Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Konsolosluk gorusme ( Tavsiye)...

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
der Nordostwind

Mesaj gönderen der Nordostwind » Prş Şub 05, 2009 12:46 am

Merhaba Arkadaslar,

Suanda universite 3.sinif ogrencisiyim. okulum bitince nasip olursa bende almanyada yeni bir bolum okuyacam. Onumuzdeki yaz donemindede hem almanyayi gezmek istiyor, hem kisa bir arastirma yapmak istiyorum. Onun icinde biletimi simdiden aldim.(pahali olmasin diye)

7 haziran istanbul saw-dusseldorf gidis
30 haziran frankfurt-istanbul saw donus

Bochumda enistemler var ve enistem alman vatandasi. bana davet gonderecekler. turistik vize alacagim icin ne zaman gondermeli bana bu daveti. cunku soruyor bana cvp vermeliyim. vizeye ne kadar yakinlikta gelmeli? bir davetin 3ay suresi var biliyorum ama sormak istedigimi anlamisinizdir umarim.

Birde aslinda sizden yardim istedigim konu su: Turist vizesiyle gidecegim icin mantikli birsey soylemem gerek konsoloslukta. acaba ne desem inanirlar, nsl inandirabilirim, ne diyebilirim, neden almanyaya gidiyorum,amacim ne?
ogrenci belgemi suncam, geri donmek zorundayim, birde aldigim biletleri gostereyimmi? Turist vizesi oldugu icin ne zaman basvurmaliyim.?

Yardimlarinizi bekliyorum arkadaslar. insallah beraberce mantikli biseyler buluruz. mutlaka gitmem gerek...
sacma falan demesin herkes benim yerimde olsa ne derdi yazsin lutfen cunku ben bile bazen aklima gelen seylere guluyorum ne desem diye...

simdiden tesekkurlerimi sunuyorum...

Ridvan=poyraz

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Prş Şub 05, 2009 2:14 am

7 haziran a gidecek durumda aldiysan bileti o zaman simdiden , yerinde olsam mayis baslari davetiye icin basvuru yaptirirdim..
davetiye gelir gelmez vize icin randevu alirsin, nasilsa haziran sonu donecekmisin , zaten 3 aylik vize alacaksin.

vize gorusmesi icin gezmeye gittigini soylersin degisiklik olsun diye bi de olursa orda bi kac uni ile gorusmek istiyorum master icin dersin..

Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

der Nordostwind

Mesaj gönderen der Nordostwind » Prş Şub 05, 2009 11:57 am

kardes birkac bir yerde okudum. egerki Almanyaya ogrenci vs. gidip orda kalma ihtimalin varsa vizeyi zor veriyolar ozellikle bu tur turist vizelerini (bu amacla gidenlere)

konsoloslugun sitesinde kulturel amacli yapilacak olan gezilere vize daha kolay verilmektedir gibi bir ibare soz konusu.

ben soyle dusundum acaba nasil olur:

universiteden onumuzdeki yil mezun olcam ve okul bitisi icin Oludenizde bir otelden is teklifi aldim (bu gercek). okul bitince orda calismayi dusunuyorum. otelin musterileri genelde almanmis. onlara daha iyi hizmet etmek onlari daha iyi anlamak icin almanyaya kulturel bir gezi yapmak istiyorum. okul bitince askerlikti falan sonrada ise baslarim, mesguliyetten gidemeyebilirim. simdi gitmek icin zamanim var. o yuzden bu yaz kisa sureliginede olsa ggidip gezmek istiyorum. davet gonderen akrabalarimin yaninda kalcam gittigimdede desem?
birde aldigim ucak biletleri vize verilmesinde etkili olur mu?:o

der Nordostwind

Mesaj gönderen der Nordostwind » Cum Şub 06, 2009 10:19 pm

tavsiyesi olan yok mu yaww arkadaslar... goruslerinizi bekliyorum.
birde babamin ustune olan tapu falan fotokopisinide alayimmi vize icin gostermek icin..sonucta ogrenciyim.

