Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Master basvurusu

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
hypatia

Master basvurusu

Mesaj gönderen hypatia » Pzt Oca 02, 2012 11:41 pm

Arkadaslar ben siteyi baya bir arastirdim , okudum, ettim ama aklim daha cok karisti ve ne yapacagimi bilmiyorum.Problemim biraz karisik, hemen anlatiyorum:

Aralik ayinda B2 sertifikasi aldim.Hemen Freie Universitesine gittim.Onlarda Uni-Assist e yonlendirdiler.Hemen evimin yakinindaki bir bina bu Uni-Assist.Belgelerimi gosterdim.Onlarda yaz somestresi icin Berlin universitelerinin hicbirinde yer olmadigini, kis somestresi icin en erken subatta basvuru yapabilecegimi soylediler.O ilk sokumdu.Ama kabullendim.Tamam ben subatta geleyim madem dedim.Sonra kiz durdurdu ve baska bir problem daha var dedi.Sen Turkiye\'de biyolojiyi turkce ve ingilizce okumussun, burada almanca biyoloji master yapamazsin, cunku almanca filoloji bilmiyorsun dedi.Ne yazikki bu soku atlatamadim..Diger universitelere basvursam, sehir degistirsem olur mu diye dusundum.Ama bircok universite Uni-Assist ile basvuru kabul aliyor.Diger sehirlerdeki universiteler icin de ayni problemi one surerler mi bilemiyorum, (noel tatili icin Turkiye\'ye geldim ve bunu henuz soramadim.Panikle biraz gec basti.Persembe donecegim ve soracagim.) .Yaz somestresi icin son basvuru tarihi 15 Ocak ve hala vaktim var ama hangi universiteye basvuru yapip kesin kabul alirim bilemiyorum.Malum bir cok universitenin kontenjani dolmus bile olabilir.

Bana ne tavsiye edersiniz? Aceleye getirmeyip, gidip C1 sertifikasini da halledip kis somestresi icin basvurularimi sakin sakin mi yapsam yoksa yaz somestresine mi yetismeye mi calissam (bu mumkun mu o da supheli)?

MERVE ASCI

Master basvurusu

Mesaj gönderen MERVE ASCI » Prş Oca 05, 2012 1:49 am

her universite, uni assist ile basvurulari degerlendirmiyor; ama sehir degistirsen dahi B2 ile master kabulu alman cok zor.Kis donemi icin hazirlanip cesitli unilere basvuru yapmani tavsiye ederim ben.

hypatia

Master basvurusu

Mesaj gönderen hypatia » Prş Oca 05, 2012 1:49 pm

Tesekkur ederim, sanirim gercekten de en iyisi kis donemine iyi adapte olmak.Simdi baska bir sorum var.Dershaneye C1\'den mi devam etsem daha uygun yoksa DSH hazirlik kursu seklinde mi yoksa TestDAF hazirlik kursumu? Kimi universiteler TestDAF istiyor, kimisi DSH.Hangisi daha cok kabul goruyor dersiniz? Duyduguma gore TestDAF kolaymis.Bu konuda ne tavsiye edersiniz?

an_gelir

Master basvurusu

Mesaj gönderen an_gelir » Cum Oca 06, 2012 8:19 pm

arkadaslar almanya da dresden teknik,ahen teknik gibi universitelerde master yapmak icin ortalamanin kac puan olmasi gerekir?