Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Konsolosluk gorusme ( Tavsiye)...

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
simon

Mesaj gönderen simon » Prş Mar 19, 2009 9:10 pm

rkurt67 universite arastirmasi icin kesinlikle basvurma,bu sekilde deme sakin.gecen hafta benim de vize randevum vardir ve universite arastirmasi icin gitmek istedigim soyleyecektim,randevu tarihinden bir gun once arkadasimin danismanlik firmasina gittim,o doldurdu evraklarimi ve sakin boyle deme dedi,neden dedim,dun bu sekilde basvuran bir ogrenci red aldi dedi.arkadasim acikcasi bu sekilde basvurmak onceden ise yariyordu.sana sunu tavsiye edicem kesin ve net bilgiler ver karsindaki yetkiliye,turkiyeye geri donecegin konusunda onlari inandirman gerekir.ben tamamen dogrulari soyledim,onun bunun tavsiyelerini dinlememeye karar verdim ve yetkili bir sordugunu ikinci kez sormadi ve basvurunu kabul ettim dedi,garantorun yabancilar polisini sikistirsin dedi,simdi vize sonucunu bekliyorum,gercekleri soyledim ve sorunsuz gecti.sen de oyle yap.

der Nordostwind

Mesaj gönderen der Nordostwind » Prş Mar 19, 2009 9:31 pm

ben soyle dusundum acaba nasil olur:

universiteden onumuzdeki yil mezun olcam ve okul bitisi icin Oludenizde bir otelden is teklifi aldim (bu gercek). okul bitince orda calismayi dusunuyorum. otelin musterileri genelde almanmis. onlara daha iyi hizmet etmek onlari daha iyi anlamak icin almanyaya kulturel bir gezi yapmak istiyorum. okul bitince askerlikti falan sonrada ise baslarim, mesguliyetten gidemeyebilirim. simdi gitmek icin zamanim var. o yuzden bu yaz kisa sureliginede olsa ggidip gezmek istiyorum. davet gonderen akrabalarimin yaninda kalcam gittigimdede desem?

ben bole dusundum acaba nsl sence gorusmeye girmis biri olarak yorumlarmisin?

simon

Mesaj gönderen simon » Prş Mar 19, 2009 9:46 pm

cevabi bulmussun,cok iyi bir cevap.aynen bu sekilde diceksin.ama bu kadar ayrintilara inme.soyle diceksin kardsm,ben turizimle ilgileniyorum,almanlarin yogun oldugu bir yerde calisiyorum ve kariyerimi daha da ilerletmek icin almancayi cok iyi bir sekilde ogrenmek istiyorum de.almancayi neden turkiyede ogrenmiyorsun derse,almancayi alman kulturunu taniyarak ve bol bol pratik yaparak ogrenmek istiyorum diceksin.turkiyede almancayi kurstan kursa gorecegim icin ve pratik yapma imkanim olmayacagi icin,turkiyede degil almanyada gormek istiyorum diceksin.hic kekeleme ve bu sekilde cevap ver kardesim.karsindaki yetkilinin gozlerine bak ve cok relax ol.ses seviyen cok yumusak olsun.kararli ol.sert olma sakin.karsindaki yetkilinin ruh halini ogrenmek icin gulumseyerek merhaba de ve sana nasil bir uslupta yanit verdigini gor,eger sert ise sen sordugu sorulara kisa ve oz yanit ver,eger yumusaksa verdigin cevaplarin ayrintisini bir sey soyleyebilir miyim lutfen diyerek soyle.bu kadar kardesim.Allah hakkinda hayirlisini yapsin insallah.

der Nordostwind

Mesaj gönderen der Nordostwind » Prş Mar 19, 2009 9:53 pm

[quote]sircin yazdi:
cevabi bulmussun,cok iyi bir cevap.aynen bu sekilde diceksin.ama bu kadar ayrintilara inme.soyle diceksin kardsm,ben turizimle ilgileniyorum,almanlarin yogun oldugu bir yerde calisiyorum ve kariyerimi daha da ilerletmek icin almancayi cok iyi bir sekilde ogrenmek istiyorum de.almancayi neden turkiyede ogrenmiyorsun derse,almancayi alman kulturunu taniyarak ve bol bol pratik yaparak ogrenmek istiyorum diceksin.turkiyede almancayi kurstan kursa gorecegim icin ve pratik yapma imkanim olmayacagi icin,turkiyede degil almanyada gormek istiyorum diceksin.hic kekeleme ve bu sekilde cevap ver kardesim.karsindaki yetkilinin gozlerine bak ve cok relax ol.ses seviyen cok yumusak olsun.kararli ol.sert olma sakin.karsindaki yetkilinin ruh halini ogrenmek icin gulumseyerek merhaba de ve sana nasil bir uslupta yanit verdigini gor,eger sert ise sen sordugu sorulara kisa ve oz yanit ver,eger yumusaksa verdigin cevaplarin ayrintisini bir sey soyleyebilir miyim lutfen diyerek soyle.bu kadar kardesim.Allah hakkinda hayirlisini yapsin insallah.[/quote]

