Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Vize Itiraz ve Hukuki haklar,

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
alp22

Mesaj gönderen alp22 » Cum Ara 23, 2011 12:57 am

haci sen nie red aldin kismini biraz acarsan,hangi okuldan mezunsun,neye basvurdun gibi seyler.

o zaman daha tarafsiz yorumlar yapilabilir die dusunuyorum.

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Mesaj gönderen Staatsmann » Cum Ara 23, 2011 3:38 am

kilikyali bu konuda ki diger basliklara goz attin mi ?
Deutschstudent ailesi olarak , Alman konsolosluklarina onlarca mektup ve email attik bu konuya tepki gostermek icin.
Postmodern Kommentare fundamentalistischer Mentalitaeten
Fundamentalist zihniyetlerin postmodern yorumlari

kilikyali

Mesaj gönderen kilikyali » Cum Ara 23, 2011 9:45 am

Evet baktim,ancak ben sahsi olarak idare mahkemesine gidecegim icin,bu konuyu actim,Vize reddinin" basarili olamayacagini dusunduk" ibaresinin gerceklikten uzak oldugunu kanitlamak icin.Arkadaslar yardimci olurlarsa vizesi onaylanan,onaylanmayan kisilerin,not ortalamarini yazmalari yeterlidir.Eger bi mahsuru yoksa,ad-soyadlarini ozelden veya buraya yazmalarini rica ediyorum.

mbasalak

Mesaj gönderen mbasalak » Cum Ara 23, 2011 10:44 am

ben bilgisayar programciligi onlisans mezunuyum
goturdugum evraklar
*bloke hesap acildigina dair yazi ve havale dekontlari 8070£uro
*Lise diplomasi asli ve almanca cevirisi
*onlisans diplomasi ve almaca cevirisi
*universiteden alinmis referans yazisi ve almanca cevirisi
*universiteden alinmis tesekkur yazisi ve almanca cevirisi
*universiteden alinmis bolum birinciligi plaketi ve almanca cevirisi
*universiteden alinmis myo birinciligi plaketi ve almanca cevirisi
*ilk universiteden alinmis siir yarismasina katilim belgesi ve almanca cevirisi
*iyi niyet mektubu (oz gecmis az cok kapsiyordu)ve almanca cevirisi
*anne ve baba yerlesim belgesi asli ve almanca cevirisi
*aile tablosu asli ve almanca cevirisi
*halk egitim merkezi bilgisayar kursu bitirme belgesi asli ve almanca cevirisi
*halk egitim merkezi ingilizce dil kursu katilim belgesi asli ve almanca cevirisi
*askerlik tecil belgesi asli ve almaca cevirisi
*sabika kaydi ve almaca cevirisi
*2008 osym rafineri ve petrokimya bolumu yerlesme belgesi ve almanca cevirisi
*rafineri ve petrokimya bolumu 2 somestri transkripti ve almanca cevirisi
*2009 osy yerlesme belgesi bilgisayar programciligi belgesi ve almanca cevirisi
*bilgisayar progrmciligi transkript asli ve almanca cevirisi(91,52)
*Leibniz universitesi computer informatik bolumu sartli kabul(bestagung)
*12 aylik dil kursu kayit belgesi
*1 kurluk dil kursu ucreti ve yurt rezervasyon ucresi odendi belgesi(fatura)

bana gelen red yazisi bu

die Botschaft bedauert, Ihnen mitteilen zu mussen, dass Ihrem Antrag auf Erteilung eines Visums zur Teilnahme an einem Deutschkurs mit anschliefiendem Studium nach Absehluss der auslânderrechtlichen Prufung nicht entsprochen werden kann.
Nach sorgfaltiger Prufung der von Ihnen vorgelegten Unterlagen sowie Ihrer Angaben bei Vorsprache unter Abwâgung der offentlichen Interessen der Bundesrepublik Deutschland und Ihren insoweit schutzvvurdigen privaten Interessen ist festzustellen, dass es ohne weiteres moglich und Ihnen zuzumuten ist, den beabsichtigten Sprachkurs in der Turkei zu besuchen. Im ubrigen bestehen hier Zweifel an einer erfolgreichen Aufnahme und Absolvierung Ihres sich moglicherweise anschlieBenden Studiums.
Der Antrag muss daher abgelehnt werden.
Die erhobene Bearbeitungsgebuhr wird auch im Faile einer Ablehnung nicht erstattet. Dieser Bescheid wurde maschinell erstellt und ist ohne Unterschrift gultig.

