Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Duisburg Essen Uni. TURKISTIK bolumu

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
berliner34

Mesaj gönderen berliner34 » Cmt Oca 14, 2012 6:06 pm

Arkadaslar Merhaba,ben Duisburg Essen universitesinin bolumlerini arastirdigimda karsima turkistik(turkce ogretmenligi sanirim) bolumu cikti.

http://www.uni-due.de/turkistik/

Bolum hakkinda beni bilgilendirebilecek arkadaslar olursa cok memnun olurum,iyi gunler

MERVE ASCI

Mesaj gönderen MERVE ASCI » Pzr Oca 15, 2012 2:59 am

Bu bolumun hocalari ile gorusmelerim olmustu,En onemli isimlerinden biri de Berrin Hanimdir. Bildiginiz turkce egitim veren bir bolum ve bolum icinde bir cok renkli aktivite duzenleniyor.Bunlarin arasinda tiyatro oyunlari,Turkiyeye bir haftalik geziler,ustelik cok farkli yorelere...Kendisi kayit konularinda da yardimci olan bir bayan.Mail atabilirsiniz. Ders iceriklerine yukaridaki adresten de bakabilirsiniz sanirim; fakat turkce bolumler icin alinan kabullerin vize konusunda problem yarattigini okudum bir kac sefer,bu riski de goze almalisiniz

berliner34

Mesaj gönderen berliner34 » Pzt Oca 16, 2012 10:08 am

Anladim bende arastirdigim kadariyla sadece turkce bolumunden gidilmiyormus yani yaninda tarih vb. derslerde olmaliymis,yani bolum turkce ogretmenligi dimi?

MERVE ASCI

Mesaj gönderen MERVE ASCI » Pzt Oca 16, 2012 12:58 pm

Kesinlikle ogretmenlik degil! burada ogretmenlik bolumu cok farkli bir sistemde yuruyor.

berliner34

Mesaj gönderen berliner34 » Pzt Oca 16, 2012 7:52 pm

http://aypa.at/Berlin/index.php/ALiPedia/EmelHuber

Bu sitede okuduguma gore en azindan Emel Hanimin bahsettigine gore bolumden mezun olanlar okullarda ogretmen olarak calisiyormus.Ben mi yaniliyorum yoksa,bolumun amaci baska mi? :S

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Mesaj gönderen Staatsmann » Sal Oca 17, 2012 9:41 pm

merdiex haklisin , bolumu bitirenler Turkce derslerinin secmeli olarak okutuldugu eyaletlerde KPSS sinavinin bir benzerine girerek ogretmen olarak calisabiliyorlar.
Postmodern Kommentare fundamentalistischer Mentalitaeten
Fundamentalist zihniyetlerin postmodern yorumlari

berliner34

Mesaj gönderen berliner34 » Çrş Oca 18, 2012 10:02 am

Bekledigim cevap buydu tesekkur ederim Tekin Bey,ben turkiyede turkistik bolumune benzer bi bolum kazanip bu bolumu orda okumak istiyorum fakat vize de bolum turkce ogretmenligi oldugundan problem cikabilirmis.. Ne yapmami onerirsiniz?