorum

der Nordostwind

Mesaj gönderen der Nordostwind » Cum Şub 13, 2009 10:41 pm

arkadaslar arayin iks yi en iyi cozum bu bence.. ordan soyluyorlarmis

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Mesaj gönderen Staatsmann » Cum Şub 13, 2009 10:42 pm

Arkadaslar sitede yazan belgeleri goturmeniz fazlasiyla yeterli olacak hatta artacak bile..Sitede ki tum belgeleri hazirlamaya calisin derim..Askerlik Tecil isi biraz uzun suruyor eger onceden tecil ettirdiyseniz genelde sormuyorlar..
Postmodern Kommentare fundamentalistischer Mentalitaeten
Fundamentalist zihniyetlerin postmodern yorumlari

Thehelys

Mesaj gönderen Thehelys » Cmt Şub 14, 2009 9:18 pm

[quote]rkurt67 yazdi:
[quote]Thehelys yazdi:
Benim icinde vizenin hayati bir onemi war.. ayni seyleri yasiyormusuz gibi geliyor. hayirlisi olsun umarim istediklerine kavusursun[/quote]

INSALAH KARDESIM iinsallah... valla su zaman gelsede basvursam, insallah cikarya suan en buyuk istegim buuu[/quote]

walla zaman oyle bir geciyorki. goz acip kapatiyorsun bi bakiyorsun 3 ay gecmis.. bende anlamiyorum. hayirlisi yaaa. insallah seninde benimde olur bu isler... beklentilerimizi yerine getiririz..

der Nordostwind

Mesaj gönderen der Nordostwind » Cmt Mar 14, 2009 4:16 pm

selam arkadaslar,
pasaportumu aldim, davetim suan postada geliyor ve nisan ortasi gibi vizeye basvurcam... memleketten gelirimizle alakali belgeleri istedim. babam emekli.. emekli oldugu icin emekli ayli cuzdaninin fotokobisi olur mu onun gelirini gostermk icin yoksa daha ayrintili seyler mi gereklii...babamin ustune olan tapulari falanda istedim.
turist vizesinin cevabi 2gunde cikiyor dimi... cok bekletmiyolar heralde?

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Mesaj gönderen Staatsmann » Cmt Mar 14, 2009 5:03 pm

Turist vizesi icin evet cok bekeltmiyorlar 2 gunde cikar genelde,gecen yaz alan arkadasim 2 gunde almisti..Finansal durumla ilgili olarak tapu,arac ruhsati,maas bordrosu gibi seyler istiyorla hepsini hazirda bulundurmaya bak zira ne yapacaklari belli olmuyor hepsini veya bir kacini isteyebilirler..
Postmodern Kommentare fundamentalistischer Mentalitaeten
Fundamentalist zihniyetlerin postmodern yorumlari

der Nordostwind

Mesaj gönderen der Nordostwind » Cmt Mar 14, 2009 5:14 pm

tamam kardes cok tesekkur ederim.. vize bolumunde bana baya yardimci oluyorsun...

der Nordostwind

Mesaj gönderen der Nordostwind » Cmt Mar 14, 2009 5:30 pm

bu arada arkadaslar dun sigorta yaptirdim 1 yillik basak sigortandan 48euro,
bilginize...

yorumcu

Mesaj gönderen yorumcu » Pzr Mar 15, 2009 1:32 am

garanti sigortanin bir yillik seyahat saglik sigortasi vardi 30,8 euro ya. eger degismedi ise buda fiyat konusunda cok uygun

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Pzr Mar 15, 2009 1:35 am

rkurt un dedigi seyehat sigortasi yolcu.. tr de bagkur , emekli sandigi gibi biseyi varsa mesela burda tatildeyken acil hastaneye falan gitti para oduyor ama tr ye gittiginde bu kurumlardan parasini geri aliyor.. ama tr de parayi alana kadar adamin anasini aglatiyorlar o ayri mesele =) yani almanya ya turist olarak geliyorsaniz sakin hasta falan olmayin :D
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

der Nordostwind

Mesaj gönderen der Nordostwind » Pzr Mar 15, 2009 5:39 pm

kardes garantiye gittim 68 euro cikardi yurt disi seyahat sigortasina... birde bankadan hesabin olmasi gerek.. hesabim yoktu onada 15tl istedi...
en iyisi buydu yani

yorumcu

Mesaj gönderen yorumcu » Pzt Mar 16, 2009 2:11 am

demek zamlanmis garantinin sigortasi. zaten benim dedigim bu fiyat 16 ay oncesinin. neyse yeni basvuracaklar bu senin deigin sigortadan yapsin. az da olsa kara gecer

der Nordostwind

Mesaj gönderen der Nordostwind » Pzt Mar 16, 2009 2:13 am

kardes valla TRye gore 50tlye yaki n kara geciyolar... en iyisi ;)
ben su turist vizesi evraklarini tamamliyimda yaziyim buraya gorusunuze bakalim eksik varmi... kacirmiyim birseyi...

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Pzt Mar 16, 2009 10:58 am

turist vizesi alanlar , almanya ya gelirken bi de havaalaninda vergi oduyorlar sanirim 80 tl falan. yanina para da al her ihtimale karsi =)
www.deutschstudent.com

der Nordostwind

Mesaj gönderen der Nordostwind » Pzt Mar 16, 2009 6:29 pm

[quote]Physiker yazdi:
turist vizesi alanlar , almanya ya gelirken bi de havaalaninda vergi oduyorlar sanirim 80 tl falan. yanina para da al her ihtimale karsi =)[/quote]

gurkan bole bisey olmasaydi sasirirdim yaww... almanyaya ayak basti parasi, havaalani ayakbasti parasi, aman dur ulkede bir nefes fazla aldin.onun parasi :p
yandik yaww vizeyi aliyimda

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Sal Mar 17, 2009 1:34 am

vergiyi alan almanya degil , turkiye devleti =) harc parasi ama halk arasinda harac da deniyor buna :D turkiye de havaalaninda ucustan once oduyorsun... devletimizin gider ayak son kazigi =)
www.deutschstudent.com

simon

Mesaj gönderen simon » Prş Mar 19, 2009 9:10 pm

rkurt67 universite arastirmasi icin kesinlikle basvurma,bu sekilde deme sakin.gecen hafta benim de vize randevum vardir ve universite arastirmasi icin gitmek istedigim soyleyecektim,randevu tarihinden bir gun once arkadasimin danismanlik firmasina gittim,o doldurdu evraklarimi ve sakin boyle deme dedi,neden dedim,dun bu sekilde basvuran bir ogrenci red aldi dedi.arkadasim acikcasi bu sekilde basvurmak onceden ise yariyordu.sana sunu tavsiye edicem kesin ve net bilgiler ver karsindaki yetkiliye,turkiyeye geri donecegin konusunda onlari inandirman gerekir.ben tamamen dogrulari soyledim,onun bunun tavsiyelerini dinlememeye karar verdim ve yetkili bir sordugunu ikinci kez sormadi ve basvurunu kabul ettim dedi,garantorun yabancilar polisini sikistirsin dedi,simdi vize sonucunu bekliyorum,gercekleri soyledim ve sorunsuz gecti.sen de oyle yap.