boyle aptallik olurmu bana neden turkiyede dil kursuna gitmediniz dediginde burada 3 aylik bir dil kursu alirsam bile disarda pratik yapamayacagim icin havada kalacakti ben 3 ay almanyada kurs gorursem turkiyedekinin 1 senesine karsilik gelirdedim o bayanda onayladi.
onlara verdigim belgelere istinaden universiteyi bitiremeyemecegime karar vermisler.
(onlara verdigim belgeler de myo birincilik plaketi,bolum birincilik plaketi,tesekkur belgesi,universiteden referans yazisi,ingilizce ve bilgisayar kurslari,90 dan dusmeyen transkripler ) demek bunlar benim red almam icin yeterli evraklar.

sizce arkadaslar vize red verilmesini neye dayandiriyorlar basari ortada

alp22

Mesaj gönderen alp22 » Cum Ara 23, 2011 1:21 pm

bazi arkadaslar alinacak ama bu vize reddi konusunda gercekten abartildigini dusunuyorum.tamam alman konsoloslugunun bu konuda tabii ki yanlis, yersiz,hukuka aykiri kararlari olabilir,ama neden her red alan kisi nie red aldim olamaz moduna giriyor.

her sene oss ye girerim hobi oldu dersen orda zaten olumsuz notu aliyorsun.bir de arkadaslar belge goturdugunuzde abartmayin.sade yalin olun.siir yarismasina katilim belgesi tercume ettirip goturmek bana sorarsaniz cok yanlis bir strateji.isin heyecaniyla insan bazan mantiksiz davranabiliyor.ben de ayni duygulari heyecani yasadim.ama bir ise girisiyorsaniz,saglam arastirmasini yapin.alman makamlarinin mantigini ogrenmeye calisin.almanya da egitim sonrasi ulkesine donecek ya da donmese bile almanyaya faydasi dokunabilecek izlenimi vermek lazim.
bu izlenim nasil verilir.nasil verilemezini yaziim siz tersten okuyarak anlayin:
1-defalarca oss sinavina girip , ii bir bolume kayit yapamamis olmasina ragmen,hasbel kader alman unilerinden sartli kabul alip ,turkiyede kazanamadigim bolumu okurum kismina alman makamlarinin inanmasini beklerseniz,

2-okumayi dusundugunuz ulke,bolum,sehir uzerine yeteri kadar bir arastirma yapmayip,mantiksiz cocukca almanyada egitim gorme amaclari sayip,egitim sonrasinda turkiyeye doneceginize inanilmasini beklerseniz,

kusura bakmayin da vizeden red cevabi alirsiniz.

belki biraz kafa karistirir bir yazi oldu ama size bi iki ornek verip konuyu daha ii anlatmaya calisaim.almanlarin yabanci basarili ogrencilere burs veren sayili dernekleri var.bu derneklerin cogunun burs verme icin ilk sarti,egitim sonrasinda ulkenize doneceginiz konusunda inandirici bir gorusme yapmaniz.yani almanlar gozunde ulkesine donen yabanci ogrenci daha makbuldur.
ben heidelberg uniye hukuk masteri icin basvurdum.tabi basvuruya giderken benm disimda basvuracak cogu yabanci ogrencile tanistik,gorustuk okul ortalamalarimizi felan sorduk.ruslarin ortalamasi 100 uzerinden 100.yani her sinavdan 100 alip okulu bitirmis gorunuo.imkansiz ya nasil olur diordum.birbirlerine bakip guluolar.ermeni arkadasin 90 kusur.brezilyali arkadas var 95 mi ne.yunanlarin 85 ustu.benm ortalamam 63.iceri girdim evraklari vercem ,ya dedim aslinda evraklari vermesem de olur.nie dedi.buyuk ihtimal bana sira gelmicek dedim.iste ruslar ermenilerin notlari oyle anlattim ben de.bizim okul birincisinin notu 80 bile degil.nasil olcak dedim.63 gordugunde kurul red vercek.memure bana dedigi su.biz burda ciddi birsey yapiyoruz.ruslarin veya sovyet sonrasi kurulan ulkelerin hocalarinin para karsiligi bu tur notlar veridigni biliyoruz,sizin okulunda boyle bir uygulamasi oldugundan haberdariz.ona gore bir karar vercez.tabi sonradan zulassungu mu eve gonderdiler.yani adamlarin universitelerine basvuran sadece siz degilsiniz.ya ne adamlar basvuruyo.hani gelip master yapanlar gorcek.zehir gibi cocuklar brezilyasindan tunusundan cinden ,daha sayamadigim bir suru ulkeden basvurup duruyor.onlarda kardesim oyle gelen ogrenciye red verin.cunku zaten kaliteli ogrenci cok die kiskas koyup ulke konsolosluklarina gonderiyor.yani biraz da hatayi kendimizde arayalim.
vize gorusmelerinde genelde almanyaya kapagi atip kurtulma hayali kuran kisi izlenimi verenler red aliyor.kazanamadigimiz bolumu orda bitiririm ,burda is bulamayacagi kesin olan birinin ben ordan geri donerim izlenimi vermesi zor.yemiyolar.sen ii nietlisindir ama bazisini da riske alip vize vermiyolar.

