Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Almanya ogrenci vizesi onemli soru

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
an_gelir

Mesaj gönderen an_gelir » Cmt Ara 10, 2011 11:09 pm

selam arkadaslar.almanyada ogrenci vizesi icin gerek onemli bir gereken sey sumudur;

almanyada ogrenim gordugumuz yil boyunca ogrencinin tum masraflarini karsilayacak,almanyada bir tanidiginin olmasi gerekiyormus,bu dogrumu yoksa bu kural hafifletildimi?tam olarak nedir?

murat181818

Mesaj gönderen murat181818 » Cmt Ara 10, 2011 11:14 pm

Siteye yeni uyesin galiba oncellikle hos geldin...Vizen icin ya blok hesap olmasi gerekiyor ortalama 8.000 euro buda Almanayda her ay 640 euro felan cekebiliyorsun veya Almanya sinirlari icinde birinini senin icin yabancilar polisinden ogrenim hayatin boyunca finansman olurum diye kagit almasi gerekiyor...biraz daha forumu gezmeni tavsiye ediyorum ...iyi forumlar
So geht nicht !

an_gelir

Mesaj gönderen an_gelir » Pzr Ara 11, 2011 12:20 am

kardes evet yeni uyeyim bana yardim edin lutfen.mesela ben almanyaya lisans veya yuksek lisans icin gelmek istiyorum.almanyada tanidigim var ama onlardan hayir beklemiyorum.ben kendi imkanim ile okumak istiyorum.bir yandan okul bir yandan is,derslerim tr de gayet iyi.blok hesabi nasil tam olarak yani beni almanadan bi tanidigim davet etmeden almanyada okumam imkansizmi? kisacasi ben bir yandan unuversite,diger yandan calismak istiyorum bunun imkani vamri?

Ogun

Mesaj gönderen Ogun » Pzr Ara 11, 2011 12:45 am

An_gelir bloke hesap ya da garantorun olmasi lazim tamam mi? Almanyada tanidigim var ama onlardan hayir beklemiyorum diyosan ki diyosun buda garantorun olmayacagi anlamina geliyor dogal olarak o zaman bloke hesap actiracaksin. Bloke hesapta da duz hesap 8 bin € gibi bi para bulundurman gerekiyor bi sene boyunca egitim ihtiyaclarina karsilayabilecegine dair. Bi yandan universite bi yandan calismaksa artik vizene bagli bazen calisma iznide veriyolar verirlerse calisirsin. Verilmedigi takdirde de el altindan calisamaz misin calisabilirsin tabi ama pek tasvip edilen bi durum degil :D Anlamadigin yer ?

an_gelir

Mesaj gönderen an_gelir » Pzr Ara 11, 2011 11:06 am

peki soyle yapsam olurmu.ben turkiyede veya baska bir ulkede elektrik muhendisligi bitirsem.almanya\'da is bulup elektrik muhendisi olarak gelsem,calissam.yuksek lisansi calisarak yapiliyormu orada?turkiyede yuksek lisansi ogrenciler calisarak yapiyor.almanyada boyle bi sansimiz varmi.ayrica turkiyede yuksek lisans 2 yil almanyada 1 sene imis.boyle bi imkan varmi?

MiTRaLYoZ

Mesaj gönderen MiTRaLYoZ » Pzt Ara 12, 2011 12:02 pm

[quote]an_gelir tarafindan yazilan metin:

peki soyle yapsam olurmu.ben turkiyede veya baska bir ulkede elektrik muhendisligi bitirsem.almanya\'da is bulup elektrik muhendisi olarak gelsem,calissam.yuksek lisansi calisarak yapiliyormu orada?turkiyede yuksek lisansi ogrenciler calisarak yapiyor.almanyada boyle bi sansimiz varmi.ayrica turkiyede yuksek lisans 2 yil almanyada 1 sene imis.boyle bi imkan varmi?[/quote]

Abi sen ilk once hedefini saglam bi sekilde belirle , ilk mesajinda lisans mi yapsam yoksa yuksek lisans mi diye soruyorsun , diger mesajinda lisansi bitirip Almanya\'ya muhendis olarak gelip orada yuksek lisans yapsammi diye soruyorsun....Bunlar birbirinden tamamen ayri seyler.

