Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Volkshochschule ile Vize Basvurusu

Dil kurslari, seviyeler, masraflar, sinavlar... Hepsi burada...
leximperfecta

Mesaj gönderen leximperfecta » Çrş Oca 18, 2012 5:07 pm

forumda bu kuruma yapilan kayitlarin vize basvurusunda reddedildigi yaziyor. halbu ki konsoloslugun sitesinde dil kursu icin tek sart haftalik 20 saat ve uzeri olmasi yani entegrasyok kursu sinifinda olmamasi. konu ile ilgili somut bilgisi olan arkadaslar lutfen yazabilirler mi?

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Çrş Oca 18, 2012 5:16 pm

oncelikle sitemize hos geldin.

VHS ler genelde entegrasyon kursu verirler. Fakat bazi sehirdeki VHS ler istisnai olarak universite ogrencilerine yonelik dersler de verirler(koln, kiel gibi).

Dil kursu kaydinin en az 3 aylik olmasi lazim ve kayit yaptigin kursta haftalik en az 18 saat ders yapiliyor olmasi gerekiyor.

leximperfecta

Mesaj gönderen leximperfecta » Çrş Oca 18, 2012 5:26 pm

tesekkur ederim! hem site, hem cevap hem de hosgeldin icin...

ben volkshochschule\'den mart ayi icin 1 aylik kayit yaptirmistim. bu durumda bu ayi izleyen iki ay icin daha kayit yaptirmam gerekiyor. peki 3 aylik degil de 10 aylik yaptirsam bu basvurumu saglamlastirir mi yoksa minimum 3 ay standardi mi var ?

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Çrş Oca 18, 2012 5:57 pm

Rica ederim.

10 aylik da yaptirabilirsin.

Bu arada hangi sehirdeki VHS olacak?

leximperfecta

Mesaj gönderen leximperfecta » Çrş Oca 18, 2012 6:12 pm

sunu kastetmistim aslinda: "10 aylik yapsam daha mi iyi olur ?"
berlin

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Çrş Oca 18, 2012 6:58 pm

daha iyi olur ama vhs berlin in sayfasina iyi bak iki farkli kurs tipi var birisi haftada iki gun sadece, onunla basvuru yaparsan red alirsin.

leximperfecta

Mesaj gönderen leximperfecta » Çrş Oca 18, 2012 7:11 pm

physiker, gordugum kadariyla cok sayida arkadasa yardimci oluyorsunuz..sikintili durumda olanlara yardim etmeye calisanlari gorunce insan iyilik ve yardimci olma tutkusuyla doluyor. iyilik goruldugu ve paylasildigi olcude serpilip yayiliyor.

fullialein

Mesaj gönderen fullialein » Prş Oca 26, 2012 5:36 pm

leximperfecta berlinde okumak istiyorsan sana onerim vize icin VHS kaydi yaptirma. ben 1 aydir berlindeyim IFS kaydiyla buraya geldim 4 aylik kaydim vardi ama sadece 1 ay parasini odemistim. vizeyi alirken hicbir sorun yasamadim ama burda VHS lerde berlin icin konusuyorum- 12 VHS arasindan sadece birkac tanesinde integrasyon harici almanca baslangic kursu var. entegrasyon harici kurslarin cogu B1 den basliyor. ama 3 4 tanesi A1 ve A2 kursu veriyor ancak bunlar da 5 hafta ve haftada 4 gunluk kurslar ve bu da 16 saat ettiginden vize alamiyorsun. ama VHS isini biraz daha arastir eger oluyorsa 16 saatlik sprachkurs ve 4 saatlik de gramatik olmak uzere haftada 20 saatlik kayit yaptir.
10 ayin sana bir artisi olmaz. sadece 90 gun alti olursa kisa donem vizesi alirsin 4 aylik ve 10 aylik hesapta ayni anlayacagin. ki 4 aylik kaydina da 90 gunluk vize alip burdan uzatacaksin. kolay gelsin

dideyyy

Mesaj gönderen dideyyy » Cum Oca 11, 2013 3:53 pm

arkadaslar ben oldenburg vhs intensive kursla vizeye basvuruyorum haftada 20 saat olarak geciyor vize gorusmesinde sorun olur mu? kesinlikle vhs den kur kabul olmaz diye bir durum var midir?:|