nacizane tavsiyem,cok buyuk bir haksizliga dustugunuze kendiniz inanmadiginiz muddetce,dava acma isleriyle de ugrasip zamaninizi o stresle heba etmeyin.dunya almanyadan ibaret degil.kariyer planlamasi ,hayali olan idealist insanlar icin gercektencazip bir cok ulke var,unutmayin ki almanya amac degil sadece ii bir kariyer planlamasi icin cazip bir aractan oteye gidemez.o yuzden oturun,sakin kafayla ,ben naparim ne ederim,hangi imkanlar var arastirin,hazir yeni kredi burs imkanlari da cikmisken,diger avrupa ulkelerinde de sansinizi deneyin.

maschine

Mesaj gönderen maschine » Cum Ara 23, 2011 2:01 pm

[quote]alp22 tarafindan yazilan metin:

bazi arkadaslar alinacak ama bu vize reddi konusunda gercekten abartildigini dusunuyorum.tamam alman konsoloslugunun bu konuda tabii ki yanlis, yersiz,hukuka aykiri kararlari olabilir,ama neden her red alan kisi nie red aldim olamaz moduna giriyor.

her sene oss ye girerim hobi oldu dersen orda zaten olumsuz notu aliyorsun.bir de arkadaslar belge goturdugunuzde abartmayin.sade yalin olun.siir yarismasina katilim belgesi tercume ettirip goturmek bana sorarsaniz cok yanlis bir strateji.isin heyecaniyla insan bazan mantiksiz davranabiliyor.ben de ayni duygulari heyecani yasadim.ama bir ise girisiyorsaniz,saglam arastirmasini yapin.alman makamlarinin mantigini ogrenmeye calisin.almanya da egitim sonrasi ulkesine donecek ya da donmese bile almanyaya faydasi dokunabilecek izlenimi vermek lazim.
bu izlenim nasil verilir.nasil verilemezini yaziim siz tersten okuyarak anlayin:
1-defalarca oss sinavina girip , ii bir bolume kayit yapamamis olmasina ragmen,hasbel kader alman unilerinden sartli kabul alip ,turkiyede kazanamadigim bolumu okurum kismina alman makamlarinin inanmasini beklerseniz,

2-okumayi dusundugunuz ulke,bolum,sehir uzerine yeteri kadar bir arastirma yapmayip,mantiksiz cocukca almanyada egitim gorme amaclari sayip,egitim sonrasinda turkiyeye doneceginize inanilmasini beklerseniz,

