Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Almanya 3 ay vizesiz turist !

Gunluk yasam, masraflar, yurtlar, yemekler... Hepsi burada...
theodein

Mesaj gönderen theodein » Sal Oca 10, 2012 11:00 pm

Arkadaslar demin bi haber okudum 2011 ocak ayinda 26 yasindaki bi turk genc vizesiz almanyaya gittigi icin tutuklanmis.Daha sonra hannover yerel mahkemesi tarafindan 2010 yilindan beri gecerli olan turklere almanyada 3 ay vizesiz turist olarak dolasma hakki nedeniyle kisinin sinir disi edilmesi engellenmis bu haberi yeni duydum ve arastirdim gercekten bole bi hakkimiz varmis ama sanirim hala turist icin vize uygulanmakta yani burdan anliyoruzki turkiyedeki alman konsoloslugu mahkeme kararlarina uymayarak hepimize karsi bi hukuksuzluk yapiyor.

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Mesaj gönderen Staatsmann » Prş Oca 12, 2012 8:49 pm

Haber dogru ancak o cocuk Almanya vizesi olmadan Almanya ya komsu bir ulkeden giripte yakalanmisti.
Zaten Vize olmayinca birakin Almanyayi ,bizimkiler havaalaninda birakmiyorlar ucaga.
Postmodern Kommentare fundamentalistischer Mentalitaeten
Fundamentalist zihniyetlerin postmodern yorumlari

MERVE ASCI

Mesaj gönderen MERVE ASCI » Cum Oca 13, 2012 4:06 pm

Yesil pasaportu oldugu surece 3 ayi asmamak sartiyla turistik gezide bulunulabilir; fakat yesil pasaport olmamasi durumunda vizesiz giris yapamaz.Bu durumun degistigini sanmiyorum