Kullanıcı avatarı
eren_f2007

Mesaj gönderen eren_f2007 » Cum Oca 11, 2013 7:11 pm

\'Ozel bir dil kursuna dair kayit belgesi veya ozel dil okulu/universitesi tarafindan
verilen ve haftalik 18 saatlik bir dil kursuna katildiginizi teyit eden yazi. Not:
Entegrasyon, aksam ve haftasonu kurslari bu sartlari yerine getirmemektedir ve
kabulleri de mumkun degildir.\' buyukelciligin sitesin de boyle yaziyor.

eses26

Mesaj gönderen eses26 » Cum Oca 11, 2013 8:09 pm

Ben clausthal\'a sartli kabulle vhs dil kursuna basliyorum.. Sorun olmaz.. Vhs nedir onuda bilmiyrm :)

haycanozcan

Mesaj gönderen haycanozcan » Cum Oca 11, 2013 8:49 pm

[quote]leximperfecta tarafindan yazilan metin:

forumda bu kuruma yapilan kayitlarin vize basvurusunda reddedildigi yaziyor. halbu ki konsoloslugun sitesinde dil kursu icin tek sart haftalik 20 saat ve uzeri olmasi yani entegrasyok kursu sinifinda olmamasi. konu ile ilgili somut bilgisi olan arkadaslar lutfen yazabilirler mi?[/quote]

Siegen\'daki haftada 20 saat ders veren fakat sinifin sadece entegrasyon ogrencilerinin oldugu vhs\'ya gidiyordum oturum izni icin yeterli olmadigi soylendi ve baska bir ozel kursa kayit oldum. Vhs ile riske girme derim.

eses26

Mesaj gönderen eses26 » Cum Oca 11, 2013 10:29 pm

eyvah kac saat benim egitimim :) ben de mi oturum alamayacagim :)

dideyyy

Mesaj gönderen dideyyy » Cmt Oca 12, 2013 12:57 am

Ama bu entegrasyon kursu degil ki intensive kurs bundan kesin eminim ama vhs adi altinda olmasi beni dusunduruyor

dideyyy

Mesaj gönderen dideyyy » Prş Oca 31, 2013 8:48 pm

Bugun vize gorusmem vardi vhs ile basvurdum.Kadina vhs ozel bir kurs olmadigi icin sorun cikar mi dedim bana hayir cok gonderiyoruz vhs den dedi bilginize arkadaslar :) tabiki intensiv olmak sartiyla.

vize gorusmemde ise kadin butun mal varligi belgelerimi geri verdi zaten bloke hesabin var dedi bunlarin hic birine gerek yok dedi o kadar tapu banka hesaplari bir yop kagit nerdeyse geri verdi bakmadi bile:)

belki benim sansimdandir bilmiyorum ama kadin gayet guler yuzluydu bir ara hep beraber kahkaha attik gorusmede oyleydi.daha once amerikayada gitmistim o zamanda boyle gule oynaya vize gorusmesi yapmistik. tabi asil onemli olan Almanyadan gelicek cevap umutlanmadim pek yani.Ne kadar surede bi cevap alirim acaba :(((

eses26

Mesaj gönderen eses26 » Prş Oca 31, 2013 9:51 pm

istanbul mu?

dideyyy

Mesaj gönderen dideyyy » Prş Oca 31, 2013 11:35 pm

aynen. ne zaman cevap gelir ya:(

dideyyy

Mesaj gönderen dideyyy » Sal Mar 12, 2013 3:01 pm

arkadaslar 6. haftada vizem geldi herkes ogrensin volkshochschule ile dil kursu vizesine kabul ediliyorsunuz. aklinda soru isareti kalmasin kimsenin

tolga61

Mesaj gönderen tolga61 » Pzr Ara 08, 2013 3:23 pm

[quote]Physiker tarafindan yazilan metin:

oncelikle sitemize hos geldin.

VHS ler genelde entegrasyon kursu verirler. Fakat bazi sehirdeki VHS ler istisnai olarak universite ogrencilerine yonelik dersler de verirler(koln, kiel gibi).

Dil kursu kaydinin en az 3 aylik olmasi lazim ve kayit yaptigin kursta haftalik en az 18 saat ders yapiliyor olmasi gerekiyor.[/quote]

Peki arkadaslar Hamburg Kiel de volkshochschule nin aylik ucreti ve tam olarak adresini biliyor musunuz ozle bir kursa kayit yaptirdim 2. ay vhs ye gececegim malum ucret farki cok cevaplarsaniz sevinirim..