belki biraz kafa karistirir bir yazi oldu ama size bi iki ornek verip konuyu daha ii anlatmaya calisaim.almanlarin yabanci basarili ogrencilere burs veren sayili dernekleri var.bu derneklerin cogunun burs verme icin ilk sarti,egitim sonrasinda ulkenize doneceginiz konusunda inandirici bir gorusme yapmaniz.yani almanlar gozunde ulkesine donen yabanci ogrenci daha makbuldur.
ben heidelberg uniye hukuk masteri icin basvurdum.tabi basvuruya giderken benm disimda basvuracak cogu yabanci ogrencile tanistik,gorustuk okul ortalamalarimizi felan sorduk.ruslarin ortalamasi 100 uzerinden 100.yani her sinavdan 100 alip okulu bitirmis gorunuo.imkansiz ya nasil olur diordum.birbirlerine bakip guluolar.ermeni arkadasin 90 kusur.brezilyali arkadas var 95 mi ne.yunanlarin 85 ustu.benm ortalamam 63.iceri girdim evraklari vercem ,ya dedim aslinda evraklari vermesem de olur.nie dedi.buyuk ihtimal bana sira gelmicek dedim.iste ruslar ermenilerin notlari oyle anlattim ben de.bizim okul birincisinin notu 80 bile degil.nasil olcak dedim.63 gordugunde kurul red vercek.memure bana dedigi su.biz burda ciddi birsey yapiyoruz.ruslarin veya sovyet sonrasi kurulan ulkelerin hocalarinin para karsiligi bu tur notlar veridigni biliyoruz,sizin okulunda boyle bir uygulamasi oldugundan haberdariz.ona gore bir karar vercez.tabi sonradan zulassungu mu eve gonderdiler.yani adamlarin universitelerine basvuran sadece siz degilsiniz.ya ne adamlar basvuruyo.hani gelip master yapanlar gorcek.zehir gibi cocuklar brezilyasindan tunusundan cinden ,daha sayamadigim bir suru ulkeden basvurup duruyor.onlarda kardesim oyle gelen ogrenciye red verin.cunku zaten kaliteli ogrenci cok die kiskas koyup ulke konsolosluklarina gonderiyor.yani biraz da hatayi kendimizde arayalim.
vize gorusmelerinde genelde almanyaya kapagi atip kurtulma hayali kuran kisi izlenimi verenler red aliyor.kazanamadigimiz bolumu orda bitiririm ,burda is bulamayacagi kesin olan birinin ben ordan geri donerim izlenimi vermesi zor.yemiyolar.sen ii nietlisindir ama bazisini da riske alip vize vermiyolar.

nacizane tavsiyem,cok buyuk bir haksizliga dustugunuze kendiniz inanmadiginiz muddetce,dava acma isleriyle de ugrasip zamaninizi o stresle heba etmeyin.dunya almanyadan ibaret degil.kariyer planlamasi ,hayali olan idealist insanlar icin gercektencazip bir cok ulke var,unutmayin ki almanya amac degil sadece ii bir kariyer planlamasi icin cazip bir aractan oteye gidemez.o yuzden oturun,sakin kafayla ,ben naparim ne ederim,hangi imkanlar var arastirin,hazir yeni kredi burs imkanlari da cikmisken,diger avrupa ulkelerinde de sansinizi deneyin.[/quote]

Cok acik bir sekilde yazmissin herseyi. ayni zamanda almalari da iyi tanimissin... bende 2 aydan beri almanyadayim ve burayi hic gormeyenlerin gozunde biraz buyuk gorunuyo. bende sunlari tekrar belirtmek isterim: almanyaya gelememek dunyanin sonu degil. turkiyede de cok iyi kariyer yapilabilir. buraya geldikden sonra keske gelmeseydim dedigim oldu dogrusu... buraya gelip kariyer yapmak guzel ama gelmemekte cok buyuk kayip degil dogrusu...

mbasalak

Mesaj gönderen mbasalak » Cum Ara 23, 2011 3:26 pm

[quote]alp22 tarafindan yazilan metin:

nacizane tavsiyem,cok buyuk bir haksizliga dustugunuze kendiniz inanmadiginiz muddetce,dava acma isleriyle de ugrasip zamaninizi o stresle heba etmeyin.dunya almanyadan ibaret degil.kariyer planlamasi ,hayali olan idealist insanlar icin gercektencazip bir cok ulke var,unutmayin ki almanya amac degil sadece ii bir kariyer planlamasi icin cazip bir aractan oteye gidemez.o yuzden oturun,sakin kafayla ,ben naparim ne ederim,hangi imkanlar var arastirin,hazir yeni kredi burs imkanlari da cikmisken,diger avrupa ulkelerinde de sansinizi deneyin.[/quote]
Dunyanin avrupadan ibaret olmadigini bende biliyorum.
Verdigim cevaplardan sadece biri(oss ile ilgili olan) tutarsiz olabilir.
Ben oncelikle itirazi dusunuyorum birde notlara sayip durmussun alp notlar sisirme degil biz parali universitelerde okumadik.
Herkesin uyudugu vakitlerde biz bilgisayarin basindaydik.Her kafadan bir ses cikiyor kimi ne kadar evrak getirsen daha yuksek vize alman diye yazdi o yuzden okadar evrak getirdim bende istermiyim 200tl ceviri parasi vermeyi.
Elle tutulamayacak dedigin bolumu sahsim olarak DGS ile bu sene kazanacagima inaniyorum.O zaman ulkelerinde universiteyi bitiremeyecegimi ongeren konsolosluk diger kisilere diplomamin fotokopisini email ile yollarim.O zamanda ben almayayi master icin secmem.
tercih ettigim okul ve sehri baya birzamandir takip ediyorum cunku akrabalarim bile var osehirde.
Hata varsa fazla evrakta yasimiza yapabilecek birsey yok.
Ben itiraz edecem olmadiysada kendime en iyi universiteyi kazanmaya odaklayacam DGS ile.
Alp bey cok tecrubeli ve mantiklisiniz cunku biz cocukca cevaplar veren mantiksiz isler yapanlariz.
Engin tecrubelerinizle bize yol gosterinde vizemizi almaya hakkazanalim.:@