1-Lisans yapmak istiyorsan(Maddi kismini sormussun) ; Akrabalarindan sana hayir gelmeyecekse Ogun\'un dedigi gibi 8000euro civarinda Bankaya para yatiracaksin , daha sonraki yillarda tahminim calisarak o masrafini cikarabilirsin cunku bunu yapan bircok kisi var.
2-Yuksek lisans icin ; Turkiye\'de lisansi okuyup , basvurunu yaparsin ama bu 8000 eurodan kurtuldugunu zannetme yine yatirman gerekir.
3-BENCE EN ZOR OLAN BU MADDE ; Muhendis olarak Almanya\'ya gelmen icin senin bi ne bileyim Odtu-Bogazici-Itu-Ytu vb. unilerden mezun olman gerekir ki suda var ; Turkiyedeki diplomanin Almanya\'da gecerliligi YOK.Onun icin belki bu dedigimde imkansiz olabilir , Ayrica seni oradan bi fabrikanin cagirip calisma izni falan cikarmasi gerekiyor ama bu en zor olan sey iste.Tuncay Sanli gibi bir oyuncu bile Bakan yardimiyla cikardi bunu , Yoksa ingiltereden atiliyordu , sen dusun gerisini (tabi bakan falan tanimiyorsan hic girme kisacasi) :D

an_gelir

Mesaj gönderen an_gelir » Pzt Ara 12, 2011 3:17 pm

[quote]nlhaarlem tarafindan yazilan metin:

peki soyle yapsam olurmu.ben turkiyede veya baska bir ulkede elektrik muhendisligi bitirsem.almanya\'da is bulup elektrik muhendisi olarak gelsem,calissam.yuksek lisansi calisarak yapiliyormu orada?turkiyede yuksek lisansi ogrenciler calisarak yapiyor.almanyada boyle bi sansimiz varmi.ayrica turkiyede yuksek lisans 2 yil almanyada 1 sene imis.boyle bi imkan varmi?[/quote]

Abi sen ilk once hedefini saglam bi sekilde belirle , ilk mesajinda lisans mi yapsam yoksa yuksek lisans mi diye soruyorsun , diger mesajinda lisansi bitirip Almanya\'ya muhendis olarak gelip orada yuksek lisans yapsammi diye soruyorsun....Bunlar birbirinden tamamen ayri seyler.

1-Lisans yapmak istiyorsan(Maddi kismini sormussun) ; Akrabalarindan sana hayir gelmeyecekse Ogun\'un dedigi gibi 8000euro civarinda Bankaya para yatiracaksin , daha sonraki yillarda tahminim calisarak o masrafini cikarabilirsin cunku bunu yapan bircok kisi var.
2-Yuksek lisans icin ; Turkiye\'de lisansi okuyup , basvurunu yaparsin ama bu 8000 eurodan kurtuldugunu zannetme yine yatirman gerekir.
3-BENCE EN ZOR OLAN BU MADDE ; Muhendis olarak Almanya\'ya gelmen icin senin bi ne bileyim Odtu-Bogazici-Itu-Ytu vb. unilerden mezun olman gerekir ki suda var ; Turkiyedeki diplomanin Almanya\'da gecerliligi YOK.Onun icin belki bu dedigimde imkansiz olabilir , Ayrica seni oradan bi fabrikanin cagirip calisma izni falan cikarmasi gerekiyor ama bu en zor olan sey iste.Tuncay Sanli gibi bir oyuncu bile Bakan yardimiyla cikardi bunu , Yoksa ingiltereden atiliyordu , sen dusun gerisini (tabi bakan falan tanimiyorsan hic girme kisacasi) :D[/quote]

sevgili kardesim turkiyedeki diplomanin gecerliligi yok dmeissin.peki ben gitsem avrupada polonya, avusturya gibi ulkelerden birinde elektrik muhendisligi okusam,almanyaya yuksek lisans yapmaya ve daha onemlisi muhendis olarak calismaya gelebilirmiyim?o ulkelerin diplomasinin almanyada gecerliligi varmi polonya avusturya gibiulkelerin.?yaridm edin lutfen.

Ogun

Mesaj gönderen Ogun » Pzt Ara 12, 2011 7:06 pm

O dediginde olurda madem Almanya\'da calismak istiyorsun?Almanya\'da oku, Almanya\'da devam etsene?

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Mesaj gönderen Staatsmann » Sal Ara 13, 2011 4:04 am

Avusturya\'nin var ama Polonya\'nin henuz yok diye biliyorum.
Postmodern Kommentare fundamentalistischer Mentalitaeten
Fundamentalist zihniyetlerin postmodern yorumlari

an_gelir

Mesaj gönderen an_gelir » Sal Ara 13, 2011 10:14 am

kardes polonya da cogu universite ingiltere ile baglantiliymis,yani cift diploma veriyormushem polonyadan hem ingiltereden ingiltere diplomasi almanyada gecerlidir herhalde.almanya ya yuksek lisans yapmaya geliriz artik.bu arada orada dersler nasil cok zormu?turkiye de derslere bakanda farki nedir?yoksa aynimi?