oezguer

Mesaj gönderen oezguer » Cum Şub 06, 2009 11:11 pm

turist vizesi icin aslinda pek birsey sormuyorlar hatta bana hicbirsey sormamislardi. zaten universite ogrencisisin bir sorun olcagini zannetmiyorum okul tatil gezmeye gidiyorum bitti bu kadar. uni ogrencisi oldugunu belgelersin zaten davetiye mecbur olcak birde ucacagin yer davetiyenin geldigi sehirse hicbir sorun olmaz. biletini bile almissin gidis donus.

fazla buyutme gozunde arkadasim:)

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Mesaj gönderen Staatsmann » Cum Şub 06, 2009 11:18 pm

Bir kac ay once turistik olarak giden arkadasim vardi soru illaki soracaklar neden gidiyorsun tarzi..
Tatil icin gidiyorum diyebilirsin yakinin varsa Almanya\'da ziyarete gidiyorum diyebilirsin..Ama tatil daha bir mantikli geliyor..
Onun haricinde zaten ogrencisin donmek zorundasin bunuda gostermen arti puan olur..
Tapu belgelerini gotur derim cunku o arkadasim goturmemisti ve gorusmede istemisler..Yaninda bulunsun ne yapacaklari belli olmaz..
Postmodern Kommentare fundamentalistischer Mentalitaeten
Fundamentalist zihniyetlerin postmodern yorumlari

der Nordostwind

Mesaj gönderen der Nordostwind » Cum Şub 06, 2009 11:53 pm

saolun arkadaslar. birde bir sorunum daha var... bircok yere baktim istenen belgeleri tam olarak anlayamadim. genelde ogrenci adaylari icin var. turist gidenleride emekli falan die ayirmislar. hangi belgeler istenebilir? hangilerini goturmeliyim? bu gidis benim icin cok onemli arkadaslar...mutlaka gitmeliyim sorun olmamali...
belgeler konusundada yardimlarinizi bekliyorum

:o

oezguer

Mesaj gönderen oezguer » Cmt Şub 07, 2009 12:04 am

http://www.istanbul.diplo.de/Vertretung ... =Daten.pdf

genel belgelerden sonra ogrenciler icin asagida bir kac kagit daha yaziyor

der Nordostwind

Mesaj gönderen der Nordostwind » Cmt Şub 07, 2009 12:23 am

kardes peki su ibare ne oluyor

SSK sigortalilari icin (ebeveynlerin aile sigortalari uzerinden)

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Cmt Şub 07, 2009 12:33 am

ridvan, senin durumda ben de gelmistim almanya ya 1. sinifin yaz tatilinde.. neden gidiyorsun diye sorduklarinda , ailem orda gezmeye gidiyorum dedim.. tapu falan goturdum ben de ama sadece baktilar almadilar.. bi de hatta, merak etmeyin gidip almanya da kacak kalip 5 euro saat ucreti temizlik yapmaya gitmem burda uni okumak varken dedim, kadin gulmustu =) rahat ol yani..

belgelere gelince, herseyi zaten randevu alacagin iks firmasi sana ayrintisiyla soyluyor.. relax oll:o

oezguer

Mesaj gönderen oezguer » Cmt Şub 07, 2009 12:33 am

herhalde sunu demek istiyor;
eger ssk dan sigortan varsa ailen uzerinden mesela baban devlet memuruysa sende henuz ogrenci oldugun icin baban uzerinden saglik sigortali sayiliyorsundur.
ona dair bir kagit babanin sski var ve sende bundan yararlaniyorsan tabi

der Nordostwind

Mesaj gönderen der Nordostwind » Cmt Şub 07, 2009 1:24 am

[quote]Physiker yazdi:
ridvan, senin durumda ben de gelmistim almanya ya 1. sinifin yaz tatilinde.. neden gidiyorsun diye sorduklarinda , ailem orda gezmeye gidiyorum dedim.. tapu falan goturdum ben de ama sadece baktilar almadilar.. bi de hatta, merak etmeyin gidip almanya da kacak kalip 5 euro saat ucreti temizlik yapmaya gitmem burda uni okumak varken dedim, kadin gulmustu =) rahat ol yani..