kilikyali

Mesaj gönderen kilikyali » Cum Ara 23, 2011 10:04 pm

arkadaslarin yazdiklarina katiliyorum tabiki ama vize red gerekcelerindeki tutarsiz davranmalarina anlam veremiyorum.Ornek olarak; bir arkadasim diploma notu 2.30 iken vize veriyorlar.Yani Almanyada egitim hayatinda basarisiz olacagina dusunmedilerde benim 2.88 diploma notum ile basarisiz olacagimi mi dusunduler.Vize gerekceleri cok tutarsiz olabiliyor.Ben hukuki olarak hakkimi aramak istiyorum.Su asamadan sonra ilk redden sonra itirazdan baska yapacak baska ne yol var ki? ikinci randevuda yine ayni cevap ile red yiyecegim aksi halde.

mohsen

Mesaj gönderen mohsen » Cum Ara 23, 2011 10:35 pm

Alp 22 haketten tecrubeli bir arkadasimiz ve cokta mantikli seylerden bahsetmis.ben bugun almanyadaysam bunda bu arkadasimizin da yardimlari vardir diger site uyeleri gibi. ben cok dusuk bir ortalamayla 27 yasimda askerlik yapmadan bir kelime almanca bile ogrenemden geldim almanya ya yaptigim tek seyde tecrubeleri arkadaslarin tavsiyeleri dinlemek ve mantikli hareket etmek oldu. sunu da soylemek istiyorum konsoloslugu anlamaya calismayin orada insanlarla muhattap oluyorsunuz ve onlarinda insiyatif kullanbileceklerini unutmadan herseye hazirlikli olun.

alp22

Mesaj gönderen alp22 » Cum Ara 23, 2011 10:42 pm

ben sahis olarak soylemedim.bu yapilan yanlislar cogumuzun yaptigi seyler.ben bu site kuruldugu gunden beri uyeyim.oncesinde de siteyi kuran arkadaslarin bilgilerinden faydalandim.onlara sorsan benm de zamaninda cok sacma sorularim tutarsiz davranislarim olmustur.sorun bu degil hepimizin basina gelir oyle seyler.ama olayi sahsilestirmeyin.
keske dedigin gibi tecrubeli ve mantikli olabilseydim:)ama insan ister istemez olayin heyecaniyla durumu kavrayamiyor.zaten forumlarin amaci bu.daha once ayni seyleri yasamis kisilerin tecrubelerinden faydalanip ayni hatalari yapmamak.

sahis olarak tanimadigim icin kim nie red aldi bilmiyorum.ama dedigim nedenlerden dolayi red aldiysaniz ,hukuki yola basvurmak anlamsiz olur.cunku aleyhe karar cikarirsiniz,sizden sonrakileri de kotu etkiler.ama gercekten hakkinizin yenildigini dusunuyorsaniz,tecrubeli bi avukatla dava acilabilir.