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Mesaj gönderen Staatsmann » Sal Ara 13, 2011 4:31 pm

Yalniz ben mantigi anlayamadim , madem ileride hayallerinde Almanya\'da calismak var , o zaman neden Almanya\'da okumak istemiyorsun bu bolumleri ?
Zira Avusturya , Polonya vs vs dusunuyorsun ?

Almanya\'da egitim zor ,cok zor , ustesinden gelinemeyecek kadar zor , diyebiliriz tabi bunlardan hangisini sececegin sana ve disiplinine kalmis.
Ben \' cok zor\' u seciyorum..

Ogun

Mesaj gönderen Ogun » Sal Ara 13, 2011 4:34 pm

[quote]FuNdeRSchatteN tarafindan yazilan metin:

Yalniz ben mantigi anlayamadim , madem ileride hayallerinde Almanya\'da calismak var , o zaman neden Almanya\'da okumak istemiyorsun bu bolumleri ?
Zira Avusturya , Polonya vs vs dusunuyorsun ?[/quote]

Benimde anlamadigim yer burasi

an_gelir

Mesaj gönderen an_gelir » Sal Ara 13, 2011 4:39 pm

dedimya almanya ya gelmek zor.yani almanyadan vize almak zor.orada tanidiklardan hayir beklemiyorum diger secenek ise bir ogrenciye gore degil.aile destegim yok.tamamen kendi imkanim ile okumak istiyorum.hem calismak hem okumak.

an_gelir

Mesaj gönderen an_gelir » Sal Ara 13, 2011 4:42 pm

Almanya\'da egitim zor ,cok zor , ustesinden gelinemeyecek kadar zor , diyebiliriz tabi bunlardan hangisini sececegin sana ve disiplinine kalmis.
Ben \' cok zor\' u seciyorum..[/quote]

tam olarak edemek istedigini anlamis degilim burada.bizi orada zorlayan yabanci dil egitim almamizmi olacak yoksa turkiyede ogretilen egitimden farkimi?orada konunun dahami derinliklerine iniyorlar?mesela turkiyede elektrik avrupa standartlarina bakilarak okutulmaktadir.

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Mesaj gönderen Staatsmann » Sal Ara 13, 2011 5:38 pm

Ben \' cok zor\' u seciyorum..[/quote]

tam olarak edemek istedigini anlamis degilim burada.bizi orada zorlayan yabanci dil egitim almamizmi olacak yoksa turkiyede ogretilen egitimden farkimi?orada konunun dahami derinliklerine iniyorlar?mesela turkiyede elektrik avrupa standartlarina bakilarak okutulmaktadir.[/quote]

dedimya almanya ya gelmek zor.yani almanyadan vize almak zor.orada tanidiklardan hayir beklemiyorum diger secenek ise bir ogrenciye gore degil.aile destegim yok.tamamen kendi imkanim ile okumak istiyorum.hem calismak hem okumak.[/quote]

Aile destegin yoksa cok ama cok zorluk cekersin , kaldi ki Avusturya veya Polonya\'da bloke hesap istiyorlar.Ve Avusturya\'nin Almanya\'dan farki yok , Polonya\'ya gelince , her vize basvurusunu kabul ediyor diye bir sey yok.
Kaldi ki orada Polonca\'mi ogreneceksin ?
Sonra Almanya\'ya gelip master ? Almanca ?
Olme essegim olme :)
Diger sorunun cevabi daha once cok kez tartisildi tekrar ayni seyleri soylemektense konuyla ilgili basliklara sitede goz atabilirsin.
Verdigim ornekte anlatmak istedigim ;
Seceneklerin hic birinde kolay sikki yok...Yani bu demek ki egitim zor , ancak kimisine gore zor,kimisine gore cok zor ,kimisine ise ustesinden gelinemeyecek kadar cok ..
Buradan anlaman gereken Almanya\'da Egitim gerek yabanci dilde egitim olsun gerekse sistem olsun ZOR...

Daha da soru sorman bu konuda yersiz :)

an_gelir

Mesaj gönderen an_gelir » Sal Ara 13, 2011 7:54 pm

canim kardesim benim.ben ne yazmisim yukarida.polonya ingiltere sistemi ile egitim tum universitelerde ingilizce egitim var.ve ingiltere ile cift diploma veriyor.ve ingiltere egitim almanya dan daha kaliteli.son zamanlarda turklerden polonya ya gidencogaldi.ayrica polonya nin dili polonca degil :) lehce. ve ingilizcem var diyebilirim.ayrica polonya almanya dan ucuz ulke avusturyayi cek aradan.polonya turkiye hatta bazi yerler turkiyeden daha ucuz.ha ankarada okumussun ha polonyada.ayrica polonya bloke hesabi istemiyor istese bile polonya bloke hesabini acacak imkanim var.almanyada yilda 8 bin euru diyordunuz.hadi polonyada olsun 5 bin euro butun seneye.bu kadar imkansiz degiliz.