belgelere gelince, herseyi zaten randevu alacagin iks firmasi sana ayrintisiyla soyluyor.. relax oll:o[/quote]

saolasin kardes kasinti yaptim iste ... biliyon durumlari birilerini mutlaka gormem gerek:o:o:(:(

der Nordostwind

Mesaj gönderen der Nordostwind » Cmt Şub 07, 2009 1:26 am

[quote]oezguer yazdi:
herhalde sunu demek istiyor;
eger ssk dan sigortan varsa ailen uzerinden mesela baban devlet memuruysa sende henuz ogrenci oldugun icin baban uzerinden saglik sigortali sayiliyorsundur.
ona dair bir kagit babanin sski var ve sende bundan yararlaniyorsan tabi[/quote]

kardes Ben SSkliyim babam isci emeklisi. ogrenciligimden dolayi onun sigortasundan yararlaniyom ama yurt disina giderken orda bulunacagin sure kadar yurt disi seyahat sigortasi gerekli degil mi? trdeki SSK oluyor mu?

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Mesaj gönderen Staatsmann » Cmt Şub 07, 2009 3:47 am

[quote]
kardes Ben SSkliyim babam isci emeklisi. ogrenciligimden dolayi onun sigortasundan yararlaniyom ama yurt disina giderken orda bulunacagin sure kadar yurt disi seyahat sigortasi gerekli degil mi? trdeki SSK oluyor mu?[/quote]

Yaptirmalisin..En az 90 gnluk ,ben bir kac ay oldu yaptirali Garanti Bankasi \'\'Euroka\'\' sigorta ile anlasmali yapiyor,92 gunluk 40 kusur Euro tutmustu.

der Nordostwind

Mesaj gönderen der Nordostwind » Cmt Şub 07, 2009 12:46 pm

ben 2 ay oldu ankara sigortaya gittim 1 veya 2 ay icin 100 falan demisti... bunun icin garanti bankasina gitcez dimi

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Mesaj gönderen Staatsmann » Cmt Şub 07, 2009 2:42 pm

Garanti\'ye yada Euroka Sigorta subesine gidebilirsin..Bankaya gideceksen hesabinin olmasi lazim Garantide..

liyan

Mesaj gönderen liyan » Cmt Şub 07, 2009 3:23 pm

ben ING BANKASINDA 1 YILLIK 50 EURO YAPTIM :))

der Nordostwind

Mesaj gönderen der Nordostwind » Cmt Şub 07, 2009 7:13 pm

saolun arkadaslar..B)B)B)B)

maniaturk

Mesaj gönderen maniaturk » Cmt Şub 07, 2009 10:59 pm

Ben tarih hakkinda sana tavsiye vermeyecegim ama vize gorusmesinde neler soyleyebilecegini ozetleyeyim.

Sen zaten Tr de 3. sinif universite okuyan bir ogrencisin, daha 1 senen var bu yuzden evlenme amacli gidildigin dusunulmez yani orayi direkt soylemeyeceksin ama tabi ki konusmalarinla belirteceksin.

Oludenizden aldigin is teklifini ve Almanca nin turizm mesleginde ne kadar onemli bir yeri oldugunu belirtmen onemli. Buraya gelen almanca ogrenen turizmci cok. Seninde universiten biter bitmez almanca kursu yapmak istedigini bunun seni is dunyasinda cok one cikaracagini soylersin.

Bizim kursta ispanyol turizm ogrencileri coktu malum Mallorca almanlarin akin ettigi bir yer. Dersin iste arkadaslarimdan da almancanin onemine dair baya bir tavsiye aldim. Ispanyol turizm ciler de almanca ogreniyorlar. Bizim de ulkemiz almanlarin gozde tatil mekanlarindan ben de bu avantaji kullanmak istiyorum vs.

Akrabalarindan fazla bahsetme. Ilk asama da onlarin yaninda kalacagini ama asil amacinin Almanya\'yi gezmek tanimak oldugunu. Yarin is yasaminda Alman musteriler ile iyi iliski gelistirebilmek icin faydali olacagini anlatirsin. Akrabalarindan sadece ilk asamada karsilama ve konaklama olarak faydalanacagini belirt.