ne kadar evrak goturursen ii olur derken soyle ii olur.yani adamlarin onemseyecegi seyler.bana universiteye basvuru yaparken referans mektubu ornegi gerekti.cunku turkiyedeki hocalarim yazmaya usendi.sen yaz gonder ,biz imzalayip bi arkadasina veririz dediler.ben de bi arkadastan referans mektubunu rica ettim.ona bakip birseyler yaziim die.3 farkli prof.referans mektubu yazmis bu cocuk icin..iste okurken ki katildigi uluslararasi farazi davalardaki basarilari,okul bunyesinde yapilan uluslararasi hukuk konferans ve arastirmalarindaki katilimlari,uluslararsi hukukcularin kurdugu bazi kaliteli derneklere uyelikleri,inanmicaksiniz belki cocuk doktora ogrencileriyle birlikte arastirma gurubuna katilmis.bir tane hocasi en cok uzuldugum konu bu ogrencimizin mezun oldugu icin engin hukuki bilgi ve yorumlarindan yararlanamayacak olmamiz felan yazmisti.tabi ben o referans mektuplarini kendime uyduramadim:)simdi cocuk bi suru katilim belgesi felan getirmisti.ama gercekten belge sayilacak seyler.simdi uniye basvurdugunuzda bu tur ogrencilerin de basvurdugunu sira bekledigini unutmayin.o yuzden sade olun her belgeyi goturmeyin dedim.cunku bu adamlarin getirdigi dokumanlar karsisinda ,gotursem yarari dokunur dediginiz seyler adamlara komik gelebiliyor.
bunda hicbirimizin sucu yok.egitim sistemimiz kotu.10 yil bize ingilizce egitim verilir ama bize ingilizceyi ogretemezler.benm bazi arkadaslarima ingilizce bilmiyorum dedigimde uzaydan gelmisim gibi bakiyorlar.burda yurtdisindan okumaya gelenler arasinda zannedersem sadece turkler ingilizce konusamiyor,cogunluk itibariyla.
ne alakasi var diceksin ingilizcenin ama basvurdugunda bildiginiz yabanci diller neler die soruyorlar.mesela benm rakiplerim 3 4 tane yabanci dil biliyorum die yazarken ben bir tane bile yazamiyorum.sonra o rekabet ortaminda bana nie yer verilmedi die onlara kiziyorum.

dedigin gibi yapilcak en ii sey master icin buraya gelmek.uni donemini dolu gecirip,erasmusla arada burayi yoklamak.almancayi o surede halledip ,isimize odaklanmak.
stresinizi,hayal kirikliginizi anliyorum.vizemin ciktigi gunu hatirliyorum da piyangoyu tutturmus gibi sevinmistim:)umarim vize cikmamis olsadi ben de ayni sekilde uzulup cozum yollari arardim.

saglik olsun demek disinda yapacak birsey yok

kilikyali

Mesaj gönderen kilikyali » Pzr Ara 25, 2011 10:19 am

guzel seyler yazmissin alp22. Peki su asamadan sonra red alanlar neler yapmali,neler yapmamali.Mbasalak\'in paylastigi ayni vize reddinin harfiyen bende aldim.Sanirim mbasalakta ank.kons. basvurdu.

Alp22 yazini okudugumda tekrar dusunuyorumda randevu gunununde aklimi bir kac soru kurcalamisti o zamanlar,hatta disari ciktigimda vize vermeyecekler demistim bu yansimisti biranda bana.
Bana "Vizeden Red gelirse ne yapacaksin" demislerdi .bende" baska ulkelerde egitime devam etmeyi dusunurum,egitim hayatimi yarida birakmak istemiyorum demistim."
Bir diger konu ise almanyadaki garantor alman arkadasimin ailesi ve kendisi uzerine cok sorular sormuslardi.Nasil tanistin,ne zaman tanistin,nerede tanistin,Ne kadar samimisiniz,Ne kadar siklikla gorusuyorsunuz,Arkadasliginizin boyutu ne derece,Arkadasliginiz iliski derecesinde mi? gibi onlarca sorular yonelmisti ve yazmisti cevaplari. Belki bu soru bombardimanindan kadini cok fazla tatmin edemedim,yeteri kadar ikna edemedim.

Ancak Uni beni kabul edip,egitim hayatima devam edebilecegimi dusunuyorlarsa bunun kons.kararina kalmasi uzucu bir durum,sonuc olarak benim butun masraflarim karsilanacak olmasi.Simdi bu saatten sonra neler yapmali,almanyada egitim sart ise.

alp22

Mesaj gönderen alp22 » Pzr Ara 25, 2011 4:18 pm

valla bu saatten sonra yapabilecek cok birsey yok.adamlar buyuk ihtimal senin okumaya degil oraya yerlesme icin vizeye basvurdugunu dusunmus.o yuzden cok fazla garantor meselesini felan kurcalamislar.uninin kabul etmesi pek birsey degistirmez.
bi ara avrupaya giris surecinde hukumetin yaptigi anlasmalarla bazi kazanimlar elde edildigi konusuldu.ama hukumet bu yonde bir birim kurup ogrenci ve isadamlarinin haklarini aradi mi bilmiyorum.icin rahatlasin die egitim bakanligiyla ,disisleri bakanligina birer mail atip,bilgilendirme amacli biz turk ogrencilerin vize konusunda ne gibi haklarimiz var.ya da var mi die bilgi alinabilir.