Amin kardes hepimiz icin en hayirlisi neyse Allah onu versin bizlere... yardimin icin cok tesekkur ederim....

der Nordostwind

Mesaj gönderen der Nordostwind » Çrş Mar 25, 2009 6:37 pm

Merhaba arkadaslar,
Bildiginiz gibi yakinda turist vizesi icin basvuracagim ve evraklarim buyuk oranda hazir... sitedekilere gore az cok evraklari hazirladim. Universitede ogrenciyim. zaten daha oncede konsolosluga ne diyebilirim konusunda bu baslik altinda tavsiyelerinizi almistim. Onumuzdeki hafta sinavlarim basliyor ve baya var. insallahta sonra konsolosluktayim. sinavlara kadar tum belgelerim hazir olsun diyorum ve suan belgeleri yaziyorum eksigim varsa ve olsa iyi olur dediginiz belgeleri yazarsaniz sevinirim. gume gitmek istemiyorum. Kusura bakmayin *** *** bu konuda rahatsiz ediyorum ama asiri kasinti yaptim..

elimde olan belgeler:

- 1 yil gecerliligi olan pasaportum
- vize basvuru formum
- davet (Almanyadaki enistem gonderdi)
- 1 yillik yurtdisi saglik sigortasi
- gidis bileti (alinmis durumda)
- donus bileti (alinmis durumda)
- Babamin ustune olan tum arsa tapulari
- Dedemin ustune olan tapular (dedemler bizimle beraber yasiyor)
- Memlekette Findigimiz var buna dair Ciftci Belgesi
- Babamin maas bodrosu
- Dedemin maas bodrosu
- Babamin emekli aylik cuzdaninin fotokopisi
- Dedemin emekli aylik cuzdaninin fotokopisi
- Babamin ve annemin ikametgah belgesi

** Bunlara ek olarak sabika kaydimi ve gidecegim tarihe yakin bir zamanda ogrenci belgemi alacagim.

Bu belgelerin hangilerini almancaya cevirtmeliyim ?
Belgeler konusundada eksik varsa yazarsaniz sevinirim..

Simdiden cok tesekkur ederim. Bu konuyla ilgili herkesin incelemesini diliyorum.

Ridvan

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Mesaj gönderen Staatsmann » Çrş Mar 25, 2009 7:27 pm

Sanirim hepsini hazirlamissin artik IKS\'den istenen belgelere bir bakman gerekecek,Turkce olan tum belgeler Ingilizce/Almanca tercume edilmesi lazim..
Postmodern Kommentare fundamentalistischer Mentalitaeten
Fundamentalist zihniyetlerin postmodern yorumlari

der Nordostwind

Mesaj gönderen der Nordostwind » Çrş Mar 25, 2009 7:34 pm

kardes hem ingilizcesi hem almancasimi?
o zaman yukaruda yazanlardan pasaport ve vize basvuru formu haric geri kalan tum evraklar almancaya cevrilcek?:o

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Mesaj gönderen Staatsmann » Prş Mar 26, 2009 5:10 am

Ingilizce yada Almanca hangisini isterseniz bence Almanca olmasi daha iyi..
Turkce olan tum belgelerin cevrilmesi gerekiyor (Yeminli tercumandan)

der Nordostwind

Mesaj gönderen der Nordostwind » Cmt Nis 04, 2009 3:08 pm

Merhaba ,
turist vizesi evraklarinda yer alan ailemin ustune olan tapularin gorusmede aslimi olmali yoksa fotokopisi yeterli mi?
babam fotokopilerini gonderdide...:o

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Mesaj gönderen Staatsmann » Cmt Nis 04, 2009 3:53 pm

Asli ve ikiser fotokopisi yaninda olmali,zaten bakip geri veriyorlar asillarini almiyorlar...

der Nordostwind

Mesaj gönderen der Nordostwind » Cmt Nis 04, 2009 4:23 pm

[quote]FuNdeRSchatteN yazdi:
Asli ve ikiser fotokopisi yaninda olmali,zaten bakip geri veriyorlar asillarini almiyorlar...[/quote]

SAOLASIN TEKIN,
cok yardimci oluyorsunnnn