Gorusmeye *** elbiseler ile git. Iki yol var birisi direkt olarak kravatli takim elbise ile gitmek. Ikincisi ise cok sade genc isi giyinmek. Sacina ve sakalina dikkat et. Yani ikiside olabilir ama daginik olmasinlar. Yani stil bir durusun olur. Gorunume vize vermiyorlar ama bunlar da ilk etkileyen seyler ;)

Bunlari yapinca kesin vize alirmisin. Tabi ki kesinlik yok ama sen uzerine duseni yap gerisini de tevekkul et. Genel duruma bakinca alacaksin gibi gorunuyor.

Bu arada vize gorusmesinde vizenin acil cikmasi icin ricada bulun. Iste deki okulumun acilacagi tarihe kada donmem lazim. Bu sayede senin evlenme icin gitmedigini deanlarla ;)

Bu kadar yaziyi da herkese yazmazdim ridvan :) Allah yardimcin olsun. DS olarak bir kisiye daha vize kazandiririz Insallah.. :)

der Nordostwind

Mesaj gönderen der Nordostwind » Pzr Şub 08, 2009 12:39 pm

[quote]maniaturk yazdi:
Ben tarih hakkinda sana tavsiye vermeyecegim ama vize gorusmesinde neler soyleyebilecegini ozetleyeyim.

Sen zaten Tr de 3. sinif universite okuyan bir ogrencisin, daha 1 senen var bu yuzden evlenme amacli gidildigin dusunulmez yani orayi direkt soylemeyeceksin ama tabi ki konusmalarinla belirteceksin.

Oludenizden aldigin is teklifini ve Almanca nin turizm mesleginde ne kadar onemli bir yeri oldugunu belirtmen onemli. Buraya gelen almanca ogrenen turizmci cok. Seninde universiten biter bitmez almanca kursu yapmak istedigini bunun seni is dunyasinda cok one cikaracagini soylersin.

Bizim kursta ispanyol turizm ogrencileri coktu malum Mallorca almanlarin akin ettigi bir yer. Dersin iste arkadaslarimdan da almancanin onemine dair baya bir tavsiye aldim. Ispanyol turizm ciler de almanca ogreniyorlar. Bizim de ulkemiz almanlarin gozde tatil mekanlarindan ben de bu avantaji kullanmak istiyorum vs.

Akrabalarindan fazla bahsetme. Ilk asama da onlarin yaninda kalacagini ama asil amacinin Almanya\'yi gezmek tanimak oldugunu. Yarin is yasaminda Alman musteriler ile iyi iliski gelistirebilmek icin faydali olacagini anlatirsin. Akrabalarindan sadece ilk asamada karsilama ve konaklama olarak faydalanacagini belirt.

Gorusmeye *** elbiseler ile git. Iki yol var birisi direkt olarak kravatli takim elbise ile gitmek. Ikincisi ise cok sade genc isi giyinmek. Sacina ve sakalina dikkat et. Yani ikiside olabilir ama daginik olmasinlar. Yani stil bir durusun olur. Gorunume vize vermiyorlar ama bunlar da ilk etkileyen seyler ;)

Bunlari yapinca kesin vize alirmisin. Tabi ki kesinlik yok ama sen uzerine duseni yap gerisini de tevekkul et. Genel duruma bakinca alacaksin gibi gorunuyor.

Bu arada vize gorusmesinde vizenin acil cikmasi icin ricada bulun. Iste deki okulumun acilacagi tarihe kada donmem lazim. Bu sayede senin evlenme icin gitmedigini deanlarla ;)

Bu kadar yaziyi da herkese yazmazdim ridvan :) Allah yardimcin olsun. DS olarak bir kisiye daha vize kazandiririz Insallah.. :)[/quote]

Deniz kardesim cok tesekkur ediyorum gayet guzel bir tavsiye... Siklik konusunda uzerime duseni yaparim. Allah yardimcim olsun geriye kalan tek soylenecek soz bu... bu vizenin benim icin hayati bir onemi var.. insallah alirim
tavsiyelerde bulunan herkese tekrar cok tesekkur ediyorum

Allah yardimcimiz olsun