ama bu durumda egitim amacli vize vermeleri zor gibi duruyor.illa da almanyaya gelcem die dusunuyorsan,dogu avrupa ulkelerinden birini bul ,oyle kagit uzerinde bir evlilik yap.o zaman vize sorunu yasamadan kabul aldigin alman universitesinde gider okursun:)

kilikyali

Mesaj gönderen kilikyali » Pzr Ara 25, 2011 5:24 pm

Peki berlin idare mahkemesine basvursam bu red ile ve almanyadaki arkadasim birkac avukat ile gorusmus noelden sonra dava alabileceklerini soylemisler.Bu surec ne kadar uzayabilir hic bu yolla kabul alan oldu mu acaba? itirazdan sonra olumlu sonuc alanlar veya mahkeme karariyla gidenler.Emsal karar sureci dahada hizlandirabilir diye dusunuyorum.

bjk_oguz

Mesaj gönderen bjk_oguz » Pzr Ara 25, 2011 6:09 pm

Sitede memo nickli bir arkadas vardi o dava acip almisti vizesini yanlis hatirlamiyorsam.

kilikyali

Mesaj gönderen kilikyali » Pzr Ara 25, 2011 9:43 pm

[quote]bjk_oguz tarafindan yazilan metin:

Sitede memo nickli bir arkadas vardi o dava acip almisti vizesini yanlis hatirlamiyorsam.[/quote]

Tskler oguz bugun beni sevindiren iyi bir haber oldu. Dava acip kazanan arkadaslarinda birseyler katmasi bizlere yol gostermesi iyi olacak.Yada tanidiginiz arkadaslariniz varsa,bizlerle dava sureclerini paylasmanizi rica ediyorum.

ege1

Mesaj gönderen ege1 » Pzt Ara 26, 2011 2:01 pm

senin myo dan 91,52 diploma notun mu var yoksa 2,88 senin myo diploma notun mu ? yoksa 2.88 alman sistemine gore olan notun mu ? eger alman sistemine gore ise nasil olurda 91 puan 2,88 e tekabul eder ?

kilikyali

Mesaj gönderen kilikyali » Pzt Ara 26, 2011 3:13 pm

[quote]ege1 tarafindan yazilan metin:

senin myo dan 91,52 diploma notun mu var yoksa 2,88 senin myo diploma notun mu ? yoksa 2.88 alman sistemine gore olan notun mu ? eger alman sistemine gore ise nasil olurda 91 puan 2,88 e tekabul eder ?[/quote]

Ege bana soruyorsan alman sistemine gore kac bilmiyorum myo diploma notum. myo diploma notum 2.88 alman sisteminde kaca tekabul ediyor bilmiyorum ama 2.30 la giden var biliyorum.

MiTRaLYoZ

Mesaj gönderen MiTRaLYoZ » Pzt Ara 26, 2011 9:03 pm

Bence asil sebebin tatmin edici bir universite sinavi gecmisi olmadigi icin , \'\'basaramayacaginizi dusundugumuz icin red verdik\'\' bence bu cumlenin ustunde yogunlasirsak sebep belki de onlara gore 4 yillik fakulte degilde myo olmasiydi , cunku bu cumleden yola cikacak olursak not ortalamasi ve myo disinda benim aklima birsey gelmiyor...

1-kilikyali kardesim , hicbir avukat para kazanmak istemiyorum demez , dolayisiyla dava acar ama sana soyledi mi bu davanin kac ayda veya kac yilda sonuclanabilecegini ? hic soyledi mi bu zaman diliminde kaybedecegin firsatlari \'\'diger avrupa ulkelerinde okumak istiyorum\'\' diye belirttigin imkanlari veya Turkiye\'de ki egitim imkanini , sen mahkeme isine girersen eminim uzun bir zaman bosa gidecek senin icin , ama eger istiyorsan hic bunlarla inatlasma okumak istedigin bolumun 4 yillik fakultesini kazan (ozel universiteler ne gune duruyor ) , ve 2012 1.akademik doneminde basla derim , zaten sen mahkemeyi kazansanda o zaman baslayabilirsin cunku subat donemine kadar yetismez .