Ogun

Mesaj gönderen Ogun » Sal Ara 13, 2011 8:14 pm

Polonya Lisans Egitimi:

Universite egitimini yurt disinda yapacaklar icin Polonya bulunmaz imkan ve firsatlar sunmaktadir. Konaklama, ulasim, basvuru kosullari, vize kolayligi, farkli dil secenekleri bu ulkeyi gelecek donemlerde yurt disi egitiminde parlak bir ulke konumuna getirmekedir. Universitelerin bir cogunun Turkiye\'de denkliginin olmasi, diplomasinin tum AB ulkelerinde gecerli olmasi ve Turkiye\'den basvuranlar icin OSS (LYS) sarti kosmamasi en buyuk avantajlari arasinda bulunuyor.

Ayrica hayat kosullarinin uygunlugu Polonya\'yi daha da cazip hale getirmektedir. Ulkede Euro yerine kendi para birimi olan Ziloty kullanilmaktadir ve 2 Ziloty 1 Turk Lirasi\'na esittir. Gitmeyi planlayan ogrencilere butcelerini de zorlamadan rahat bir egitim sansi sunulan Polonya\'da Lehce ve Ingilizce okuma imkani bulunmaktadir.

Polonya\'da Okumak Icin 10 Neden:

1) Universite Sinavina (LYS) Girmeden Lise Diplomasi ile Kayit
2) Ingilizce Egitim Imkâni
3) Cift Diploma
4) YOK Denkligi
5) Ilk 500 Siralamasinda 5 Universite
6) Avrupa Birligi\'nde Gecerli Diploma
7) Lisans Sonrasi Sinavsiz Yuksek Lisans ve Doktora Kabulu
8) Ekonomik Yasam Giderleri
9) Ikinci Yabanci Dil Ogrenme Imkâni
10) Schengen Vizesi ile Avrupa Birligi’nde Serbest Dolasim

an_gelir senin icin yazdim bunlari. Daha ekonomik daha kolay daha avantajli diyorsan secimini buradan yana yap. Aile destegi olmadan gercekten cok zor.. insallah diledigini gerceklestirirsin Allah yardimcin olsun..

an_gelir

Mesaj gönderen an_gelir » Sal Ara 13, 2011 8:24 pm

sayin ogun kardesim hersey icin sagol tesekurlerimi sunarrim sana.benim icin polonya avusturya farketmet zaten yuzde 99 polonyaya gidecegim.ancak almanya ya gitmem icin neden su.bizim elektrik sirketimiz var ve yurtdisi ile baglantili calisiyoruz.en az 2 dil bilmem lazim benim.ozellikle rusya ukrayna gibi ulkelere aciliyoruz.ingilizce-almanca-rusca ogrenmek hedefim.almanya da okumak disinda diger bir nedenim ise almanca yi iyice ogrenmek.

cok tesekur ederim.

Ogun

Mesaj gönderen Ogun » Sal Ara 13, 2011 10:49 pm

Anliyorum. O zaman ne yapicagina karar verip uygulamaya gecmelisin :)

MiTRaLYoZ

Mesaj gönderen MiTRaLYoZ » Çrş Ara 14, 2011 3:35 pm

sayin ogun kardesim hersey icin sagol tesekurlerimi sunarrim sana.benim icin polonya avusturya farketmet zaten yuzde 99 polonyaya gidecegim.ancak almanya ya gitmem icin neden su.bizim elektrik sirketimiz var ve yurtdisi ile baglantili calisiyoruz.en az 2 dil bilmem lazim benim.ozellikle rusya ukrayna gibi ulkelere aciliyoruz.ingilizce-almanca-rusca ogrenmek hedefim.almanya da okumak disinda diger bir nedenim ise almanca yi iyice ogrenmek.

cok tesekur ederim.[/quote]

kardes elektrik sirketin var ve avrupaya acilmissan senin paran MIT(Massachusetts Institute of Technology)\'e bile yeter :D ,...Benim elektrik sirketim olsa Turkiyede okuyup masteri yurtdisinda yapardim , hatta yurtdisina acilmazdim bile ,bu derdi cekmeye degmez isin hazirsa.Lisansini yap Turkiye\'de basla ise...